Yedek bantları nasıl sorumlu bir şekilde imha ederim?


27

Eski teyp sürücülerimiz arızalandı ve artık yedekleme için bant kullanmıyoruz. Hala kredi kartı numaraları, sosyal güvenlik numaraları vb. Gibi hassas bilgileri içerebilecek yedekleri olan bir DLT bant destemiz var.

Bu yedekleme bantlarını nasıl sorumlu bir şekilde imha ederim?

Çalışan bir sürücüm olsaydı, / dev / urandom'dan teyp cihazına gg almaya başlardım, ancak sürücüler başarısız oldu. Sürücü hala çalışıyorsa bu iyi bir yöntem midir? Onlar için çalışma tahrikim olmadığı için bu kasetlerle ne yapmamı önerirsiniz?


3
Bu kasetlerdeki veri türüne bağlı olarak, derhal onlardan kurtulmak istediğinize emin misiniz? IRS / [Gelir Ekleme veya Düzenleme Hizmeti] tarafından talep edilebilecek verileri içermediğinden emin olmak için muhasebe ile kontrol edebilirsiniz. Örneğin, genellikle 7 yıl boyunca finansalları tutmanız gerekir - denetlenirseniz, verileri kurtarmak için yeni bir sürücü satın alır / kiralarsanız yapmanız gereken tek şey.
David,

@David, teşekkürler, ancak bu durumda kasetler 4 yıldan fazla bir süredir kullanılmıyor ve arşiv verilerimizin başka yerlerde bulunduğundan eminim.
Zoredache

Yanıtlar:


29

Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü'nün Medya Dezenfekte Etme Kılavuzunu (PDF) okuyabilirsiniz .

Makara ve Kaset Formatlı Manyetik Bantlar

Manyetik bantları yeniden kaydederek (üzerine yazma) veya degaussing yoluyla temizleyin. Manyetik bantın tekrar kaydedilmesi (üzerine yazma) yapılması, çoğu uygulama için çok uzun süre boyunca bant aktarımını kapladığından çoğu uygulama için pratik olmayabilir. Üzerine Yazma ile Silme: Üzerine yazma, verileri ilk kaydedene benzer bir sistemde gerçekleştirilmelidir. Örneğin, daha önce kaydedilen sınıflandırılmış veya hassas VHS formatındaki video sinyallerinin üzerine karşılaştırılabilir bir VHS formatındaki kayıt cihazına yazılır. Manyetik bandın tüm bölümleri, hassas olmayan bilinen sinyallerle bir kez üzerine yazılmalıdır.

Bir NSA / CSS onaylı degausser kullanarak Degauss . Degaussing ile temizleme: Manyetik bandı, önceki bilinen sinyalin çalınmasını önleyecek kadar sinyal temizleyebilecek herhangi bir degausserde temizleyin. Degaussing ile temizleme, manyetik bant için NSA / CSS onaylı bir degausser kullanılarak gerçekleştirilebilir.

  • Bantları lisanslı bir yakma fırınında yakıp yakın
  • paçavra

Teybi imha edilmeden önce makaradan veya kasetten çıkarmak gibi hazırlık aşamaları gerekli değildir. Bununla birlikte, bir imha tesisinin gereksinimlerine uymak veya geri dönüşüm önlemleri almak için bileşenlerin (bant ve makaralar veya kasetler) ayrılması gerekebilir.
4

Bant sayısı makul ise (<100) o zaman onları kalıcı olarak imha etmenin herhangi bir yolu vardır. Yaratıcı ol.

Bantların sayısı çok büyükse (> 500) o zaman bir parçalama firmasıyla iletişim kurardım. Kasetli medyayı kullanmasalar bile, yapacakları hakkında bilgi sahibi olacaklarından eminim.


1
orijinal cevabı daha çok beğendim :)
warren

Tema şarkısını
sindirecek

3

Sana ne yaptığımızı söyleyeceğim

Degaussing makinesinde 1- 2 dakika 2- keskin makas ve konfeti yapmak için yaklaşık 20 dakika. dönüşümlü olarak, iyi bir ofis parçalayıcı.


2

Şu anki işime ilk başladığımda, 100'den fazla eski yedekleme kasetimiz vardı. Hırdavatçıdan devasa bir mıknatıs ödünç aldım, tekrar bir zonadan sonra çivileri almak için bir avluda dolaşmak için kullanılan tekerlekler. Her neyse, hepsini bununla karıştırdım. Sonra onları çöpe attı

Her zaman işe yarayacağını okudum ama test etmedim. Muhtemelen birkaç tanesini test etmeliydim.


Düzenleme: Bunun çalıştığını onaylayabilir. Mıknatıs setini eski bir sabit diskten kullandım. Cehennem kadar güçlü. VCR, Disket ve Travon 20 GB Veri Kartuşu üzerinde test edilmiştir. Tüm veriler bozuldu.
user9517

2

Bu OP tarafından sorulan soruyu cevaplamıyor , ancak bu soruyu okuyan başkalarının yararları için kolay elden çıkarma, yedeklerimi şifrelemenin en önemli avantajlarından biri: bantı elden çıkarmam gerektiğinde, ilk birkaçını yırtıyorum Gündelik taramayı zorlaştırmak için bantların inç kısmı, daha sonra kalanı eski çöp kutusuna bırakın.


0

Büyük ağır mıknatıslı hatalı bir 12 "1000W'lık hoparlör verildi. Bir seferde 4 kaset koydum. Geceyi bırak. İlk 3 feet'i elinizle soyun ve sonra kutuya koyun. Arızalı konuşmacı için yerel disko donanım merkezinizi deneyin, £ 5'e maruz kalan mıknatıslardan birini bulabilirim. PS Kasetler şifrelenmiş.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.