Dev bilgisayarında yönetici olmalı mı? [kapalı]


35

Bir kurumsal ortamda, geliştiricilerin bilgisayarlarında yönetici hakları olmalı mı? Niye ya?

Teknolojik çevre:

 • Windows 7
 • Visual Studio 2008 ve 2010
 • SQL Server
3
Bunu yeniden açmak için oy kullanıyorum, çünkü sorunun biraz subjektif olmasına rağmen bu hemen hemen her Windows yöneticisidir (diğer platformlarda yorum yapamam) Kariyeri boyunca karşılaşacak. Şimdiye kadar verilen cevaplar, bu sorunla karşı karşıya kaldıklarında başkalarına yardımcı olacağına inanıyorum.
John Gardeniers

2
Bunu yeniden açmak için oy kullanabilseydim, yapardım.
jmort253

Yanıtlar:


52

Onlar mı? Bu şirkete kalmış. Şahsen , anlaşılan bazı kurallar olduğu sürece sorun olmadığını düşünüyorum .

 1. Kutunuzda yönetici olmak bir hak değildir.
  1. Virüsleri birden fazla kez yakalamak, doğru iptal edilmesini sağlar
  2. Şirket temsilcilerinin devre dışı bırakılması doğru feshedilir - AV / envanter / yazılım dağıtımı / etc
  3. Temel olarak, risk taşıyan bir şey yaparsanız, ağın iptal edilmesi doğru olur.
 2. Taktığınız hiçbir araç, resmi olarak onaylananlar listesine girmeden projenize bağımlı olmamalıdır. Güzelce konuşlandırma gününün çökmesini önleyin ve $ random_library test yapılmadan tüm sunuculara yüklenmesini isteyin
 3. Her yerde kurulu normal uygulamaların dışındaki herhangi bir şey için destek en iyi çaba olacaktır. Yardım masası ve / veya sistem yöneticileri, neden dll çakışmalarına neden olduğunu ayıklamak için 5 saat harcamaz.

18
İyi liste. Ayrıca, ürün nihayetinde yönetici hakları olmayan kullanıcılar tarafından çalıştırılacaksa, buna göre test etmeniz gerektiğini (gerçek kullanılabilirlik testi) de ekleriz. Çok sayıda geliştirici, zavallı adamı, tanrı haklarına sahip oldukları dev makinelerinde test ettikleri yerde test ediyor. Ürün iyi çalışıyor ve yalnızca özel olmayan bir ortamda boğulduğunu öğrenmek için ona bir onay damgası veriyorlar.
Shawn Anderson,

4
@Shawn, testçilere ve geliştiricilere ihtiyaç duymanızın bir nedeni var.
Ian Ringrose

11
Bu, geliştiricilerin neden yönetici ayrıcalıkları gerektirdiğini anlamayan, tipik bir ağ yöneticisi yanıtıdır. Buna, geçmişte yöneten veya geliştiren bir yönetici düzeyinde kişi tarafından karar verilmelidir. Aksi halde makineleri virüs ve ofis geliştiricilerden uzak tutabilirsiniz.
Muhammed Hasan Han

11
@Hasan ve bu, tüm ofisi kaplayan trafiğe sahip bir DS3'ü doyuran istilacı bir ağla uğraşmak zorunda kalmayan tipik bir geliştirici yanıtıdır. Senden bu kadar zahmetli bir şey yapmanı istemiyorum.
08

9
Bir geliştirme evinde, geliştirme ekibinin çalkaladığı yazılım nedeniyle iş yapıyorsunuz. Makinelerin işi imkansız kılan bir dereceye kadar kilitli olduğu birkaç işletmede çalıştım ve insanları geliştirme araçlarını çalıştırmak için yönetici ayrıcalıklarına ihtiyaç duyduğumuza ikna etmek için çok zorlandık. Veya internet erişiminin kesildiği yer, böylece çevrimiçi belgeleri bile okuyamadık. Veya her veritabanı kayıt ekini tarayan ve bu nedenle performansın o kadar fazla zarar görmesine neden olan bir virüsten koruma ürünü, geliştiricilerin yazılımı düzgün bir şekilde çalıştırmasını imkansız hale getirmiştir.
Matt

35

Genelde evet derdim. Hatalı çalışmak gibi şeyler, yönetici haklarının doğru şekilde çalışmaması durumunda oldukça yüksek gerektirir. Geliştiricilerin sıklıkla kanallardan geçerken kurulmaları günler veya haftalar alabilen rastgele bir yazılım yüklemeye ihtiyaç duyarlar. Bu süre zarfında, geliştirici genellikle şirkete paradan başka bir şey yapmaz, özellikle de geliştirici bir danışman ise, iş durur.


