Evinizden Sunucu Barındırma - aylık 200 - 300 $ aralığında


24

Bazı altyapı bilgisine sahip olmayan bir geliştiriciyim. 200-300 dolar aralığında evime alabileceğim en şişman boru nedir? Evimde birkaç sunucuya ev sahipliği yapmak istiyorum. O zaman şirketim yeterince büyürse veya trafiğin "süper ölçekli" olması gerekiyorsa, başka bir şey bulurum.

GÜNCELLEME : Sanırım durumumun kendi işime başladığımı öngördüğümü düşünüyorum. Belki bir sonraki Twitter / Flickr / FriendFeed'i (belki de şanslıysam) inşa etmek. Bir ofis almak veya kiralamak için çok ucuzum. Böylece evim (bonus oda + yatak odası) ofisim / sunucu odam olacak. En azından bir süre kendi barındırma yapma seçeneğini keşfetmek istiyorum.


Ayda 200 ila 300 dolar arasında olduğunu tahmin ediyorum, değil mi? Bu aynı zamanda büyük ölçüde bulunduğunuz yere bağlı olacaktır. Nerede yaşıyorsun?
bjtitus,

Raleigh, Kuzey Carolina
Tyndall

1
evet, ayda 200 ila 300 dolar. başlık sabitleme şimdi
Tyndall

1
Evini sat ve bir ofise taşın. Bak, duşu olan var mı?
Buttle Butkus

İşin garibi, bir ofisin arkasında ya da bir ofisin üst katında bir dairede oturmak için bir "mağaza cephesine" ihtiyacım olursa +1
Tyndall

Yanıtlar:


19

Sadece iki kuruşumu atmam gerekiyor:

"Bir işletme kurmak" istiyor ve programcıysanız, bir barındırma sağlayıcısına gidin. Daha az baş ağrısı, ağ ve donanım sorunları ile ilgilenecek başka birisine sahipsiniz.

Kendinden başkası için bir şeyler yapmayı planlıyorsan, onu evinde barındırma. Eğer diğer insanlar evsahibi için para ödüyorlarsa (veya bir şey karşılığında bile olsa), komşunuzun ağacı Noel sabahı yere düştüğünde bile sitelerini kaldırmayı hak ediyorlar.

Hala kendin yapmak istiyorsan:

 1. Kablo veya FiOS üzerinden "Business" sınıfı bağlantılar, size SLA veya T1, OC * vb. Öğelerinin vereceği hızlı (ve bilgili) desteği vermez, ancak bütçe dostu, oldukça hızlı ve genellikle güvenilirdir. Statik IP'lere ve hızlı bir boruya ihtiyacınız olacak.
 2. Donanım planlama hakkında düşündünüz mü? Güvenilir olmanın maliyeti nedir?
 3. Son amacınız ne olursa olsun odaklanmak yerine işleri yönetmek için harcayacağınız zamanı (ipucu: çok ) düşündünüz mü ?
 4. Bunu yapmak için tüm yönetici becerilerine sahip misiniz (çalıştırmak istediğiniz her bir yazılımı ve her bir donanım parçasını düşünün).

Kendi eşyalarımı evimde Optimum Business'ta (30/5, 5 IP) barındırıyorum. İşte sorunlardan bazıları:

 1. 1 WAN bağlantısı. Bunun kaybı her şeyi aşağı indirir.
 2. Jeneratör yok, sadece ~ 40 dakika UPS gücü. > 30 dakikalık güç kaybı her şeyi etkili bir şekilde öldürür (kritik KGK 20 dakikada yük atmaya başlar).
 3. Yerleşim yeri - yolun aşağısındaki yanlış bir ağaç her şeyi öldürür.
 4. Optimum Business tarafından sağlanan kablo modem ve yönlendirici - yedek parça veya hızlı değiştirme imkanı yoktur.
 5. Bir yönlendiricinin veya anahtarın arızalanması, işten eve dönene kadar her şeyi aşağıya çekebilir ve ancak o zaman sorun giderme başlar.
 6. Bant dışı yönetim yok (muhtemelen bir cep telefonu kullanılarak çözülebilir).
 7. Elektrik faturam .

