Ubuntu Server 8.04'e bir crontab ekledikten / güncelledikten sonra herhangi bir şeyi yenilemem veya yeniden başlatmam gerekir mi?


32

Apache'de bir şeyi değiştirdiğinizde, apache'yi yeniden yüklemeniz veya yeniden başlatmanız gerekir. Crontab'ı ekledikten / güncelledikten sonra herhangi bir şeyin Ubuntu Server 8.04'te yenilenmesi veya yeniden başlatılması gerekiyor mu? Yardımlarınız için teşekkürler.

Yanıtlar:


40

Hayır crontab -e. Dosyayı düzenlemek için komutu kullandığınız sürece , kaydettiğinizde bir 'Yeni Crontab Kurulu' mesajı alırsınız. Bu kadar.


1
Aynı için de geçerlidir crontab <filename>ve - crontab -rbu konuda.
Keith Thompson

4
Peki ya crontab -edosyayı düzenlemek için kullanmazsanız ?
user5359531

Dosyayı doğrudan düzenlediyseniz, çalışma izniniz olduğunu varsayarak hala çalışmalıdır. Hala crontab komutunu kullanmanız önerilir.
Safado

@ user5359531 Herhangi bir nedenden ötürü cronu yeniden başlatmak istiyorsanız (crontab dosyalarının yeniden yüklenmesini zorlar) şu SO sorusuna bakın: stackoverflow.com/questions/10193788/…
JoLoCo

6

Genel şey crontab -etabloları düzenlemek için kullanmaktır . Editörden çıktığınızda değişiklikler uygulanacaktır. Aksi halde değiştirilen crontab'ların yeniden okunmasına ilişkin kurallar cron(8)man sayfasındadır. Sonunda tekrar okunacaklar, hiçbir şey yapmanıza gerek yok.


2

Kron eklediğiniz NASIL / NEREYE odaklanmanız önemlidir. Ancak, aşağıdakilerin herhangi bir durumu ele aldığını düşünüyorum.

Evet, cronihtiyaçlar Değişiklikleri yaptıktan ama hayır, yok farkında yapılacak mutlaka açıkça güncellemek için bir şey yapmanız gerekmez.

cronKısa versiyon için buradaki kılavuzdan alıntı yapıyorum :

Belirtildiği gibi crontab -e, tercih edilen yöntem, bir cronşeylerin değiştiğini bildirir.

Ancak, crono dakika için görevleri olup olmadığını görmek için her dakika "uyanır". Ayrıca /var/spool/cron/crontabs, güncellenmiş bir 'mtime' olan dosyaları tarar ve yeniden yükler (değiştirilen süre, yani dosya içeriğinin güncellenmiş olması gerekir).

Teorik olarak, eğer bir şey yapmazsanız, cron"uyanacak" ve doğrudan herhangi bir şeyde değişiklik yaptığınızı göreceksiniz /var/spool/cron/crontabs.

Ama yapabilirsen, kullan crontab -e. Düzenlemeyi tamamladığınızda, güncellenildiği konusunda size geri bildirim bile veriyor, diyor ki:

  crontab: installing new crontab

Spesifik olarak, bu, az önce düzenlediğiniz dosya için kopyasını bellekte tazelediği anlamına gelir crontab.

İşte CRON (8) kılavuzundan bir alıntı:

  cron searches its spool area (/var/spool/cron/crontabs) for
  crontab files (which are named after accounts in /etc/passwd);
  crontabs found are loaded into memory. Note that crontabs in this
  directory should not be accessed directly - the crontab command
  should be used to access and update them.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.