UPS ve güç şeridi etkileşimleri?


33

Bazen, zayıf şartlandırılmış güce neden olan bazı etkileşimler, pil ömrünün kısalması, odaya pil asidi sıçramasına neden olan bazı etkileşimler nedeniyle (UPS marka X / herhangi bir UPS) takmamanız gerektiğini (güç şeridi marka X / herhangi bir elektrik şeridi) , ve bunun gibi. Bazen, UPS'ye takmamanız gereken güç şeridi olduğunu duyuyorum. Elde etmediğim, bu önerilerin ne kadar güvenilir olduğu veya ne kadar genel / özel olarak uygulandıkları konusunda net bir fikir.

Gerçekten de düşünmeye değer olanlar varsa, bu UPS ve güç şeridi etkileşimleri hakkında kesin ve yasal olmayan bir şekilde herkes konuşabilir mi?

Yanıtlar:


32

Kötü olmadığımızdan emin olmak için yılda bir kez ofislerimizde gelen denetçi ile 'tartışmalar' yaptıktan sonra, bu kodun ne dediği konusunda daha iyi bir fikrim var. Müfettişten gelen fıkralar:

 • Bir elektrik prizini başka bir elektrik prizine takmayacaksınız, ne de çok çıkışlı bir cihaza başka bir çok çıkışlı cihaza, çünkü bu bir yangın tehlikesidir ve bu nedenle kötüdür.
 • UPS'iniz çok çıkışlı bir cihaz olarak sayılır. Bu nedenle KGK'nızı bir elektrik prizine takmayacak veya bir elektrik prizini UPS'e takmayacaksınız, çünkü yangın tehlikesi vardır ve bu nedenle kötüdür.
 • Çok çıkışlı bir cihaza, yalnızca bir çok çıkışlı cihaza dönüştüren ilk çok çıkışlı cihaza bağlanması halinde başka bir çok çıkışlı cihaza bağlanmasına izin verilir .

Müfettiş, tam olarak “yangın tehlikesini” neyin teşkil ettiğini açıklayacak kadar kibar değildi. Her iki yılda bir güç şeridi komutunda elektrik şeridine takılıyoruz. Bu, bir demet uzun kuyruklu güç şeridi (15 'kablo üzerindeki elektrik şeritleri) ve uçlarında 3 çıkışlı birkaç uzun uzatma kablosu satın almayı gerektiriyordu.

Düzenleme: Rafa monte UPS ve PDU'larla ilgili olarak. Ben inanıyorum böyle bir L5-20 veya L5-30 olarak bir çeşit kilitleme prize PDU fişler, sürece onlar ediyoruz Tamam.


Bu aynı zamanda raf tipi UPS + PDU'yu da içermez mi? Tipik olarak, UPS'ler ağırlık nedeniyle rafın en altına yerleştirilir, daha sonra bir sürü gerçekten uzun güç kablosu çalıştırmak istemediğiniz sürece sunuculara çıkış vermeniz için bir yol gerekir: /
Kamil Kisiel

18
"Yangın tehlikesi", güç şeridi içindeki kabloların sadece belirli bir watt değerine göre derecelendirilmiş olması ve daha fazla güç şeridi bağlamasının, elektrik enerjisini aşmasını ve ünitenin içinde aşırı ısınmasına neden olmasını, bunun sonucunda olası bir yangının artmasını sağlar. .
Vatine

@KamilKisiel Regarding rackmount UPS's and PDU's, TrippLite bunu onaylar , ancak daha fazla bilgi bulursam kilitleme prizinden söz etmezler.
MDMoore313

@Vatine - Güç şeritlerinin çoğu aşırı yük korumasına sahiptir. Hangi ülkede bulunduğunuza bağlı olarak, yerel elektrik kurallarına göre zorunlu olabilir.
Matt

12

Bir UPS'i başka bir UPS'e bağladığınızda ve bir sunucuyu çalıştırdığınızda, çok çok kötü sunucu etkileşimleri gördüm.

Özel durumumuzda, sunucunun olduğu gibi gülünç derecede hızlı çalışan bir saati vardı, saat başı 5+ sn. "Çift UPS" nin çıkarılması bunu düzeltti.