İçine giren altyapı ve yatırımlardan bazıları (zaman ve para):

 1. 2 sunucu platformunda standardize edilmiştir (HP Proliant DL360G2 ve DL380G2). Çalışmaya hazır bir tam yedek sistem, her model için bir yedek parça kiti (işlemci, ram, fanlar, diskler, vb.).
 2. Sınır yönlendirici (optimum yönlendirici sadece 5 statik IP'yi açığa çıkarır, başka hiçbir şey yapmaz) DL360G2'de Vyatta çalıştırır - yedek bir sistemde bir saatten daha kısa sürede yedeklenebilir, ancak fazlalık yoktur.
 3. İki ana anahtar - 100Mb dağıtım (içerik sunumu ve ev istemcileri / iş istasyonu) ve Gig-E toplaması (yedeklemeler için arka uç, dosya aktarımı, izleme). Her şey DNS (iki sunucu, şirket içi) ve DHCP (yerine çalışma) kullanır. Tüm ev sahipleri, halka açık ve özel VLAN'lar üzerinde çift bağlantılıdır.
 4. Henüz yapmadıysam bile, Nagios / Kukla kontrol yönlendirme, DNS ve geçiş portları / VLAN'lar olabilir, böylece anahtar arızası otomatik olarak düzeltilebilir.
 5. Arızalı herhangi bir kutuyu yedek üzerine yeniden oluşturmak için yedeklemeler ve ana bilgisayar build / install / config sistemi
 6. İzleme (Nagios, Cacti), merkezi syslog.

Bu, genellikle göz ardı edilen tüm 'küçük ayrıntıların' iyi bir açıklamasıdır. Daha önce ev içi sunucular yaptım, ama sadece ailem için ve minimum kurulum sırasında (dosyalar, e-posta, uzak kabuk), yine de biraz bakım gerektiriyordu. Büyük ya da daha kötüye gidiyorsanız, sorumluluğunuz var, özel hizmetlerle daha iyi durumda olursunuz. Yine de, yapılabileceğini ve baş ağrısı getirebileceğini gösteren +1 ...
Avery Payne

Müthiş cevap +1 & cevap
Tyndall

"Yapma" den daha fazlasını söylemek için +1. Tabii ki olumsuz tarafları işaret etmek harika, ama daha da büyük bir kısmı aslında soruyu yanıtlıyor!
Buttle Butkus

19

Ayda 200 ila 300 dolar arasında, oldukça fazla sayıda barındırılan sunucu gücü ve bant genişliği elde edebilirsiniz. Ben o rotadan giderdim. Çok daha güvenilir ve muhtemelen daha ucuz olacak.

****Güncelleştirme****

Bir konut hizmetinden üretim düzeyinde güvenilirliğe hiçbir yere ulaşamazsınız. ABD'de kablolu TV şirketleri genellikle en hızlı ham hızları ve "Business Class" hizmetini sunar. Ancak, bu, konut servisiyle aynı altyapı üzerinde çalışıyor, ancak bir sorununuz olduğunda aramak üzere farklı bir telefon numarası alıyorsunuz.

Ben olsaydım (belirlediğiniz bütçe göz önüne alındığında), kablolu İnternet erişimine sahip olurdum ve sunucularımı Amazon veya Rackspace'e "Bulutta" koyardım . Rackspace kullanıyorum çünkü düşük uçta daha düşük bir maliyet sunuyorlar.

Bu yaklaşımla her ay başka bir yerde harcamak için 150 dolar veya daha fazlasına sahip olursunuz ve bunun yanında en iyi çözümü elde edersiniz.


güncellenmiş soruya bakınız. Bu rotaya gidersem, kendi bağlantımı geliştirmek için hiçbir şey yapmaz, yani hiçbir fayda elde edemem.
Tyndall

10
Paranın bir kısmını barındırılan bir sunucu ve bant genişliği elde etmek için harcayın, diğer kısmını "şişko boru" almak için harcarsınız. Her ikisini de işletme gideri olarak yazın. Siteniz için çalışma süresinin yalaması önemliyse, evinizde değil, çok bağlantılı bir veri merkezinde bir sunucu istiyorsunuz. Herhangi bir suç düşünülmedi, ancak işe başlamadan önce işe başlamadan önce "yağ boruları" almadan iş planları gibi şeyler yapmanız gerekiyor. Bu yaş ve gün içerisinde, evinizdeki sunucuları yatak odanızda barındırmak, yatırım getirisini değerlendirmek için sunulan teklifleri karşılaştırmaz.
Evan Anderson,