13
+1 - geliştiriciler (genellikle) oldukça zeki insanlardır ve makinelerini temiz tutarlar
Mark Henderson

9
Öyle deme. :)
mrdenny

4
@Mark, bu iddiayı destekleyecek kanıtları henüz görmedim.
John Gardeniers

4
@Mark Henderson, iyi bir grup insanla çalıştığınız için yeterince şanslı olabilirsiniz. Birincisi, günlük okuduğum siteler bana tüm geliştiricilerin eşit yaratılmadığı izlenimini veriyorsa .
Zoredache

8
Eski bir Klingon atasözü olduğuna inanıyorum, "Tornavida taşıyan programcılara dikkat edin."
Bart Silverstrim

23

Gelişmekte olan bilim ve sanat var; İhtiyacımız olanı bilmek kadar basit değil. Yanıtın yarısı zaten olsaydı işimiz tartışılmazdı; doğru yaklaşımı bulmak çoğu zaman yinelemelidir ve öngörülemeyen şekillerde birden fazla araç içerebilir. Bunların her birini (genellikle yüksek gecikme süresiyle) kurması için bir aracıya ihtiyaç duymak, yalnızca senaryonuz için "süper-uber aracı addon" unun gerekli olduğunu bulmak için aptalca bir ihtiyaç duyulması.

Bir VM İdeal bunun için olsa da, orada geliştirme araçları bir sürü da olamaz onlar çünkü bir VM (düzgün, hatta hiç) çalıştırın, kendilerini bir VM vardır - ve JVM gibi değil kötü şeyler yapmak; Cihaz araç takımları gibi tam makine emus / vms. Orada uyumluluk artıyor.

Ek olarak, çoğu geliştirme aracı çok geniş bir alana sahiptir - "normal" araçlardan çok daha büyüktür (VM'yi barındırmayı beklediğinizden biraz daha acı verici kılar) ve genellikle bir işlem hata ayıklayıcısının doğası gereği yüksek erişim gerektirir. GUI yoğun olabileceğinden bahsetmiyorum bile; VM GUI'de tam zamanlı olarak çalışmayı denemek ... çok acı verici.

Performans çok büyük burada; Kullanıcıların, Word'deki her tuşa basıldıktan sonra anahtarlarının kaydedilmesi için 3 saniye beklemesinin uygun olduğunu düşünür müsünüz? Şaka yapmıyorum - VM'lerin vb geliştirme araçları olabilir bu Siktiri; çoğu gelişme için duyarlılığa ihtiyacınız var . Beyinden klavyeye karmaşık mantık akışını durdurmak, işin yapılmasını imkansız kılabilir. Ve söylemekten nefret ediyorum, ama evet: gelişim zamanı pahalıdır.


18

Bir Windows ortamında ve özellikle Microsoft geliştirici ürünlerini kullanırken, geliştirici makinelerinde yönetici haklarına ihtiyaç duyacaktır. Eğer bu hakları reddederseniz, işlerini yapma yetenekleri tamamen engellenmemesi halinde kısıtlanacaktır.


