Microsoft Windows - Güncelleştirmeleri Yükle ve Yeniden Başlat (Yükle ve Kapat yerine)


27

Uzaktan yönetmek istediğim bir Windows kutum var. Bu sabah giriş yaptığımda, Başlat menüsü a! Kapat düğmesinin yanında, yüklenecek güncellemeler olduğunu bildiren. Ancak güncelleştirmeleri yüklemem için bana tek seçenek kapanması. "Güncelleştirmeleri yükle ve yeniden başlat" demenin bir yolu yok mu?


2
Windows'un hangi sürümü?
Andy Shinn,

Sorularınıza cevap yazmayı unutmayın - kendi başınıza cevap verdiğiniz cevapları bile.
mfinni

1
İşlemi başlatmak istemeniz durumunda, bu yararlı bir başlangıç ​​noktası olabilir: scms.waikato.ac.nz/~harry/wsusupdate.vbs
Harry Johnston,

Bu, tasarım gereği Microsoft, genellikle bir kapatma işleminin ne kadar süreceğini umursamadığınızı varsayar (elektrik kesintisi nedeniyle değilse, o zaman bir kapatma -s-00 00 güncellemeden kaçınır) yeniden başlatma, yeniden başlatma olarak görünmesi, kutuda barındırılan hizmetlerin başlatılmasını ve çalışmasını istediğinizi belirtir.
Alex Berry

Katılmıyorum. Ben yeniden başlatmak isteyebilirsiniz amacıyla yeniden başlatılmasını gerektirir güncellemeleri yükleyin. Üstelik çalıştığım yerde, Windows Update aracılığıyla güncellemeleri yükleyemememiz gereken garip bir kısıtlama var ve bu yüzden bunları kapatarak yüklemeliyiz. Bunları kurabilmek ve yeniden başlatmak istiyorum, aynı şekilde.
Stewart

Yanıtlar:


15

Evet. Kullanılabilir güncellemelerin tümünü - Denetim Masanızdaki Windows Update veya saatin yanındaki sistem tepsisindeki sarı WU koruyucusuyla yükleyebilirsiniz. Ardından, bittiğinde, Başlat Menüsünden (veya komut satırından kapatma / r'yi çağırarak) yeniden başlatabilirsiniz.

Hepsini tek adımda otomatikleştirmenin diğer yolları, kendi kodunuzu yazmanız (yalnızca basit bir komut dosyası değil) veya MS veya 3. taraflardan ücretsiz veya ticari eklenti araçları kullanmaktır.


Evet, el ile yükleyin ve sonra normal bir yeniden başlatma yapın.
Brent Pabst

3
normal yeniden başlatma, güncellemeleri gerçekten yüklemek için görünmüyor.
CoolUserName

2
CoolUserName - evet, biliyorum. Bu yüzden 1) güncellemeleri yükleyin ve sonra 2) yeniden başlatma işlemini söyledim.
mfinni

10

Yeniden başlatma / kapatma sırasında güncellemeleri yüklemenin bazı yararları vardır:

 • Kurulum, çalışan diğer yazılımlar, AVP, vb. Tarafından yavaşlatılmaz veya değiştirilmez.

 • Başa çıkacak, tıklanacak vb. Kullanıcı arayüzü yok. Daha hızlı gidiyor. Tamamlandığında, yeniden başlatma durumunda, bilgisayar kullanıma hazırdır.

Ne yazık ki Microsoft tarafından sağlanan araçlarla bunu yapmanın bir yolu yok gibi görünüyor. Sizin için yapacak bu ücretsiz yardımcı programı kullanıyorum . Aşağıdaki parametrelerle bir kısayol oluşturdum ve Başlat düğmesi menüsüme yerleştirdim:

ShutdownWithUpdates /r /f

Gördüğüm kadarıyla, aktif bir dizin kurulumunda uzaktaki bir iş istasyonundaki güncellemeleri yeniden başlatıp yükleyebilir.

Daha fazlasını buradan okuyun .


8

Bunun daha eski bir soru olduğunu görüyorum, ancak şimdi güncellemeleri yüklemek ve ardından Powershell'i kullanarak yeniden başlatmak mümkün. Özellikle, Windows Update PowerShell Modülünü indirip yüklemeniz gerekir . Ardından, komutu çalıştırabilirsiniz Get-WUInstall -AcceptAll -AutoReboot(hangi güncellemelerin yükleneceğini kontrol etmek için başka anahtarlar ve argümanlar vardır). Bu, Windows'un güncelleştirmeleri indirmesine, yüklemesine ve bitince yeniden başlatmasına neden olur. Bence bu sunucular için harika, çünkü bir komutu çalıştırabilir ve sonra yürüyüp gidebilirsiniz.