Öyleyse seçeneklerimin maliyetini ve maliyetini bile bilmiyorsam, yatırım getirimi nerede araştırırım? "Borular" hakkındaki bilgilerim Time Warner kablo modem ile bitiyor. Time Warner Business Class'ın istediğim şey olmadığını biliyorum. Bir sonraki adım nedir? Diyelim ki, kendim için daha iyi bir internet erişimi, statik bir ip ve bir web test sunucusuna ev sahipliği yapabilmek istiyorsam?
Tyndall

2
Neden bu tür yağ borularına ihtiyacınız var? Sunucuyu bir veri merkezinde barındırıyorsanız, düzgün bir geniş bant bağlantısının dosya aktarımı ve sunucunuzu güncellemesi için yeterli olması gerekir. Daha fazla youtube sayfa yüklemesi yapabilmek için bant genişliği gereksiniminizi iş gereksiniminizden ayırmanız gerekir.
Jared

1
Başkasının halletmesine izin vermek için tüm sebepler. Daha pahalı, her zaman sadece daha hızlı demek değildir. T1'ler satın alabileceğiniz her genişbant internet planından çok daha yavaş, ancak DSL ve hatta FIOS gibi "en iyi çaba" hizmetinin aksine, özel bir devre oldukları için kilometreler daha güvenilir. Herhangi bir işletme sınıfı geniş bant hattında bir "test web sunucusu" barındırabilirsiniz. "test web sunucusu", "üretim" anlamına gelmemelidir.
Matt Simmons

8

bu gerçekten bulunduğunuz yere bağlı. 100Mbit / s aşağı, 10Mbit / s yukarı bağlantı için 40 USD [300 İsveç kronu] eşdeğeri öderim. 's ev dereceli bağlantısı avrupa içinde değil eserler reklamı olarak. binadan çıkan lif.

Evinizdeki sunucularla ilgili sorunlar var:

 • Eğer onlar hakkında ciddiysen, en azından fazladan ihtiyacın var ve - işler kritik hale gelirse - yedek enerji hatları veya dizel enerji üreticisi
 • er ya da geç, yedekli klimaya ihtiyacınız olacak
 • iki bağımsız internet bağlantısı kurmak güzel olurdu - ancak bunun için BGP'ye, kendi AS numaranıza ve PI adres aralığına ihtiyacınız olacak - bu oldukça fazla güçlük, belki de sonunda değmez
 • Evden uzakta ne kadar 2 hafta tatil yapmalı - Kim asılan makineyi kapatıp açacak? başarısız diski kim değiştirecek?

Bazı veri merkezlerinde kiralanan veya tahsis edilen sunucular size daha fazla iç huzur verecek ve küçük ölçekte daha ucuz olacağını düşünüyorum. bu sadece ölçek ekonomisidir - bunu ev içinde yapmak gerçekten daha pahalı olabilir.

~ 150 USD / ay başlayan 1u raf sunucusu, dört çekirdekli, 4 GB ram, 500 GB hdd, 5 TB ağ trafiği @ 100mbit arayüz kiralayabilirsiniz. Örneğin http://www.serverbeach.com/ adresini kontrol edin .

düzenleme: alabileceğiniz son mil bağlantısı

eğer şanslıysanız ve bulunduğunuz yere lif alabilirsiniz . Mbit / s başına fiyat iyi olacak, ancak telekomun altyapı oluşturması gerekiyorsa, başlangıç ​​maliyeti yasaklanacaktır. Gökyüzü ve cüzdanınız alabileceğiniz bant genişliğinin sınırlarıdır.

bakır üzerinden adsl / vdsl bağlantısı büyük olasılıkla, ancak birkaç düzine posta kutusu veya kendi web sayfası için posta sunucusu dışında hiçbir şey için uygun değildir. Menzile bağlı olarak 1-2 Mbit / sn'ye kadar 10-20 Mbit / sn'ye kadar yükleme yapabilirsiniz (aralık <500m ise).

