Sayaçların kurulumunu Windows performans izleyicisine nasıl kaydedebilirim?


24

Windows performans monitöründe kapsamlı ve karmaşık bir dizi performans sayacına ihtiyacım var. Bu noktada performans izleyiciyi her kullandığımda sayaçları birer birer eklemeliyim. Sayaç setini kaydedip daha sonra kullanmak üzere yüklemek için herhangi bir yol var mı? Teşekkür ederim,


1
RichardM'ın çözümü işe yarıyor, cevap olarak işaretlenmeli
Leon van der Walt

Yanıtlar:


45

Bir meslektaşım bunun nasıl başarılacağını buldu. Performans İzleyiciyi doğrudan başlatmak yerine:

  1. Microsoft Yönetim Konsolu'nu (mmc.exe) başlatın
  2. Dosya -> Ek Bileşen Ekle / Kaldır
  3. Performans İzleyicisi'ni seçin, Ekle> 'yi seçin, Tamam'ı seçin.
  4. İstediğiniz Sayaçları her zamanki gibi ekleyin
  5. Dosya -> Farklı Kaydet ...

Sonuçta, .msc dosyası, Performans İzleyicisini kaydedilen Sayaçlarınızla geri yüklemenize izin verir!


Evet çalışıyor. Çok teşekkür ederim. Göründüğü kadar basit, bu çok zor ve faydalı bir çözüm. Thank @ @RichardM
Allan Xu

3
Ayrıca, perfmon'u (benim gibi) açana kadar bu yöntemi unutursanız: endişelenmeyin - mevcut bir pencereden hızlı bir şekilde geçiş yapabilirsiniz. Tüm sayaçları seçin, 'özellikleri kopyala'yı seçin ve sonra yeni pencerede (MMC'den başlatılan)' sayaç listesini yapıştır'ı seçin.
Dan Esparza

2
Hiç değişme, Microsoft, çılgın piçler.
Warren P

Sayaç listesi yapıştır benim için çalışmıyor.
Warren P

2
Bu, Windows 10 için esp'in en iyi cevabıdır. Win10'daki sayaçları kopyalayama / yapıştırmayı başaramadım (Win7'de çalışıyordu). Kaydedilen HTM dosyasını IE ile açabilseniz de, bu yöntem artık Win10'da çalışmıyor (sayaçların tümü sıfırdı, veri toplamadı). Yukarıdaki talimatları yerine getirip sayaçlarımı yeniden oluşturdum.
ripvlan

0

Performans İzleyicisi kullanıyorsanız, bir dizi sayacı kaydedip daha sonra yüklemenizi sağlar. Bir HTML dosyası adı girmenizi isteyen "Ayarları Farklı Kaydet" grafiğini sağ tıklayın. Evet, HTML.

Bu dosyayı daha sonra yüklemek için, dosyayı grafiğe sürükleyip bırakmak zorunda kalacaksınız. Dosyayı yüklemek için bir menü seçeneği bulamadım.

Düzenleme: Bu yalnızca Windows 7 altında test edilmiştir.


2
Windows 10'da (64bit) kaydedilen yapılandırmayı ( *.html) Performans İzleyicisi grafiğine sürükleyip bırakmayı denedim ve hiçbir şey olmuyor. Yapılandırmayı Microsoft Yönetim Konsolu (MMC) tarafından barındırılan Performans İzleyicisi grafiğine sürüklemek de çalışmaz.
Pressacco

1
Katılıyorum - benim için başarısız.
user3546411

1
Win10 altında önerilen yöntemi kullanarak HTML dosyasını açamadı. Internet Explorer ile sağ tıklayıp Açabilirsiniz ancak sayaçların tümü Sıfırlar olarak gösterilir ve veri toplamaz. Ayrıca IE penceresi ile başka bir Perfmon penceresi arasındaki kopyala / yapıştır sayaçlarını başarıya ulaşmadan denedim. Kabul Edilen Cevap Windows 10 altındaki tek çözüm gibi görünüyor. Buna değer - Win7'deki HTM dosyasını başarılı bir şekilde açmak için kullanılır. Bu, Windows 10'da bir kırılma değişikliği gibi görünüyor.
ripvlan 17:18
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.