/Etc/cron.d ve / var / spool / cron arasındaki fark nedir?


24

RHEL üzerine crontabs iki yerlerde çoğaltılamaz gibi görünüyor /etc/cron.d, ve /var/spool/cron. Kontrol ettim ve bunların hiçbiri diğerinin ipi değil, ikisi de hiçbir yerde yer alan herhangi bir kroşe değil.

Sanırım en önemli sorum şudur, bu ikisinden hangisi yetkili konumdur? Bir dosyayı bu ikisinden yalnızca birinde düzenleyebilseydim, yürütmek için hangisini düzenlememi isterdim?


1
/ Etc / crontab'ı unutma!
mdpc

Yanıtlar:


31

/var/spool/cronbireysel kullanıcı crontab'ların yaşadığı yerdir. Kullanıcı olarak, crontab -eilgili dosyayı içinde düzenler /var/spool/cron.

/etc/cron.dmodüler crontab dosyaları için taranan bir dizindir. Sözdizimi, bu dizindeki dosyalar için biraz farklıdır. Cron girişleri, a usercron girişlerini olduğu gibi çalıştırmak için ek bir alana sahiptir . Bu sistem çapında bir /etc/crontabdosya ile aynıdır .

Burada RedHat'ın belgelerine bakın: http://docs.redhat.com/docs/en-US/Red_Hat_Enterprise_Linux/3/html/System_Administration_Guide/ch-autotasks.html


7
/Etc/cron.d/ içindeki dosyaların aslında tüm köklere ait olduğunu (ve dolayısıyla kullanıcı cron dosyalarının olmadığını) ekleyerek; Ayrıca, bu dosyalar "cron tarafından" çalıştırılmaz - bu dosyalara bakan bir cron işi tarafından çalıştırılırlar .
adaptr
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.