üçüncü alternatif wimax veya başka bir kablosuz çözümdür. Bu çalışma eğilimindedir, adsl için başlangıç ​​maliyeti daha yüksek ancak fiberoptikten düşüktür. bant genişliği - fiyatına bağlıdır, 10-32-64 veya hatta 600bit / s [sonuncusu gerçekten pahalıdır] olabilir.


güncellenmiş soruya bak
Tyndall

6

Neden bunu evine getirdin? Bu kadar para harcayacaksanız, 200 $ / 300 / ay aralığında çok çok güzel barındırma planları alabilirsiniz. Muhtemelen çok daha iyi bir yerleşim yeri yerleşim bölgelerinde yapılabileceklerden daha güvenilirdir, ya teknoloji sınırlarına göre (lifim sadece 20 mb'dir) ve veri kullanımım konusunda da sınırlarım var. Bir veri merkezinde bu tür öğeler sınır değildir. ve veri merkeziniz, uygulamanızı hayatta tutmak için sadece konut hizmetlerinde durum böyle olmadığında güç yedekleme ve ağ yedekliliğine sahip olacaktır.

Ayrıca uzaktaki bir ana bilgisayarı ele almanın, bunun nasıl çalışacağını ele almak için kendinizi hazırladığınızı da belirtmek isterim. Ev sahibiniz muhtemelen ölçeklendirmenizi evinizde büyüyen hizmetin idare edemediği ve aniden gece yarısında "hareket etmesi" ve Twitter tarzı bir sıkıntı çekmeniz gerektiğinden daha erken / daha hızlı bir şekilde idare edebilecektir.


6

"Co-Location" (colo) 'u önce size yakın bir veri merkezinde araştırmalısınız. Siteye bağlı olarak, muhtemelen birkaç 100Mbit veya gigabit bağlantısı alırsınız ve yoğun trafik için ücret alırsınız (her 5 veya 6 dakikada bir veri örnekleri alınırken yüzde 95'lik bir oran). Ve dolabınıza ne kadar güç harcayacağınız için son derece yüksek bir fiyat. Bant genişliğini yükseltmek bu senaryoda kolaydır: sadece bir telefon görüşmesi.

Aksi takdirde, tamamen nerede olduğunuza bağlıdır. Hangi ülke, hangi devlet, hangi telefon şirketi ve telefon şirketi ekipmanlarından ne kadar uzakta olduğunuz.

ABD'de muhtemelen "SDSL" (simetrik DSL; aşağı yukarı aynı oranda) aramak istersiniz. Normal konut DSL asimetriktir. Örneğin, 6Mbit indirim için 35 $ / ay ödüyorum, ancak yalnızca 1Mbit ödeme yapıyorum. Daha yüksek bit hızı ile yalnızca biraz daha fazlası için ADSL teklifleri sunan ISS'ler (örneğin, speakeasy) gördüm. Bir T1 alabilirsiniz, ancak bunun için ücretler önemli ölçüde değişebilir ve ekipman daha karmaşıktır. Barındırma sunucuları için, ne kadar bant genişliğine sahip olduğunuza odaklanmanız ve çoğunlukla ne kadar bant genişliği olduğunu görmezden gelmeniz gerekir.

Yerel ISS'mde ayda 130 dolara simetrik 6Mbps almanın mümkün olduğuna inanıyorum , ancak aslında onları aramanızı istiyorlar ve 30Mbps için ne isteyeceklerini söylemiyorlar.


4

Bence muhtemelen hosting hakkında bir mesaj aldın, değil mi? : -}

Genişbant internet için, aradığınızı yerel telefon sağlayıcınızdan veya başka herhangi bir yerel ISS'den bulabilmeniz gerekir. Bölgenizde yüzlerce, büyükşehir ve sağlam bir teknoloji sektörüne sahip olduğunu hayal ediyorum.

1- Bir bağlantısı istiyorsunuz . Onlar daha pahalıdır, ancak sizin durumunuzda bu gereklidir. Almak için yerel bir işletme lisansı almanız gerekebilir, ancak muhtemelen yine de yapmalısınız.

2- Yükleme hızı en az indirme hızı kadar olan "simetrik" bir bağlantı istiyorsunuz. Tipik ev genişbantı, yüklemeden 4-5x daha hızlı indirilir ve web içeriği tüketicisi için iyidir. Gerçek oranlarınız bir web içerik sağlayıcısı olarak diğer yönlerden biraz daha fazla olacaktır.

3- SABİT bir IP ADRESİ istediğinizde - küçük bir alt ağ için ödeme yapmak için zaman ayırmaya değer olabilir, böylece birkaç tamamen ayrı kutuya sahip olabilirsiniz (geliştirme için bir tane söyleyin).