1
Olabilir. Ancak, kullanıcı tüketimi için bir ürün yapıyorlarsa, kodlarını ayrıcalıklı olmayan bir ortamda test etmeleri gerekir.
Bart Silverstrim

2
@Bart, tamamen katılıyorum ama geliştiriciler yine de ayrı bir makinede testlerini yapıyor olmalılar çünkü geliştirme araçları "normal" bir bilgisayarınkinden tamamen farklı bir ortam yaratıyor.
John Gardeniers

@BartSilverstrim her zaman takip etmiyor. Sadece uygulamanın kullanıcı kısmı normal bir kullanıcı olarak çalıştığından, tüm bileşenlerin yaptığı anlamına gelmez (örneğin, bir hizmet istemcisi olarak düşünün, sunucunun daha yüksek ayrıcalıklara ihtiyacı olabilir). Ve sonra yükleyici düşünün ...
Richard

1
@Richard, bu da doğru, ancak Bart'ın amacının, testin müşterinin kullanacağı şeye mümkün olduğunca yakın bir ortamda yapılması gerektiğine inanıyorum.
John Gardeniers

1
Sistem görevleriyle ilgili olmayan bir yazılım sorununun doğru cevabı neredeyse hiç bir zaman "yönetici olarak çalıştırılmamalıdır".
Bart Silverstrim

9

Bir geliştirici olarak, bize temel kullanıcının üstünde, ancak sistem yöneticilerinin altında bir ayrıcalık seviyesi getiriyorum.

Bazı durumlarda, üretim ortamında çalışmak üzere geliştirdiğim uygulamayı almak için kurulmuş ek bir kütüphaneye ihtiyacım olabilir, söyleyerek, geliştirdiğim katı bir kuralım var: "Üçüncü taraf kütüphaneleri gerektiren herhangi bir uygulama için, üretim dağıtımından önce ve bazı durumlarda uygulama geliştirmeden önce bir sanal alana kütüphaneler kurulmalıdır. "

Çalıştığım sysadmin bunu kabul ediyorum ve ikimiz arasında, bu kuralı aktif olarak uygulayacağız ve "bağımlılık kontrollerini" geçmeyen herhangi bir uygulama dağıtımını geciktireceğiz.

Sorunuzu cevaplamak için, evet, geliştiricilere kendi makinelerine tam erişim izni verilmelidir, ancak bu makineler uygulamanın sonunda uygulanacağı ortamdan izole edilmelidir. Bu durumda, uygulama dağıtımı bile üretim ortamında dağıtılması güvenli kabul edilene kadar korumalı alanlara yerleştirilmelidir.


9

Sorumluluk reddi: Ben bir geliştiriciyim.

Bana göre, bu soru (ve cevaplar) soruna yanlış yaklaşımdan saldırıyor gibi görünüyor - yani tartışma, yöneticilerin ne istediği / ihtiyaç duyduğu vs. Ama kurumsal bir ortamda olduğumuzu siz belirttiniz, o yüzden bakalım bu şekilde.

Öyleyse, bunu BT ya da operasyon müdürünün önünde ya da bütçemizi kontrol edenin önünde tartıştığımızı ve bu soruları sorduğumuzu düşünelim .

 1. Departman fonksiyonlarını yerine getirmek için gereken minimum ayrıcalık nedir? Bu bizim temelimiz.
 2. Onlara daha fazla erişim sağlama riskleri nelerdir? (gerçek riskler, sadece en iyi / en kötü durum senaryoları değil)
 3. Onlara daha fazla erişim sağlamanın beklenen gerçek maliyeti nedir? (destek masrafları, deneyimsiz yönetici tarafından yapılan yanlışlıkla yapılan değişiklikleri düzeltme, vb.)
 4. Gerçek beklenen maliyeti nedir değil onlara daha fazla erişim izni? (Verimliliği kaybetti, günlük görevleri yerine getirmek için BT desteğini istemek, moral nedeniyle deneyimli kişilerin cirosunu, vb.)

Bu soruların yanıtlanmasıyla, tutkulu olmak yerine bilinçli bir karar verebilirsiniz.

Kendi ortamınız için yönetici hakları gerektiren bazı şeyler var (bkz. Kullanıcı Hakları ve Visual Studio ) - eğer o şeyleri yapmıyorlarsa, o zaman soruları 2 - 4 olarak cevaplayabilirsiniz.

