Mevcut GNU / Linux sistemlerinde maksimum kullanıcı adı uzunluğu nedir


28

Mevcut GNU / Linux sistemler için maksimum kullanıcı adı uzunluğunun ne olduğunu bilmek istiyorum, örneğin Ubuntu 11.04.

8 karakter bazı tarihsel standartlar gibi gözüküyor, ancak şimdiki Ubuntu sistemimde bu limitin geçerli olmadığını farkettim.

Yanıtlar:


32

Geçerli sınır 32 karakterdir ( useraddman sayfasına göre ).


1
Edward Morbius'un cevabının daha iyi olduğunu düşünüyorum, çünkü useradd sınırı önemli olan tek limit değil.
Edward Ned Harvey

14

Cevap biraz değişiyor.

useradd (1), 32 karakterlik bir limite başvuruyor. Bu libc6 üzerinde AFAIU dayanmaktadır.

Bazı yardımcı programlar veya sistemler kısa adlar uygulayabilir veya üst, ps, w / who, parmak, NFS ve çeşitli çoklu platform dizin sistemleri (NIS / NIS +, SMB, CIFS, Kerberos) dahil daha uzun adlarla sunulduğunda tutarsız davranabilir diğer / uzak platformların sınırlamalarına dayanarak. psutilSonucu 8 karakteri geçerse , çeşitli komutların çoğu kullanıcı adı yerine bir UID görüntüler.

Bazı kamu hizmetleri ve uygulamalar kendi keyfi sınırlamalarını getirebilir. Örn: IBM’in DB2’si, kullanıcı adının 8 karakteri aşan kullanıcılara giriş yapmasına izin vermiyor: http://database.ittoolbox.com/groups/technical-functional/db2-l/length-of-username-permitted-on-db2- 95-Aix-6-3.248.147

8 karakter genel olarak aklı başında bir limittir ve yazarak tasarruf eder.


3
Bu cevap için teşekkür ederim. Sadece bir not: İzole edilmiş bilgisayar ortamları için linux kullanıcıları kullanıyorsanız, 8 karakter genellikle çok küçüktür. En azından isimlerin okunabilir olmasını istiyorsanız.
guettli

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.