4- Ciddi bir güvenlik duvarı edinin (örneğin Astaro ). Ticari bir ortamda bir tüketici DSL yönlendiricisi yeterli olmayacaktır. "Kendi tarzınızı yuvarlayın" türünden bir adamsanız, birçok seçenek var.

İyi şanslar!


3

Bir hoster vardır

 • gereksiz ve çok hızlı ve güvenilir bağlantılar
 • yedek güç kaynakları
 • soğutma
 • yangın koruması
 • sistemlerinizin ve verilerinizin hırsızlığa ve vandalizme karşı korunması
 • daha iyi ve daha hızlı yönlendiriciler ve anahtarlar.

Onlar

 • hızlı bir şekilde bozuk donanım değişimi.
 • tatil günlerinde veya hasta olduğunuzda bile 7/24 bakım yapın.
 • barındırma profesyonelce yapabilirsiniz ve yapamazsınız.
 • otomatik yedekleme için bakım

Bu şekilde yapabilirsiniz

 • daha hızlı ve daha kolay ölçeklendirme
 • işinize odaklanın (sunucu barındırmayan).
 • çok para biriktirmek
 • daha iyi uyumak

2

Verizon'dan ayda 200 dolara iş sınıfı fiber optik (50 Mbps / 20 Mbps'ye kadar) alabilirsiniz .

Ancak, kişisel olarak, diğer yorumlar ile aynı fikirdeyim - zaten omurgası ve altyapısı olan başka biriyle raf alanı / sunucuları kiralamak veya kiralamak.


2

Birçok web başlatma Amazon E2C servislerini kullanır. Bu kurulumu aldıktan sonra, ödediğiniz gibi ödeme yaparsınız ve tek bir örnekten büyük bir kümeye doğru büyüyebilirsiniz. Hiçbir ev bağlantısı ihtiyaçlarınızla birlikte büyümez veya Amazon bulutunun sağlayabileceği bant genişliği ile eşleşmez.

E2c'deki küçük bir örnek, bir yıl boyunca 325 dolara sahip olabilir veya saatte 0.10 dolara (yaklaşık olarak ayda 72 dolara) ödeyebilirsiniz. Bant genişliği ek ücrete tabidir, ancak ayda 200 - 300 dolar kazanabilmek için 1 TB'ın üzerinde bant genişliği kullanmanız gerekir.

Daha fazla bilgi için sitelerine göz atın. http://aws.amazon.com/ec2/


İkinci olarak bu hareketi. EC2 (veya başka bir bulut hizmeti) ihtiyaçlarınız arttıkça neredeyse sınırsız bir genişleme sunar ve yaşamınızı, bu sunucuların sunacağı hizmetlerden geçirmek istiyorsanız İHTİYACINIZI GEREKEN altyapıyı sağlama zorunluluğundan kurtarır. Cloud computing, genel olarak kullanımı kolaydır ve başlatılması ucuzdur.
Joe,

Kendi işinizi kuruyorsanız, tüm bulut bilişim, bir girişimin muhtemelen en azından ABD'de uğraşacak finansal desteğe sahip olmadığı konusunda bir sürü yasal solucan kutusu açar
Jim B,

Kendi işini yürütmen, başlamak için yasal bir kurtçuk kutusudur. Bulut bilgi işlem ne tür yasal sorunlara yol açar? Açıkçası, eğer işiniz HIPAA veya PCI gibi şeyler tarafından düzenleniyorsa, bulut en iyi seçenek değildir. Ancak, bir web sitesini bulutta çalıştırmanın yasal olarak herhangi bir yerde bir web sitesini çalıştırmaktan farklı olduğunu göremiyorum.
3dinfluence

Bazı Windows / SQL Server'ı barındırıyor olurdum. Bazı Linux / MySQL de. Ancak, SQL Server oranları ec2 üzerinde saçma değil mi? aws.amazon.com/windows
Tyndall

Evet, SQL Server için fiyatları oldukça yüksek. Bunun, bu tür bir barındırma için piyasa maliyetini nasıl karşıladığını bilmiyorum. Fakat ilk sorunuzda bir sonraki büyük şeyi inşa etmek istediğinizi söylediniz. Öyleyse, Microsoft’un lisans maliyetlerine sahip bir platformun üzerine büyük bir uygulama oluşturmak isteyip istemediğinizi şimdi anlamaya mı ihtiyacınız var? Burada sadece yüksek sesle düşünüyorum ama sadece büyük Web2.0 şeylerin çoğu açık bir yığının üstüne inşa edilmiş görünüyor. Yazılım lisansından ziyade altyapıya harcanacak risk sermayesini serbest bırakmak.
3dinfluence