Bir danışman olarak, bu politikanın hem aşırı gördük ve süre ben hep bir makineye yönetici erişimi olmasını istediğiniz bazı durumlarda mantıklı değildi. Ve neyin sebep ve neyin etkili olduğundan emin değilim, ancak istisnasız, devs yönetici erişimine sahip olan pencereler geliştirirken gördüğüm her yer, her geliştiriciden kilitlendikleri yerlerden çok daha fazla üretkenliğe sahipti.


+1 çünkü doğru perspektife koydunuz. Ekip ve yöneticilerin kişisel tercihlerini alın ve bir bütün olarak organizasyon için neyin önemli olduğuna odaklanın.
Jaap Coomans

4

Bence yanlış soruyu soruyorsun, sormalısın:

İyi bir geliştirici, bilgisayarında yönetici haklarını vermeyen bir işveren için çalışacak mı?

Birinin “ihtiyacı” ve ne beklediği genellikle aynı şey değildir, sonuçta bir geliştiricinin çalışma saatlerinde kahve içmesine izin vermenize gerek yoktur, ancak bunu yapmazsanız…

(Mülakat aşamasında politikanızı netleştirdiğinizden emin olun, aksi takdirde, yönetici haklarının yetersizliği nedeniyle şirketinizi küçümseyecek işlere sahip olmalarını sağlayabilirsiniz - programcıların bu tür şeyler hakkında mantıklı bir şekilde düşünmelerini beklemeyin! )


Hem yüksek öğrenimde çalıştığımı hem de grubumdaki herkes gibi bir "sistem yöneticisi / programcısı" olduğumu itiraf edeceğim, bu yüzden deneyimim tamamen ilgili değil sanırım. Ancak, üzerinde çalıştığım kökleri tek başına bırakmam için bana iş istasyonum üzerinde tam bir kontrol sağlamayan bir geliştirici olarak çalışmayı hayal edemiyorum (işletim sistemi seçimi ve kurulumu, yazılım seçimi vb.).
Jason Antman

4

Bu aslında kime sorduğunuza ve kime ihtiyaç duyduğuna bağlı. Kurumsal BT ve risk yönetimi gruplarına sorarsanız, korku hikayeleri ile her tarafınızda olacaklar (eğer size vereceklerse, kutsal bir bağla feda edilmeyecekleri bir keçi talep ediyorlar), geliştiriciler Öte yandan, yönetici haklarını talep ediyor çünkü iş stresli ve yardım masasından sızıntı yapmak için izin almak zorunda kalmadan yeterince stresli. Üzücü durum şu ki, şimdi güç mücadelesi ve güç kullanma ile ilgili o zaman iş ve verimlilik ihtiyaçları ile ilgilidir (örneğin, diğerinin çemberlere atlanmasına neden olacak)

IMHO, şu ana kadar gördüğüm en iyi çalışma ortamı iki grubun ayrı tutulduğu yer. Geliştiricilerin ormanda kendi etki alanları vardır (BT bu etki alanının ve kullanıcılarının şirketin geri kalanında neler yapabileceğini kontrol eder) ve hepsi de yerel etki alanı yöneticileri olarak hareket eden MCSE'li deneyimli erkeklerle çalışan yerel yöneticilerdir. ve yerel ağlarında istedikleri ve ihtiyaç duydukları her şeyi tek bir BT politikası ile yapabiliyorlar (korsan yazılım yok). Kurumsal BT sorumlu değildir ve cihazlara destek vermez ve sadece bazı üst düzey kurumsal kuralları uygular (güvenlik duvarı üzerinden facebook, porno veya benzeri olmayanlar, kurumsal LAN ile karıştırılmaya izin vermeyen devs) ve hepsinin evden çalışması için RSA tabanlı VPN'leri vardır Bu onları doğrudan LAN'larına koyar. Düzgün değil mi?


2

Cevap, her bir senaryoya öznel ve özel olabilir, ancak çoğu durumda evet derdim.


2

İdari hakların gelişim süreci için önemli olduğunu söyleyebilirim. Sanal makineyi sanallaştırmak için VM kullanmanın göreceli kolaylığı göz önüne alındığında, onları bir VM'ye yerleştirememeniz ve güvenliği sağlayabilmeniz için hiçbir neden yoktur.

