Her SQL Server DBA'nın bilmesi gerekenler


Yanıtlar:


21

Siteler

Bunların çoğu çok amaçlı. Örneğin, makaleler + forumlar + bloglar. Bu hiçbir şekilde ayrıntılı değildir. Bu sitelerden birçok blog ve kaynak bulacağınız için bir başlangıç ​​noktasıdır.

Kitaplar

Bu gerçekten senin rolüne bağlı. Operasyonel bir DBA iseniz, Wrox kitabının İdare ile ilgili olmasını istersiniz. Integration Services ile ilgileniyorsanız, başlangıçta SQL Server MVP Brian Knight'ın kitaplarını ve kaynaklarını arayın. Geliştirme yapıyorsanız, Apress'ten SQL Server MVP Louis Davidson'un Tasarım kitabını ve Apress'ten SQL Server MVP Grant Fritchey'nin Query Tuning'deki kitabını arayın. Analysis Services konusunda çok güçlü değilim, bu yüzden başkalarının tavsiye etmesi için bunu bırakacağım. SSRS bir sürü iyi kitap var. Ayrıca SQL Server Central'daki ücretsiz e-kitapları arayın.

Araçlar

Bir sürü iyi satıcı. SQL Server ile ne geldiğini bilerek başlayın. Profiler, SSMS ve Configuration Manager'ı soğuk bilmeniz gerekir. SSIS veya SSRS yaparsanız BIDS. Aksi halde, 3. şahıslara bakmak (insanların tercihleri ​​değişiklik gösterdiğinden alfabetik sırayla):

Sosyal ağlar

Twitter'da oldukça aktif bir grubumuz var. Bizim listesini SQLServerPedia'da bulabilirsiniz. Çoğumuz LinkedIn ve FaceBook ile de bağlıyız.

3

Unutma http://twitter.com

SQL'i takip edin. K. Gibi Brian Gurgur, Brian Kelley, mrdenny, Brent Ozar - diğerleri arasında, twitter içinde. Kimberly Tripp ve Paul Randal da heyecanlandı! Tweet'lerini takip et. Genellikle SQL Server'daki aktiviteleri hakkında çok konuşurlar.


Twitter, SQL Server topluluğu için olağanüstüdür.
ScottStonehouse

Anlaştık, bu konuda +1
SQLMenace
0

Bir sorgu optimizasyon planını nasıl okuyabilir ve sorguları yeniden yazarak ve / veya doğru endeksleri yaratarak düzenleyebilirsiniz.Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.