IP trafiği için en çok kullanılan araç [kapalı]


28

Bazı bağlantıların bir sunucuda ne kadar bant genişliği aldığını izlemeye devam etmem gerekiyor ve bunun için daha önce benzeri bir araç gördüğümü biliyorum. Ancak, aracın adını hatırlayamıyorum ve onu ararken çok şansım yok.

Peki bunun için en üste benzeyen bir araç var mı? Debian'ı koşuyorum.


1
Hangi işletim sistemine bakıyorsun?
Jim B

Yanıtlar:


28

iftopveya pktstat -nT(kısa süreli izleme için) bunu yapmanız gereken şeydir (* nix altında). Uzun süreli izleme ntopiçin yararlıdır.

Bulgu pktstatbir Debian / Ubuntu kutusunu çalıştırmayan olanlar için biraz zor, ama bu iyi bir olduğunu pktstatkaynak kodu arşiv

Windows altında aynı tür istatistikleri istiyorsanız, tcpview kullanın.


Test edilmiş ntop ve oldukça temiz. Ancak man sayfası, bir çalıştırmadan sonra okumak için verileri nereye kaydettiğini söylemek için berbattır.
Soham Chakraborty4

Pktstat için kısmiyım . Trafikte gerçek zamanlı verileri kolayca HTTP GET'leri için URL'ler, DNS için sorgular vb. Olarak da gösterebilir.


Tamam, pktstat’tan gerçekten hoşlanıyorum. İftop'un ekranını daha çok seviyorum, ancak URL'leri görmek şu anda benim için özellikle yararlı! Özgün kabul ettiğim cevaba, Windows alternatifi de sağladığı ve iftop işini yaptığı gerekçesiyle devam edeceğim.
Daniel C. Sobral


0

Artık terminal tabanlı olmasa da, ntop da var.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.