Her şey ters gidiyor ve birkaç dakika içinde silip yeniden oluşturabilirsiniz.


2
Onları bir VM performansına kilitlememek için çok iyi bir neden var. Büyük bir uygulama üzerinde çalışan dev bir makinenin her parçasını büyük miktarda RAM, hızlı HDD vb. İle kolayca kullanabilir. Bir VM'ye koymak, makinelerini birkaç yıl önce geri vermekle aynıdır. Güvenlik için mükemmel ancak verimlilik için çok iyi değil.
John Gardeniers

1
Ancak geliştiricileri, projedeki resmi olarak desteklenen makinelerin düşük ucuna yazmaya zorlamak için harika. Dahası, sanal sunucularla, canlı ürünler için hata toleransı (ve bazı durumlarda ana yük) desteği sağlayabiliyoruz.
VM'nizin

4
Bu gereksinimlerin düşük sonu için yazmakla ilgili değildir, VM'lerin izin verdiğinden daha yüksek performans gerektiren araçları kullanmakla ilgilidir. Bir VM içinde Visual Studio 2010'u kullanmak, çıplak metalden belirgin bir şekilde daha az tepki veriyor. Yazdığınız ürün bir VM'de tam olarak çalışabilir, ancak bu, geliştiricinin araçlarının her zaman yaptığı anlamına gelmez.
Michael Shimmins

2

Kesinlikle! Genellikle, sürmekte olan birçok gelişme sanal ortamda olabilir veya olmayabilir. Yönetici hakları, yerel olarak hizmet işleme, kayıt defteri girdileri ve IIS geçersiz kılmalarının birçoğunun üstesinden gelmeye yardımcı olur. Diğer taraftan, geliştiricilerinize ne kadar güvendiğinize bağlıdır .

Bir geliştirici olarak, bir şeyin çalışmadığı zaman sinir bozucu olur, çünkü erişimimiz yoktur.


2

Bağlı. Bir geliştirici olarak kişi daima en az ayrıcalık ilkesiyle çalışmalıdır. Bir devlet müteahhidi olarak çalışıyorsanız , örneğin yönetici erişimine sahip olmamanız için sözleşme ile yükümlülüğünüz olabilir .

Bir Java geliştiricisi olarak, sürekli olarak makinemde yönetici haklarına sahip olma gereksinimim olmadı . Bununla birlikte, isteğe bağlı yönetici erişimine ihtiyaç duyduğunuzda yasal durumlar vardır (.ie. Dizüstü bilgisayarınızı fiziksel olarak ayrı alanlar arasında taşımanız gerekir ve NIC'inizi buna göre değiştirmeniz gerekir.) Gerçekten ihtiyacım olan tek zaman buydu. makineme kalıcı, sürekli yönetici erişimi.

Bazen BT'nin yetersiz kalması nedeniyle yönetici erişimine ihtiyaç duyuyorsunuz (ya da yetersiz ya da bürokraside işlenmiş.) Ancak, eğer yetkin bir BT departmanıyla çalışıyorsanız, işleri sizin için bile uzaktan yükleyebilir (ya da "çalışacak" özel yükleyiciler sağlayabilir. msgstr "" "sadece tıklayarak tıklayarak sizin için malzemeleri yönetin ve kurun.)

Yani cevap (yine) - bu bağlıdır. Talep üzerine (veya makul bir süre içinde) işleri yükleyebilecek duyarlı bir BT personeliniz var mı? Geliştiricilere , ödedikleri görevler için gerçekten ihtiyaç var mı?

Geliştiricilere gerçekten ve yasal olarak ihtiyaç duyuyorlarsa ( "Gerçekten ne istersem yüklemek isterim" gibi ) bir rahatlığın aksine ( "Ne istersem onu ​​kurmak istiyorum" ) ve BT desteği varsa Yeterince duyarlı olmadığından (ne sebeple olursa olsun), o zaman evet, makinelerine yönetici erişimine sahip olmalıdır.

Aksi takdirde, hayır. En az ayrıcalık ilkesini hatırlayın , millet.