Bunu tam olarak tarif ettiğiniz şey değil, ancak deneyimlerime dayanarak , herhangi bir kalitede UPS'in "yukarı akışında" hiçbir şeyin çalıştırılmaması gerektiğini söyleyebilirim . Bir güç şeridinin KGK'nın "aşağı akışına" takılması, yangın koduna kadar olmayabilir (@ sysadmin1138 mükemmel yanıtına göre), ancak muhtemelen hiçbir şeye zarar vermeyecektir.


4
Giriş yönünde +1. Yük ve kaynak arasında UPS olacak olan sadece bir 'akıllı' cihaz olmalıdır. KGK, mümkün olduğu kadar çok kablolamaya yakın çalışıyor olmalıdır. Kablolu ise, veri merkezimizdeki 50KVA işi gibi, o zaman elektrik şeritleri gayet iyi.
sysadmin1138

1
Aslında UPS'in bir UPS'e dönüşmesi bilinen kötü bir konudur. Pilleri karıştırır ve olsa geçer. Bir süre oldu ama ben olsa netural pass ile yapmak zorunda olduğuna inanıyorum.
SpaceManSpiff

5

KGK'nıza yüksek gerilim koruyucusu asmayın, çünkü gücünüzün büyük bir kısmını boşa harcayacaktır, ucuz dalgalanma koruyucusunun KGK'dan gelen sinüs dalga gücü ile etkileşime girme şekliyle ilgili olmalıdır.

Kesin konuşursak, gerçek bir sinüs dalgası yaymayan bir UPS'in koruması için MOV kullanan bir dalgalanma koruyucuyu asmayın (çoğu esrarlı, hat gücü sinüs dalgasıdır).

http://www.codinghorror.com/blog/archives/000632.html


5

Bu nedenden ötürü iki sistemde bir uygulama sorunu çekerken 6 saatimi harcadım.

Müşteri, İş İstasyonu 1 ve İş İstasyonu 3'te açılması 8 dakika süren Uygulama Ultra Tax 2010 yazılımını bildirmiştir. Bu aynı yazılım uygulaması, İş İstasyonu 2 ve sunucuda düzgün çalışmaktadır.

Sistem değişiklikleri bu soruna yol açan müşteri tarafından rapor ediliyor.

 1. Sunucuda yüklü Ultra Vergi Yazılım Güncellemesi
 2. İş İstasyonundan yeniden yüklenen Ultra Vergi Yazılımı 1
 3. Microsoft Güncelleştirmeleri Sunucuda çalıştı ve yeniden başlatıldı
 4. UPS, Ağ Omurgası ve Telefon Sistemi için değiştirildi

Bu sorunu gidermek için gerekenler:

 1. Sonic Wall ve Netgear Switch üzerindeki LED'lerin darbeli olup olmadığını kontrol edin.
 2. Geri döngü kablosu olmadığını doğrulamak için her kablo bağlantısını kontrol edin.
 3. İş İstasyonuyla Ultra Verginin Yeniden Yüklenmesi1.
 4. Symantec Workstation, Workstation 3'ten kaldırıldı.
 5. NIC İş İstasyonu 3'te ince ayar devre dışı bırakıldı.
 6. Ping Statiği, İş İstasyonu 1 ve İş İstasyonu 3'te çalışıyordu.
 7. Eşlenen sürücü ile Yazılıma eşleme.
 8. IP adresi üzerinden sunucuya haritalama yapmak bir uygulama hatası verdi
 9. İş İstasyonu 1, 2, 3'ten sunucuya Büyük Dosya aktarımı.
 10. Sunucudan İş İstasyonu 1 ve 2'ye büyük dosya aktarımı. Bu dosyayı kopyalamak için zaman harcayan önemli bir sorun bulundu.
 11. Sunucudaki kaldırılan paylaşım daha sonra yeniden eklendi.
 12. Sunucuda SMB'yi Devre Dışı Bırakma.

