UDP için telnet meslektaşı


27

UDP için "telnet benzeri" bir işlevsellik sağlayan herhangi bir şey var mı? TCP ve UDP arasındaki farkı ve neden telnet'in kendisinin işe yaramayacağını biliyorum - ancak telnet istemcisine benzer bir şey olup olmadığını merak ediyorum, son kullanıcı açısından. Örneğin, udp-telnet [ip] [gönderme-port] [alıcı-port], daha sonra bir paketin geri yapıp yapmamasını basar.

Bunun gibi bir araca sahip olmak, UDP bağlantıları kullanan OpenVPN için güvenlik duvarı ayarlarının test edilmesinde yardımcı olacaktır.


3
UDP'nin doğası gereği, bir müşterinin bir paketin teslim edilip edilmediğini bilmesi imkansızdır - sunucu protokol düzeyinde alınan verilerin onayını göndermez.
josh3736,

1
Ayrıca UDP'de teslimat siparişinin garanti edilmediğini de unutmayın. Bunun anlamı şu paketler: "cd /". "cd temp", "rm -rf *", beklemeyeceğiniz veya hoşlanmayacağınız sonuçlara neden olabilir. Yönlendirme işlevi, ilk paketin ikinci ve muhtemelen üçüncü bölümden sonra gelmesi muhtemeldir - ilk önce yollar çözülürken ilk kez birkaç saniye tutulur - diğer paketler yeniden düzenlenmeden önce kayabilir.
Bill K,

Yanıtlar:


42

Netcat'i kullanabilirsiniz - sadece başlatın ve içine bir şeyler yazın ve return tuşuna basın.

nc -u <host> <port>

Diğer tarafta da netcat ile dinleyebilirsiniz (yazılı metni görmelisiniz) veya sadece bir tcpdump başlatabilir ve gelen paketleri görebilirsiniz.


Diğer tarafta kullanabilirsiniz: tcpdump 'port <port>'istemcide nc -u başlattıktan sonra bazı mesajları yazmayı unutmayın!
SvennD

10

Sen kullanabilir netcatya nc. TCP ve UDP'yi destekler. -uUDP soketlerini kullanın . Daha man ncfazla bilgi için okuyabilirsiniz .


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.