2

Geliştiriciler var ve Geliştiriciler var. Bir "geliştirici" 40 $ / saat ise JBoss java adam bir kural motoru için kural yazıyorsa o zaman elbette değil. Eğer bir "geliştirici" 350 $ / saatlik bir C / Assembly üyesi ise, video düzenleme yazılımınızın GPU'da mümkün olduğunca hızlı çalışmasını sağlıyorsa, tabii ki evet.


1

Güvenlik konusunda endişe duyan şirketler için, güvenlik görevlilerinin dikte ve gelişim modellerine ve sistemlerine uygun bir politikayı uygulama girişiminde bulunacaklar. Windows Ortamında çoğu kişi, görevlerini yerine getirebilmek için geliştirmekte oldukları ana bilgisayarda Yönetici haklarına sahip olmanız gerektiğini söyleyecektir.

Bu mutlaka doğru değil ...

Özel bir politika oluşturabilir ve tüm program ve işlevlerin bir sistemdeki geliştirme kullanıcılarıyla çalışmasını sağlayabilirsiniz. İstenilen tasarıma bağlı olarak, program / sistem dizinlerinde, özel gruplarla veya özel gruplarla program / sistem dizinlerinde, özel izinlerle, aşağı ve kirli ve nittikli kum içine girmeniz gerekecektir.

Çoğu şirket, geliştiricilerin açık ağlarda sisteme sahip olmasının çok tehlikeli olduğunu söylemektedir, çünkü bilgisayar korsanları kendi kontrollerini ele geçirip kendi araçlarını derlemeye başlayabilirler;


Söyledikleriniz teknik olarak doğru olsa da, kırılgan ortamların uygulanması ve sürdürülmesi ve yaratılması bir kabustur.
John

Daha sonra dev ağına tam erişim sağlamayı tercih ederdim ve daha sonra bu gerçek bir sorunsa, yalnızca İnternet üzerinden şirket ağına VPN ile bağlanmayı tercih ederim. Ben de daha iyi bir ISS ne yaptığını daha sonra bana sağlanan gördüğüm departmanlar çok! Bir geliştiricinin hesap departmanı vb. Gibi filtrelenmemiş ağ üzerinde olmasına gerek yoktur .
Ian Ringrose

1

Geliştiriciler (ideal olarak) iki alan adı girişine sahip olmalıdır.

Biri yerel yönetici haklarına sahip (geliştirme çalışmaları için) ve biri şirketteki diğer herkesle aynı haklara sahip. Ardından, çalışmalarını temsili bir izinler kümesi üzerinde test edebilirler.

Bu, zaman zaman ortaya çıkan ItWorksOnMyMachine-itis olasılığını azaltmalıdır.


0

Muhalif sesini (doğru bir şekilde) vermeliyim ve sadece "hayır" deyince "hayır" deyin. Sanal alan VM'de ağ erişimi olmayan devs yönetici hakları verme konusunda sorunum yok. Zypher neredeyse haklıydı (düzeltme koyu renk):

"Üzerindeki yönetici 1.Being benim kutunun bir ayrıcalık değil bir haktır." Bu sistemler nihayet sorumlu olduğum şirket varlıklarıdır. Joe Developer, Microsoft Bob'un korsan kopyasını yüklediğinde (" ihtiyacım vardı çünkü"), denetimden önce nasıl bulunmadığını açıklamak zorunda kalamaz. Geliştiriciler rutin olarak kurumsal kuralların sadece kendileri için geçerli olmadığını düşünüyor. Sanal alan bir VM vererek, herkesin uyması gereken tüm kuralları takip edebilirler (o zamandan beri sadece IT sisteme dosya kopyalayabilir). Sihirli bir şekilde istek sistemi geliştiriciler tarafından tekrar kullanılıyor, Joe Developer geliştirme kutusunu yönettiğinde gökyüzü artık düşmüyor - sadece yeni bir tane ister (ya da yedekleme istenirse geri yükleme)