2

Elbette, bağlantı hızını devralacaksınız .. ve ayrıca sitelerinizin çektiği DoS / DDoS saldırılarını da devralacaksınız. Beta uygulamanızın tüm gece kesilen bir şey sırasında herhangi bir şeyi kontrol etmediği için izin verdiği SPM e-postalarının mirasını alacaksınız ve bekar ISS'nizin "planlanan kesintilerini" miras alacaksınız

150 $ - 200 $ 'ı eviniz için iyi bir şeye harcayın, ardından Savvis, infomart veya her biri 100 $' ın altında olan başka bir yerde sunucular kiralayın.

Tek yapmanız gereken, sitenizi tehlikeye atmak ve evdeki IP'nizden ölümcül tehditler göndermek, adamları deli gibi karartmak. Baş ağrısını istemiyorsan, yolla.


Harcayacak 150 dolarınız varsa, kendiniz için alacağınız bir bant genişliği hakkında herhangi bir fikriniz var (sanırım barındırmak için 100 dolar biriktirmeliyim)?
Tyndall

0

ABD'deki bazı bölgeler “evinize lif” koyuyor. Bunun için bir ağ kartı satın almak isteyeceğinizden daha fazla bant genişliğine sahip olması makul bir ihtimaldir (donanımda yaklaşık 100.000 USD olduğunu biliyorum, tek bir fiber çifti üzerinden 2.5 Gb elde edebilirsiniz).

OT : OTOH telcom'unuz yasa ile telefon hizmetini bir başkasından almak için bakır kullanmanıza izin vermekle yükümlüdür ancak son olarak fiber için bu tür yasalar olmadığını duydum. Elyaflara geçtikten ve bakırın çıkarılmasından ve telcomun geri koymayı reddetmesinden sonra çok pahalı bir telefon paketi ile sıkışıp kalmış insanların hikayelerini duydum.


diger cevaplara ekleyiniz, bir yerde raf alani ve sunucusu kiralamalısınız.
BCS

Bu 2.5 Gb simetrik mi, 2.5 Gb aşağı ve bir kaç Mbit yukarı mı?
freiheit

@freiheit, @BCS - oh bundan sonra daha fazlasını elde edebilirsiniz. 10 Gb / s kolayca. Her iki yol da - simetrik olarak tam ve çift yönlü ve dwdm - terabit. bu sadece bir kişinin ne kadar ödemek istediği bir soru. Bu arada cwd nispeten ucuz
pQd

2.5 Gb'nin her biri IIRC'dir ve hem büyük bir üniversite için I2 trafiği hem de 2 büyük üniversite için normal trafik için yeterlidir. Tek modlu bir fiber çiftinin bant genişliği, ortamın kendisinin değil uçtaki donanımın bir işlevidir.
BCS

@BCS - Asla, asla öğrencilerin [ve yurtların] yeteneklerini küçümseme. ya da belki üniversiteleri 'akademik malzeme' olarak sayıyorsunuz ve kampüsün geri kalanı olmadan da laboratuvarlar? ; -] 2004 yılında biz [ pg.gda.pl ve ug.gda.pl/pl .
pQd

0

Bence kullanım genişliği ve web sitesi trafiği için bant genişliğinizi ayırmalısınız. 200 $ - 300 $, size sınırsız bant genişliğine sahip çok iyi bir dağıtım paketi sunar. Ancak, onları evde barındırmayı ve kendi kullanımınız için aynı bant genişliğini paylaşmayı seçerseniz, yolun aşağısında bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yeni başlamanız konusunda ciddiyseniz, işinizi daha güvenilir bir yerde barındırmayı düşünmeniz gerekir.

Umarım yardımcı olur.


0

sınır, bulunduğunuz yere bağlı olacaktır. Geçen yıl aynı şeye baktım ve verizon'daki iyi insanlar bana ne kadar para ödemeye istekli olduğumun olmadığını söyledi, evime t1 kullanmayacaklarını söyledi. Elimden gelenin en iyisini FIOS oldu (onlar da ondan atlayana kadar). Bir sonraki en iyi işletme sınıfı comcast cable internet oldu. Bu iyi olurdu, ama hız için sana ne satarlarsa sayarlar.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.