TCPDUMP’de çok fazla hatalı sağlama toplamı hatası var


23

GNU Linux 64bit sunucusunda yapılan bir TCPDUMP'dan çok fazla hatalı sağlama toplamı hatası buldum . İhracatta% 50'ye yakın hatalı chekcsums var mı?

cksum 0xe61f (yanlış (-> 0x8c37)

Bu verileri nasıl yorumlayabiliriz? Performansı çok mu etkiler?


4
tcpdump --dont-verify-checksumsBunları yoksaymak için kullanın .
Willem

Yanıtlar:


31

TCP sağlama toplamı boşaltma adı verilen bir özellik nedeniyle "yanlış" sağlama toplamlarını görüyorsunuz. Giden TCP paketlerinin sağlama toplamı alanları işletim sistemi tarafından önceden hesaplanmaz, bunun yerine NIC işlemcisi tarafından hesaplanacak şekilde 0 olarak ayarlanır ve bırakılır. Wireshark SSS daha ayrıntılı açıklaması var.


Bunu gördüm ancak "Yanlış TCP sağlama toplamı olan paketlerin tümü Wireshark'ın çalıştığı makine tarafından gönderiliyorsa" ve belirli bir yasal sağlama toplamının ağ performansını nasıl etkileyeceği belli değildi.
Vishal,

4
Makineniz tarafından gönderilen paketlerde yalnızca yanlış sağlama toplamları görmelisiniz. Bu Wireshark'a özgü değildir, bu seviyede çalışan herhangi bir paket yakalama yazılımı benzer sonuçlar doğuracaktır. Sağlama paketinin alınan paketlerde başarısız olduğunu görürseniz, gerçekten bir sorun olabilir - bu paketler TCP yığını tarafından atılır ve veri aktarımı üzerinde doğrudan etkisi olacak bir tıkanıklık kontrol algoritmasının yanı sıra yeniden iletimi tetikler.
the-wabbit

Sağlama toplamı hataları yalnızca gönderilen paketlerdeydi. Teşekkürler!
Vishal,

Yeniden birleştirilmesi gereken gelen büyük SMB paketlerinde hatalı sağlama toplamı görüyorum. tcpdump"UYARI: Paket daha sonraki TCP bölümlerinde devam ediyor" yorumuyla birlikte "yanlış sağlama toplamı" olan ilk paketi yazdırıyor. Sonra "yanlış sağlama toplamı" ve ardından "" TCP üstü SMB üzerinden SMB: (ham veri veya devamı?) "Yorumunu izleyen birkaç şey daha var. (sağlama tcpdumptoplamı değerinin alındığı yerde gerçekten sağlama toplamı olmayan) paketleri , tüm K 64KiB bütünü içine yeniden birleştirildi
David Tonhofer
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.