2

"Güncelleştirmeleri Yükle ve Yeniden Başlat" seçeneğini el ile başlatmanın bir yolu yoktur. Güncelleştirmelerin yükleneceği zamanı belirleyebilir ve ardından makinenin Otomatik Güncelleştirmelerden sonra (Otomatik Güncelleştirmeler (veya Windows Update) kontrol paneli veya doğrudan kayıt defteri veya Grup İlkesi aracılığıyla) yeniden başlatılabileceğini belirtebilirsiniz:

http://support.microsoft.com/kb/328010

Ancak, tek bir tıkla "Güncellemeleri yükle ve yeniden başlat" seçeneğine göre, hiçbiri yok.


Windows 10'da var
Mick

2

Bu, "Kur ve Yeniden Başlat Değil Kur ve Kapat" Google aramalarında yüksek görünür. Bu yüzden, bu sinir bozucu problem için yazmayı bıraktığım bir çözümü eklemem gerektiğini düşündüm (insanlar bana Win10’un varsayılan olarak olduğunu söylüyor, ancak ben Win10’da değilim).

Bu iki toplu iş dosyası kullanarak çalışır. İlki "rebootAfterUpdates.bat" olarak adlandırılır.

@echo OFF
@setlocal ENABLEEXTENSIONS
@set REBOOT_KEY="HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update\RebootRequired"
@SET REGDWORD=REG_DWORD
@SET VALUEVAL=0x1

@REM skip=4 may be required on some versions of Windows
@FOR /F "usebackq skip=2 tokens=1-3" %%A IN (`reg query %REBOOT_KEY% /s 2^>nul`) DO (
  @IF %%B EQU %REGDWORD% (
    @IF %%C EQU %VALUEVAL% (
      call :REBOOT
    )
  )
)

:NOREBOOT
@Echo No reboot required
exit /b 36877
REM 36877 is 0x900D (i.e. Good, no reboot required)
:REBOOT
@ECHO Here We REBOOT
SHUTDOWN -r -f -t 10
exit /b 3059719
REM 3059719 is 0x2EB007 (i.e. REBOOT was triggered)

İkincisi "scheduleRebootAfterUpdates.bat" olarak adlandırılır:

@schtasks /query /TN RebootAfterUpdates > doh
@findstr /B /I "RebootAfterUpdates" doh >nul
@if %errorlevel%==0 goto :update
@goto :create

:update
@del doh
@SCHTASKS /Change /TN RebootAfterUpdates /SD %DATE%
@echo Task updated to execute today
@goto :exitBat

:create
@del doh
@SCHTASKS /Create /SC ONCE /TN RebootAfterUpdates /TR "C:\tmp\Scripts\rebootAfterUpdates.bat" /ST 23:55 /sd %DATE% /ru SYSTEM /f
@echo Task created. Set the "Wake to Execute Flag" through Task Scheduler GUI

:exitBat
@exit /b

Her iki dosyanın da C: \ tmp \ Scripts \ konumunda olduğu varsayılır. Windows sizi "Güncelleştirmeleri Yükle" ye getirdiğinde, güncelleştirmeleri yüklemeye başlamasını sağlayın. Güncelleştirmeleri yüklerken "scheduleRebootAfterUpdates.bat" dosyasını çalıştırın.

Operasyonun geçmişi:

Güncellemeler yeniden başlatmayı gerektiriyorsa, bazı kayıt defteri anahtarları (WindowsUpdate reg anahtarının altında) 0x1 değerine ayarlanır.

Bu anahtarların ilk yarasa dosyasında var olup olmadığını kontrol ederiz. Onlar yaparsa, hemen yeniden başlatın.

Normal olarak, işten ayrılmak üzereyken (ve gece yarısından 4-5 saat önce) güncellemeleri tetiklerim.

İkinci yarasa zamanlanmış bir görev oluşturur (ya da varolan bir görevi gece yarısından 5 dakika önce çalışacak şekilde günceller) ve bu zamanlanmış görev ilk yarasayı yürütür.

Bu yüzden ... en şık çözüm olmasa da, iki adımda (1. 'Güncellemeleri Yükle'yi başlat ve ikinci yarasa dosyasını çalıştır), makineniz güncellemelerin yüklenmesinin başarılı olduğunu varsayarak gece yarısına yakın bir zamanda yeniden başlayacaktır.

Ek olarak, Görev Zamanlayıcı GUI'sinden 'görevi yürütmek için makineyi çalıştır' seçeneğini ayarlayabilir ve en son ne olduğunu görmek için yürütme dönüş kodunu kontrol edebilirsiniz.

PS Win7 64bit'te test edilmiştir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.