Linux için VNC'nin hangi alternatifleri var? [kapalı]


25

Linux'ta VNC'nin (tercihen ücretsiz) alternatifleri var mı?

Linux için farklı uzak masaüstü teknolojileri var mı yoksa hepsi VNC'ye mi dayanıyor?

EDIT: Yorumlarınız için teşekkürler symcbean, iyi nokta. RDP'nin ağ performansını VNC'den çok daha hızlı buluyorum. Şu anda tightVNC kullanıyorum, ancak hız kalitesinden ödün vermek istemiyorum. RDP kullanarak, bunun bilgisayar karşısında olmak gibi olduğunu anlıyorum. VNC'yi internet üzerinden sanal bir sunucuya, genişbant bağlantısına (kuşkusuz dünyadaki oruç tutmuş genişbant değil - ama yeterince hızlı) - kullanıyorum, bu nedenle teoride ciddi bir şişe bağı yok.

-Teşekkürler Alex.


2
Aşağıda yanıtlar var - ama VNC hakkında
neleri

Yanıtlar:


15

Makul bir hızlı bağlantınız varsa, X11, X11 sistemi sıfırdan ağ üzerinden çalışmak üzere tasarlandığı için Linux'ta ve diğer tüm Unix tipi sistemlerdeki yerel uzak teknolojidir. Bu günlerde, çoğunlukla ssh portu yönlendirme (benzeri ssh yourname@example.com -X) ve alvosu tarafından verilen cevabında belirtilen NX ile birlikte kullanılır , sıkıştırmayı geliştirir, gecikme süresi düşük, yavaş bağlantılar üzerinden erişilebilmesini sağlar.


X11, aynı zamanda güvenli sshd kullanarak, VNC beri ve xrdp vb "Gerçek VNC" gibi bu protokollerin 3. taraf sürümünü satın sürece şifrelenmemiş (inanıyorum) olabilir çok fazla olacağını
djangofan

2
Tıpkı X11'i SSH üzerinden
tünelleyebildiğiniz gibi, SSN

1
X11 ssh hissettiğini neredeyse yeterince hızlı görünüm flaş video ... - 5 kat daha hızlı VNC veya Spice göre yaklaşık
hdave

8

NX teknolojisi , uzak X Pencere Sistemi bağlantılarını yöneten ve yerel X ekran protokolünün performansını çevirmeli modem gibi yavaş bir bağlantı üzerinden kullanılabileceği noktaya kadar iyileştirmeye çalışan bir bilgisayar programıdır. FreeNX - NX Sunucusunun Özgür Yazılımı (GPL) Uygulaması.


5

Neden ihtiyacın olduğuna bağlı. xrdp, vnc'nin etrafındaki bir sarmalayıcıdır, ancak vnc ile karşılaştığım zorlukların çoğunu Linux'ta çözer. http://xrdp.sourceforge.net/


daha önce hiç duymadığım ilginç - teşekkürler.
Alex KeySmith

5

Ayrıca, bağlandığınız kutu KVM (veya RHEV) kullanılarak sanallaştırılmışsa, son derece iyi performans gösteren Spice'i kullanabilirsiniz.

http://spice-space.org


İlginç teşekkürler Izap. Şu anda sanal sunucu kurulumum yok ama bir dahaki sefere bunu bir şansım olacak. Daha önce baharatları duymamıştım, ama merak uyandırıcı görünüyor.
Alex KeySmith

4

X2Go , bir Linux bilgisayarın grafik masaüstüne erişmenizi sağlayan bir yazılımdır. Düşük bant genişliği bağlantılarında bile çok iyi performans gösterir. Masaüstünün tamamını kullanmayı seçebilir veya yalnızca tek bir uygulamaya sahip olabilirsiniz (kalıcı bir oturumla X11 üzerinden). Komut satırı oturumları için GNU Ekranı veya tmux gibi çözümlere aşina iseniz , X2Go grafiksel oturumlar için benzer bir araçtır. X2Go , başlık altında NX teknolojisini kullanır .


2

Pencerelerinizde bir x sunucusu çalıştırmak için cygwin-x kullanarak makineye ssh kullanın. Bu size vncserver'da olduğu gibi bir masaüstü sağlamaz, ancak x-apps çalıştırmanıza izin verir. Ve yukarıda da belirtildiği gibi ssh üzerinde bitti böylece şifreli. Ben ssh üzerinde vnc çalıştırmayı denemedim. Bu konuda bir eğitim harika olurdu. Bu, cygwin x http://geekswing.com/geek/linux/vncserver-alternative-running-x-windows-through-ssh-using-cygwin-x/ için öğretici


İyi bahşiş, teşekkürler Scotty denemek için bir şansım olmadı ama teoriyi seviyorum.
Alex KeySmith

Macun (ssh) + Xming, Cygwin'e (yönlendirme konsolu ve X masaüstü uygulamaları) daha iyi bir alternatifti. Putty + Xvsrv şimdi daha iyi bir alternatif. X11 iletme dahil bir öğretici bulun.
TamusJRoyce

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.