Yuvarlak delikli aygıtları kare delikli bir sunucu rafına monte etmek için neye ihtiyacım var?


24

Google-fu'm bu konuda başarısız oluyor.

Bir sunucu rafına kare delikli dişli yuvarlak delikler bekleyen anahtarlar gibi cihazları monte etmenize izin veren küçük şeyler nelerdir?


2
Yuvarlak bir deliğe kare bir dübel koymaya çalışmakla karıştırılmamalıdır.
cdkMoose

Yanıtlar:


29

Aradığınız kafes somun ?

kafes somunlarıVikipedi maddesinde de belirtildiği gibi, A tipi "kayar" kafes somunu veya "klips somunu", başarımızda başarılı olduğumuz geleneksel kafes somununun bir alternatifidir ve yeterince öneride bulunamıyorum. Tecrübelerime göre, klips somunların takılması çok daha kolaydır ve bir kafes somunu çektirmesi (veya bir tornavida ve yukarı kaldırılmış eller) raftan çıkarmak için gerekmez.
faultyserver

22

Kafesli somunlar uygun İngilizce terimdir.

Dikkatli olun: Birkaç boyutta gelirler, bu yüzden aynı boyutta cıvatalar da satın almanız gerekir!
Ekipmanla birlikte verilen vidaları / cıvataları atıp sık sık kendi başınıza kullanmak yaygın bir uygulamadır. Bu şekilde doğru cıvata / somun kombinasyonuna sahip olduğunuzdan eminiz.

Onları genellikle 100'lü çantalar halinde satın alırsınız. (Somun veya civata.)

Ayrıca plastik rondelalar da mevcuttur. Raf titremeye maruz kalırsa cıvataların kendiliğinden gevşemesini önler (genellikle tüm bu sabit sürücüler ve fanlar için geçerlidir). (Tekrar: Cıvatalar için doğru boyutta olduklarından emin olun.)

Cıvatalar Philips başlıklarla veya düz vidalı sürücüler için normal başlıklarla mevcuttur. Çoğu insan Philips versiyonunu tercih eder, çünkü tornavida kafadan kolayca kayamaz, bu sayede vidalama / vida sökme işlemi daha kolaydır.

Sahip olmak için bir başka güzel şey bir kafes somunu çektirmesidir.

kafes somunu çektirme

Bu, parmaklarınızı kesmeden somunu rafa yerleştirmek / çıkarmak için kullanabileceğiniz özel olarak oluşturulmuş bir metal parçasıdır. Bazen bir torba kafesli somunla bedavaya bir tane alırsın. (Başka türlü gelmek zor.)


1
Kafes somunu çektirmesi için +1. Bu şeyleri içeri ve dışarı doğru çekerek bazı kötü kesikler aldım.
jwegner

@Jeff Atwood: Resmi verdiğiniz için teşekkür ederiz. Cevabı yazarken zaman zaman basıldım ve çabucak bir tane bulamadım.
Tonny

@jwegner :-) Çektirmenin varlığını keşfetmeden önce çok sayıda rafı kanımla vaftiz etmiştim. Şimdi her zaman bir tane araç çantasında, bir tane dizüstü bilgisayar çantasında ve bir tane de arabamın torpido gözünde bir tane var. (Aynı gün bir keresinde 2 kez kaybettim. 1 başka bir teknoloji tarafından çalındı, diğeri yanlışlıkla zeminde bir ızgaradan düştüm. Yine de montaj için 4 raf daha vardı.)
Tonny

Bizim kafes somun çektirme, burada alt resim gibi, büyük boy tırnak makası gibi sorta görünüyor: dalvenjah.foxfire.net/2010/01/the-real-cage-nut-tool
freiheit

1
@AndrewBeals Çelik olanlar (ve alüminyum) genellikle çok hızlı bir şekilde metal yorgunluğu geliştirir ve daha sonra kopar. Çelik olan Rittal, bir torba kafes somunu ile birlikte olsa da iyidir. Bükülme veya kırılma. Cisco, ilk nesil 4500 anahtar kasasıyla birlikte kutuya bir metal bellek atmak için kullanılır. Onlardan 12 tane var. Bir arkadaşım Juniper ekipmanları ile biraz var. Onları alacağım hiçbir yer bulamadım.
Tonny,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.