SMTP Üzerinden TLfix SonS - RCPT TO yeniden müzakere ister sonra 554 5.5.1 Hata: geçerli alıcı yok


28

Debian altı sunucumda ispconfig3'ü kurdum ve işte ssl üzerinde biraz smtp:

Sunucu postfix

AUTH PLAIN (LOL!)
235 2.7.0 Authentication successful

MAIL FROM: lol@lol.com
250 2.1.0 Ok
RCPT TO: lol@lol.com
RENEGOTIATING
depth=0 /C=AU/ST=NSW/L=Sydney/O=Self-Signed Key! Procees with caution!/OU=Web Hosting/emailAddress=postmaster@lol.com
verify error:num=18:self signed certificate
verify return:1
depth=0 /C=AU/ST=NSW/L=Sydney/O=Self-Signed Key! Procees with caution!/OU=Web Hosting/emailAddress=postmaster@lol.com
verify return:1
DATA
554 5.5.1 Error: no valid recipients

Ancak, sorun şu ki, 25 numaralı bağlantı noktasından önce vanilyalı bir telnet yaparsam, bir deli gibi kimliğimi doğrulayabilir ve gönderebilirim ... umarım bu yeterli bilgidir! ('mail.app ssl ile başa çıkamaz!' yerine)


Uzun bir atışla değil. Çıktınızı postconf -nve posta günlüğünüzün ilgili bölümünü (işlemin tamamını baştan sona içeren bölüm) sağlayın.
adaptr

Başka denedin RCPT TO: lol@lol.commi?
Andy Smith


Oe, bir dupe olarak işaretlerken otomatik yorumları severim, hoş bir dokunuş. Farklı MTA'lar kullandıklarından ve soruların kopyaları olduğu çok açık değildir ve @lol test etmek için s_client kullandığını söylemedi, ama öyle, ve onlar =)
jj33

gerçekten, sen güzel insanlarsın hesaplama yöntemlerinde doktora yaptırabilirsiniz ancak programları kullanma konusunda yeterli bilgili değilseniz, hala topluluk yardımına ihtiyacınız var! Ben istif taşması. Asıl yinelenen gönderi açısından - ne yapmalıyım? (etiketleri ve unvanı hiçbir şekilde tty'de gerçekte neler olduğunu yansıtmaz.) ...?
lol

Yanıtlar:


45

Bir s_client oturumunda "R" ye basmak openssl'nin yeniden anlaşmasına neden olur . "RCPT TO" yerine "rcpt to:" girmeyi deneyin.

Ayrıca, Tony Finch'in smtpc veya swak'ları gibi SMTP'ye özgü testler için daha uygun olan araçları da deneyebilirsiniz .


9
Açık olmak gerekirse, s_client burada sadece yanlıştır. "RCPT TO" kullanımı için prensipte haklıydınız. Tamamen braindead, düz yazı "R", içine metin yazmak için yapılmış bir araç, yeniden anlaşma neden olur. "Rcpt to to" kullanarak bu sorunu çözmeniz, s_client'teki hata / kötü uygulama kararını çözmenin bir yoludur.
jj33

12
Aman tanrım. OpenSSL, ne içtin? : '(
Max Ried

2
Yararlı olabilecek davranış , ancak varsayılan olarak açık mı? Mesajı gördüğümde, yeniden görüşmenin sunucudan kaynaklandığını ve orada bir hata olduğunu varsaydım. (Bu "ben de!"
Yazısı

6
Başka bir geçici çözüm, karakterlerin ve karakterlerin openssl s_client -quietetkileşimli yorumlamasını engelleyen kullanmaktır . RQ
200_success

2
omg günümü kurtardı
Marki
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.