LogRotate for Windows eşdeğeri mi?


30

Bir satıcının uygulaması tarafından yazılmış büyük bir günlük dosyası var. Satıcının istediğimiz hiçbir şeyi yapmayacağını varsayalım. Bu log dosyasını döndürmenin bir yolu var mı? Yazılan bir saatte yaklaşık 300 MB'a bakıyoruz - bunu 10 MB'lık parçalara ayırmak yerine bir günden daha eski herhangi bir şeyin veya 1000'den fazla dosyanın uçurumdan düşmesine izin verdim.

(Bildiğimi biliyorum, olası bir kopyası. Hizmeti kesintiye uğratmadan pencerelerde apache günlüklerini nasıl döndürürsünüz? )

Aha - Chomp günlüğü öldü, fakat "chomp logrotate" kelimesini aramak beni yeni sitesine getirdi . Yarın bir deneyeceğim ve beğenirseniz cevaplayacağım. Hala bunun için çalışan başkalarının kullandığı yazılımları duymak istiyorum.


Hizmetinizi düzenli aralıklarla yeniden başlatmak sorunlara neden olacak mı? Uygulama çıktısını bir programa veya bir ağ soketine gönderebilir mi?
Zoredache

Stdout'a veya adlandırılmış bir dosyaya giriş yapabilir. Yeniden başlatma imkanı - henüz kesin değil.
mfinni

Kütük rotasyonu için yüzlerce komut dosyası vardır. Örneğin, Google’ı "powershell günlük döndürme" için arayın.
Jim B,

Bu özellikle, artık yazılmayan eski (eski) dosyaları ele alıyor, ki bu oldukça kolay bir durum. Tek bir dosyayı işlemek için bir şeyler arıyordum.
mfinni

Bu forumu "logrotate" olarak aramanın 0 sonucu var.
mfinni

Yanıtlar:


8

Önerimde istediğim kadarıyla, Cygwin'i yüklemek sizin için uygun olan en az seçeneklerden biridir. Oradan kullanabilirsiniz logrotate.


2
İyi bir çözüm içeriyorsa, Cygwin'den korkmamak, her zaman sineği almak için bir top kullanmamaya dikkat ediyorum.
mfinni

1
Üzgünüm, onay işaretimi geri çekmeliyim. Şu anki Cygwin katalogunda logrotate görmüyorum. Kaynaktan uygun bir şekilde oluşabilir, ancak MAKEFILE, CYG veya WIN için hiçbir şey içermez.
mfinni

@mfinni Alas, diğerleri de Cygwin'de kullanmış olsa da, pakette yok. = /
Wesley

Bana iyi geliyor
mfinni

2
Cygwin'in hisselerinin günlük dosyasını taşıma yeteneğini onaylıyorum syslog-ng.
ivan_pozdeev

10

Henüz kullanmadım, ancak LogRotateWin umut verici görünen Windows için bir logrotate uygulamasıdır. En azından Cygwin gerektirmiyor.


3
Bunu Windows 2012 R2'de kullandım. Mükemmel çalışıyor. choco install logrotatedaha sonra c: \ program dosyalarını düzenleyin (x86 \ LogRotate \ Content \ logrotate.conf
spuder

8

Bir logrotate ambalajı olan logwot8'e , sınırlı bir kabuk ortamına ve kutudan çalışmaya hazır olan gerekli cygwin katman bileşenlerine bir göz atın (4 MB yükleyici boyutu). Yapılandırma dosyasını, gereksinimlerinize göre özelleştirmeniz gerekir. 2 cümlelik BSD lisansı altında kullanımı ve dağıtımı ücretsizdir.

Yasal Uyarı: Ben geliştirici :-)


Kaynaklara bakış açısı var mı? Örneğin, kurulu olan Cygwin için ayrı bir tane çekmek yerine yeniden derlemek mi istiyorsunuz?
ivan_pozdeev

Sen logwot8 kullanılan logrotate kaynakları indirebilirsiniz burada .
itefix
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.