Bloatware'i sessizce kaldırın


27

Çalıştığım şirket düzenli olarak bilgisayarlardan geçiyor. Yeni bir bilgisayar bulduğumuzda, birinin bilgisayarla birlikte gelen tüm bloatware'i manuel olarak geçmesi ve kaldırması gerekir. Şu anda, bilinen bir bloatware ve onların sessiz kaldırma komutlarının bir veritabanını derliyorum, ancak birçok programın oluşturulması için sessiz bir kaldırma betiği yok ya da gerekli. Kaçırdığım herhangi bir yöntem olup olmadığını merak ediyorum, Windows kurulumunu sessizce sadece barebones işletim sistemine ve sürücülere indirgeyeceğim.


4
Lucas'ın dediği gibi. Bununla birlikte, yazılımın nasıl kaldırılacağının iyi bir listesine sahipseniz, onu bir foruma ya da siteye yayınlamayı düşünün; muhtemelen onu kaldıracak çok sayıda insan vardır.
tombull89

5
Lucas'ın dediği gibi. Ancak, neden bilgisayarları ilk olarak istemiyorsanız, yazılımı yükleyen bir satıcıdan satın alıyorsunuz?
Joshua Drake

4
@JoshuaDrake Kimse yok mu? Son işimde kurumsal hesabımız üzerinden HP ve Dell satın alırken bile, kutudan çıkardıkları bir sürü şey vardı. Bir tüketici masaüstü bilgisayarı kadar değil, temiz bir kurulumdan çok daha fazla saçmalık.
49'da Tacroy

Yanıtlar:


80

Buna format denir. Sadece bazı Windows görüntüleri ile bir PXE sunucusu kullanın. Yeni bir bilgisayar geldiğinde, üzerine otomatik olarak yeni bir pencere görüntüsü yüklersiniz. Tecrübelerime göre, bu en kolay yol.


22
Bu yazılım yazılımını kaldırdığınızda bile, en azından potansiyel olarak güvenlik riskleri bırakan sorunlara neden olabilecek her türlü küçük eser vardır.
dc5553

3
Yapabilseydim bunu +2 yapardım. Mükemmel cevap.
Bryan,

bloatware yanı sıra size daha sonra dostu pc sağlayıcınız tarafından teslim günün virüs olması muhtemeldir!
tony roth

Dost OEM'inizin sağladığı 'ücretsiz' Windows lisansıyla ne yapmalı?
Martijn Heemels

6
@MartijnHeemels Bazı MS toplu lisanslama düzenlemelerinden bazıları, hacim anahtarını kullanmak için sistemle birlikte OEM lisansının satın alınmasını gerektirir.
Shane Madden

10

Lucas'ın cevabı gitmenin en iyi yolu, ancak bunun pratik olmadığı bir durum varsa, beğeninize göre uyarlanmış bir OEM OEM kurulumu kullanarak bir makine görüntüsü oluşturabilirsiniz. Bu görüntünün bir kopyasını OEM satıcınıza verin ve gelecekteki tüm PC alımlarında kullanmalarını isteyin. Tedarikçi bunu kabul etmiyorsa , sizinle birlikte çalışacak bir tedarikçi bulun .


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.