Microsoft'u aramak için 250,00 $ harcamadan önce yeni UPS'i ekarte etmemize karar verdik. Sonic Wall, Netgear, telefon sistemi ve kablo modemlerinin AC adaptörlerini, fişe takılı ve KGK'ya doğrudan bağlanmış olan APC güç Şeridi'nin bağlantısını kesin. Daha sonra Ultra Vergi yazılımını iş istasyonu 1 ve 2'de test ettik. Ultra Vergi yazılımı artık kullandığı gibi yanıt veriyor. Aynı pozitif sonuçlara sahip olarak her seferinde yazılımı defalarca açma ve kapatma işleminden geçtik.

Daha sonra, APC güç kablosunu yeniden bağlayarak UPS'in gerçekten sorun olduğunu doğrulamaya karar verdik. Yine Ultra Vergi uygulaması asılmaya başladı. KGK'nın hassasiyet ayarını düşük olarak ayarladık. Ultra vergi ile ilgili sorun hala vardı. Daha sonra SonicWall ve Netgear Switch AC adaptörlerini APC Güç Şeridi'nden ayırdık ve bunları doğrudan UPS'e bağladık.

Daha sonra Ultra Vergi yazılımını iş istasyonu 1 ve 2'de test ettik. Ultra Vergi yazılımı artık kullandığı gibi yanıt veriyor. Aynı pozitif sonuçlarla yazılımı defalarca açma ve kapatma işleminden geçtik. Bu sorunun çözüldüğüne inanıyoruz.

Neticear Switch, SonicWall'u doğrudan APC UPS'ye bağlayarak hassasiyet seviyesini düşük olarak ayarlayarak Ultra Vergi sorununu 8 dakikaya kadar çözdü.


2

Doğrudan bir duvara (kötü bir transformatörden gelen zayıf şartlandırılmış güç ile) doğrudan duvara bağlandığında ucuz elektrik şeritleri patlattı ve aynısını bir UPS’de de yaptık. Transformatörümüz fritözün üzerindeyken, kötü güç güç şeridinden akacak, ancak UPS'den akmayacaktı (güç şeridine bağlı yazıcılar ölmüştü, ancak UPS'e bağlı hiçbir şey ölmüyordu. UPS kendisi).

Bununla birlikte, bir UPS'i hiçbir zaman doğrudan bir elektrik prizine takmayacağımı, ancak elektrik şeridi iyi ve daha düşük watt'lı öğeleri (ışıklar / anahtarlar / vb.) Çalıştırıyorsa, muhtemelen bir UPS'yi elektrik prizine takmakta tereddüt etmeyecektir.


2

Uzman değilim ama ... Elektrik yüklenicisi babam için çalışarak büyüdüm ve elektrik prizlerinin içini gördüğümde, bir UPS'i 'sadece' bir birine bağlamanın ne kadar zarar vereceğini göremiyorum. Şimdi, bir UPS ve bir alan ısıtıcısı bağlarsanız sorun olabilir, ancak sadece bir UPS ve belki de çok fazla akım çekmeyen başka bir şey iyi olmalıdır.

Ayrıca, bir güç kaynağını UPS'e bağlayacağımı sanmıyorum. Belirli bir miktarda geçici güç sağlamak için tasarlanmıştır. Bu yüzden yüklü bir şeride takmak KGK'yı aşırı yükleyebilir.

Tesadüfen, ilk UPS satın alımımızı gerçekleştirdik. APC'yi satın aldık ve her kritik iş istasyonu ve her sunucu için bir tane almaya çalıştık. Ne kadar pahalı oldukları hakkında hiçbir fikrim yoktu!


2
Harcadığınız paranın tamamı için, babanıza 208V'lık bir hat işletmesi ve kendinize 10KVA'lık bir raf montajlı UPS alması için ödeme yapmış olabilirsiniz, böylece tüm küçük UPS'lerde, iş istasyonu ve sunucu başına bir adet tasarruf edersiniz.
kmarsh

hiçbir şekilde .... UPS'ler hala çok daha ucuz VE daha hızlı (zaman paradır). Öyle bir hatla koşmak ve hepsini yapmak için kablolama yapmak? Şimdi hadi.
cop1152