Bay Denny, geliştiricilerin uygulamaların yüklenmesini beklediklerinde paraya mal olduklarından bahsetti, A. merhaba ... zamanım genellikle Joe Developer kadar değerli (varolan crapware'i çalıştırmaya devam ettiğimden beri gerçekten daha fazla) Joe geliştiricisinin son şaheserini hata ayıklamak için harcadığı zamandan bahsetmek zorunda kaldım), ve B. dev devrildiğinde, bir uygulamayı bekliyorlardı ve bunun için BT'yi suçlamaya çalışıyorlardı:

Yazılım yazmak için ihtiyaç duyduğunuz şeyleri planlamamanız benim sorumluluğum değil, standart bir araç setimiz var ve bu araç kutusu ihtiyacınız varsa, beni atlatmaya çalışmak yerine daha fazla araç hızlandırmak için istekleriniz olmalıydı. Sizin için almak için çemberler aracılığıyla çünkü son tarih yarın.

Tüm bunları söyledikten sonra, geliştiricilerin masaüstlerini kilitlemek kokuyor, eğer uyuşturucunun kronometre koleksiyonunu izlemeye hak kazandığını ve onları izlemek için babewatch oynatıcıyı kuramayacaklarını öfkeleniyorsanız, öfkeli insanlara zarar verebilirseniz açık kaynak ") gevşetmek mümkün olabilir. Ancak, “kazandığı” her büyük geliştirici için, şirketinizin bunun yerine 200 milyon dolarlık dikey uygulama için işe alacağı 10 tane daha var, ve bunun için dikkat etmeniz gereken şey bu.

EDIT: Maruz kaldığım geliştiricilerin alışılmadık derecede donuk olmaları oldukça şaşırtıcı (şu anki mahsulü sadece bir miktar kıyaslama yapmak için yığın akışı işittiğini duydum). Başlamakta olduğum bakış açısı “şirketin yapması için ne ödüyorsun, ne yapman gerekiyor?”. Eğer yönetici haklarına ihtiyacınız varsa , onları elde edersiniz, ancak onlarla ilişki kurmamalısınız ve size açıkçası ne yapacağınız umrunda olmayan ve işe yarayan bir kutu verebilirsem, o zaman ikimiz de iyi oluruz.


14
Vay be, BOFH aramızda yaşıyor! İşimizin öncelikli olarak herkesin işlerini politikalar, yasal gereklilikler vb. Tarafından bize getirilen sınırlar dahilinde yapabileceğimiz en iyi şekilde iş yapmalarını sağlamaktan biri olduğu temel prensibinde başarısız oldunuz. sadece çalışmak, çünkü bize uygun.
John Gardeniers

Son paragraf için +1. Sadece iyi geliştiriciler işe alırsanız, diğer tüm paragrafları ortadan kaldırabilirsiniz.
Robert Harvey,

6
Vay - bizi ve onların zihniyetini seviyorum. "Onun" son tarihinin aslında şirketinizin yararı için hep birlikte (muhtemelen) bulunduğunuzdan beri "sizin" son tarihiniz olduğunu düşündünüz mü? Seni bir kalıp sabuntan tanımıyorum, ama bana kötü niyetli, kibirli, bulmayı denemeyi denemeyi denemek için tipik bir sys sistemi değil. Herkes için 1 iyi sistem yöneticisi, şirketinizin az önce ortaya koyduğunuz klişeyi sürdürebilen ve şirketin hayatındaki her şeyi daha da zorlaştıran bir 10 şirket daha var. Hizmet sunumu ile ilgilenmelisiniz, kısıtlama değil.
Michael Shimmins

Bu noktaların çoğuna özellikle bir cevapta
değindim

1
Belki de “maruz kaldığınız geliştiricilerin alışılmadık derecede donuk olmalarının” nedeni sensin…. Bir şirketin, serbest düşünmek veya donuk geliştiriciler isteyip istemediğine karar vermesi ve serbest düşünen geliştiricilerin nefret edebileceği ve daha sonra da donuk geliştiricilerden kimseyi uzak tutmayı beklemeyeceği bir şekilde davranamaması gerektiğine karar vermesi gerekir. Ancak donuk geliştiriciler bir çok kurumsal çalışmanın en iyisi olabilir.
Ian Ringrose
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.