Geo-DNS sağlayıcıları? [kapalı]


24

Özellikle ABD ve İngiltere’deki kullanıcılar tarafından ziyaret edilen bir web sitemiz var. Site, bu iki konumdaki sunucularda da çalıştırılacak.

Kullanıcıları en yakın sunucuya yönlendirmek için bir DNS servisi kullanmak istiyoruz ancak bulamıyoruz. Çözüm önerileri olan var mı? Kendi DNS sunucularımızı çalıştırmayacağımızdan ucuz, barındırılan bir çözüm tercih edilecektir.

Şerefe!

Yanıtlar:


7

Vikipedi , en yakın sunucudaki istemcilere hizmet vermek için Geobackend'li bir PowerDNS kullanır .

Http://static.natalian.org sitem için çalışan benzer bir hizmetim var . Sunucularım arasında verimli HTML5 video dosyaları sunmak için istiyorum.

Ayarlamak oldukça kolaydır. A kayıtları şöyle ayarladım:

   eu.static.natalian.org 88.198.3.35
   us.static.natalian.org 67.205.62.95
   *.static.natalian.org 67.205.62.95

Sonra static.natalian.orgçalışan bir üçüncü şahıs GEO PowerDNS servisine bir CNAME ayarladım natalian.geo.blitzed.org.

Ülke kodlarıyla nasıl eşleştirileceğine ilişkin kurallar şurada bulunabilir:

   rsync -v rsync://rsync.blitzed.org/geo-maps/natalian .

Asya'ya daha fazla ölçeklendirmek için Kore'de bir sunucu rsync kiralardım ve verileri yeni Kore IP'sinden static.natalian.org'a hizmet etmek için Apache vhost'u kurardım, diyor 143.248.5.130. Sonra sadece eklerdim:

   as.static.natalian.org 143.248.5.130

1
Ödeme için başka bir Zerigo GeoDNS zerigo.com/docs/managed-dns/setting_up_geodns
Ivan1

Ne kadar doğru olman gerekiyor? Kendi kodunuzla, az ya da çok doğru konum çözünürlüğünüzün küçük bir koduyla yaşayabilir ve ilk kez "yanlış" sunucuyu ilk kez vuran tarayıcılara yönlendirme tepkisi verebilirseniz, serbestçe kullanılabilen "CeoLiteCountry" veritabanını kullanabilirsiniz. kendin halletmek için. Planladığım projelerden biri için ThingsToConsider listesinde var.

Aslında, birçok bakımdan doğru şekilde "ücretsiz" olduğunu ima eden Debian depolarında ( http://packages.debian.org/lenny-backports/geoip-database ) yer almaktadır (ancak, emin olmak için kontrol etmek isteyebilirsiniz). lisans (lar) projenizin kod tabanı ve yönü ile uyumludur).

İyi yönetilen bir DNS tabanlı çözüm kullanmak, yeterince güvenilir bir sağlayıcının maliyeti bütçeniz dahilindeyse daha kolay olacaktır, ancak bu uygulanabilir bir alternatif olabilir.


Bizim için bir tane kurmaya ne dersin, lütfen David? mail-archive.com/debian-devel@lists.debian.org/msg257190.html
hendry

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.