Hemen hemen her ev ve iş en az bir 208V hattı ile beslenir. Her 110V hattının arka arkaya her iki tarafındadır. Devre kesici panelinizin iki sırası var mı? Elektrikli bir soba veya kurutucunuz varsa, muhtemelen 208V'ye sahipsiniz. Bazıları buna 220V veya 230V diyor. Bu arada, merkezi olmayan ağ kapatma bildirimleriniz nasıl çalışıyor?
kmarsh

Her iş istasyonunda 110 var ... diğer herkes gibi. 220'den EACH iş istasyonuna koşmak, duvarlar ve döşemelerden ve hatta beton döşemelerden ek kablo bağlantısı alır. Bunu nasıl alamıyorsun?
cop1152,

2
Uuuh, bence noktası eksik olan sizsiniz, cop1152 ...
Mark Henderson

2

Bir UPS için prize takılması kabul edilebilir olan duvar dışındaki tek şey, her UPS bu tür bir koruma sağlayacak şekilde tasarlanmadığından, bir hat filtresi veya şartlandırıcıdır. Bu cihaz tamamen pasif olmalı ve diğer cevaplarda belirtilen sebeplerden dolayı herhangi bir batarya veya zekaya sahip olmamalıdır; bağlı özellikle hassas ekipman (örneğin, tıbbi cihazlar).


1

İşte bence bu. Eldeki üç konu var. UPS'i UPS'e, UPS'i bir şerit halinde ve bir UPS'i bir şerit halinde. Bir UPS'in nasıl çalıştığını düşünüyorsanız, bir UPS'i diğerine bağlamak teknik bir anlam ifade etmeyecek gibi görünüyor, işte nedeni budur. Bir UPS temelde (çoklu) 12 volt DC kurşun asit aküleri alır ve mevcut doğru akımı keser ve onu (tipik olarak 115vac) alternatif akıma örter. ANCAK çıktı "sinüs dalgası" gerçek bir sinüs dalgası değil, sonunda elektrik akımı verilen elektrik şirketinin kalitesine eşit değil. Bununla birlikte, bazı UPS yüksek uç tedarikçileri,% 3'ten az toplam harmonik bozulma ile "gerçek sinüs dalga çıktısı" nın reklamını yapmaktadır. Bir UPS'e bir sinüs dalgası üreten bir ürünle bir sinüs dalgası üreten bir ürün tedarik etmekte sorun istediğini düşünüyorum. Bir "güç faktörü" Sorun ayrıca mevcut olabilir ve yük talebi arttıkça çarpıklığı da arttırabilir. UPS, gerçekten küçük bir ünite olmadıkça doğrudan ac duvar prizine takılmalıdır. Şeritlerin bir çekirdeğe takılma koşulu, probalmatik değildir. Cihazların toplam yükünü gösteren ön paneldeki ledlere dikkat edin. Bir teknisyen olduğum için yukarıdakilerden bir elektronik mühendisinden haber almak istiyorum.


1

Sorun kendi başına güç şeritleri olmayabilir. Şimdi elektrik için bir kaynağa bağlayabileceğiniz cihaz sayısı olabilir. Paralel devre sayısını artırmak, bu güç kaynağından çekilen akım miktarını artırır. Daha fazla akım, daha fazla ısı üretilir. Şanslıysanız, prize ve papatya dizili şeritler / UPS üzerindeki cihazlara çok fazla geçmeden kırıcı açacaktır. Eğer şanssızsanız ve / veya kablolar yasalara aykırı değilse, elektrik yangını başlatacaksınız.

Ayrıca, elektron akışının içinden geçtiği boru / tel boyutuyla sınırlı olduğunu da unutmamalısınız. Çok iyi bir kablo bağlantınız olsa bile, her zaman telin taşıyabileceği maksimum elektron kapasitesine ulaşma şansınız vardır. Bu, cihazların elektron akışını almak için savaşacakları anlamına gelir. Birçoğu, dijital elektronik bileşenlerinin çip güç pimleri üzerindeki belirsiz güç seviyelerine düşmesini sağlayacaktır (Dijital açık veya kapalı - toleranstan daha az güce düşerse, güç piminde belirli bir voltaj ile giriş gücüne ihtiyaç duyar). Bu, elektroniklerin hatalı davranmaya başlayacağı veya çalışmayı durduracağı anlamına gelir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.