Ağ paylaşımını kalıcı olarak oturum açmaya gerek kalmadan takmak? (Windows)


26

Windows 2008 R2 Sunucusunda (Standart) Önce makinede oturum açmak için belirli bir kullanıcıya sahip olmadan bir ağ sürücüsünün monte edilmesi gerekir. Unix makinelerinde bulunan bir NFSmontaj tertibatına benzer şekilde fstabAğ sürücüsü, BlackArmor (Seagate) cihazı (Samba'yı çalıştırdığını sanıyorum) aracılığıyla bir paylaşım olacak. Gerekirse, cihaz etki alanının bir üyesi olabilir.

Şimdiye kadar kullanmaya çalıştım Edit Group Policy-> Configuration-> Windows-> Scripts-> Startupnerede çalıştığını

net use x: \\server\share /user:username password

Başarı olmadan. Oturum açıldığında ağ sürücüsü, Windows Gezgini'nde bağlantısı kesilmiş bir ağ sürücüsü olarak görülmüştür.


1
Bu sunucuya giriş yapan herkes tarafından erişilebilir olmasını mı istiyorsun, yoksa bazı sistem hizmetleri için belirli bir sürücü mektubunda olması gerekiyor mu?
sysadmin1138

1
Makinede servis olarak çalışan uygulamalar tarafından kullanılmak üzere belirli bir sürücü harfinde olması gerekiyor. Hizmet başlatıldığında "net use" yapamıyorum :(
adamo 11:12

Bilgisayar Yapılandırması-> Windows Ayarları-> Komut Dosyaları'ndan Yerel Bilgisayar İlkesi Ayarlarını düzenlemeyi ve betiğin başlangıçta çalışmasını sağladınız mı?
00'de thanosk

Yanıtlar:


22

Bu görünüşe göre, bu StackOverflow gönderisine göre mümkün .

Bununla birlikte, cevabın içeriğini göndermeden önce, bunu fazla karmaşık hale getirebileceğinizi söyleyebilir miyim?

Böyle berbat bir kod parçasının çalışması için giriş yapmış bir kullanıcıya ihtiyaç duyduğu durumlarda (örneğin Domino sunucusu, huysuz ) Belirli bir sunucuya her zaman giriş yapmış bir servis hesabı oluşturdum ve bir otomatik giriş betiği hazırladım, böylece makine belirtilen hesapta otomatik olarak yeniden başlatıldığında oturum açar. Sorununuza daha kolay ve daha desteklenebilir bir çözümün aynısını yapmak olacağını ve bu hizmet hesabı kullanıcısı için sürücüyü Grup İlkesi veya oturum açma komut dosyasıyla eşleştirmesini öneririm.

Neyse, bunu kullanıcı bağlamı olmadan denemeye kararlıysanız, aşağıya bakın. Bu bir hack, bu yüzden kendi sorumluluğunuzdadır ve hepsini kullanın:

Bu hack için SysinternalsSuite'dan Mark Russinovich'e ihtiyacınız olacak: http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb842062.aspx

Birinci adım: Yükseltilmiş bir cmd.exe istemi açın (Yönetici olarak çalıştır)

İkinci adım: PSExec.exe aracını kullanarak yeniden kök dizinine yükselin: SysinternalsSuite dosyasını içeren klasöre gidin ve aşağıdaki "psexec -i -s cmd.exe" komutunu çalıştırın; "whoami" yazarak bunu kanıtlayabilirsiniz. -İ gereklidir, çünkü sürücü haritalarının kullanıcıyla etkileşime girmesi gerekir

Üçüncü Adım: Kalıcı eşlenmiş sürücüyü aşağıdaki "Net use z: \ servername \ sharedfolder / persistent: yes" komutuyla SYSTEM hesabı olarak oluşturun

Bu kadar kolay!

UYARI: Bu eşleştirmeyi yalnızca, oluşturduğunuz şekilde, SYSTEM hesabından kaldırabilirsiniz. Kaldırmanız gerekirse, 1. ve 2. adımları izleyin, ancak 3. adımdaki komutu değiştirin: "net use z: / delete"

NOT: Yeni oluşturulan haritalanmış sürücü şimdi bu sistemin TÜM kullanıcıları için görünecek ancak "Bağlantısız Ağ Sürücüsü (Z :)" olarak görüntülendiğini göreceklerdir. Adın seni aldatmasına izin verme. Bağlantısının kesildiğini iddia edebilir, ancak herkes için işe yarayacaktır. Bu hack'in M $ tarafından desteklenmediğini nasıl söyleyebileceğinizi söyleyin.

Yorumlardan:

Bir yeniden başlatma işleminden sonra çalışmasını sağlamak için, sadece net use z: \ servername \ sharedfolder içeren bir komut dosyası oluşturun ve bunu bilgisayarın başlangıçta, technet.microsoft.com/en-us/library/cc770556.aspx dosyasına göre çalışacak şekilde ayarlayın. SİSTEM hesabı, psexec için gerek yok.


Kullanıcı adı ve şifre ile bir ağ paylaşımı kullanarak bu işe yaramaz gibi görünüyor. "Disconnected Network Drive" (Bağlantısız Ağ Sürücüsü) görüyorum ancak "Yanlış Kullanıcı Adı ve Şifre" ye erişemiyorum.
spankmaster79

1
@ spankmaster79 <shrug> Neden bu hatayı alacağınızdan emin değilsiniz (hesap kilitlemesi, belki de?), ancak yeni veya ilgili bir sorunuz varsa, bunu burada yorumlamak yerine, ana sitede bir soru olarak sormanızı tavsiye ederim. .
UmutsuzN00b


2

Ayrıca Sysinternals Suite’i C: \ SysinternalsSuite’e eklemeyi deneyebilirsiniz

  1. Yükseltilmiş bir cmdpencere çalıştır
  2. cd c:\sysint*
  3. psexec -i -s cmd.exe
  4. whoami Nt yetkisi olduğundan emin olmak için
  5. net use x: \\PathToDrive veya share /persistent:yes

Bağlantısı kesilmiş bir sürücü olarak göstermeli ve bunu otomatik olarak yerleştirmek için içinde adım 5 bulunan bir başlangıç ​​betiği oluşturmalıdır. Eşleştirmeyi silmek için 1 - 5 adımlarını kullanmanız gerekecektir.


0

Bir sürücüyü kalıcı olarak monte etmek için bir çözüm buldum. Ancak, sürücü her oturuma monte edilmemiştir. Bunu Windows Server 2019'da yaptım.

Diyelim ki target_dirüzerinde yer alan bir dizini eklemek istiyoruz target_server. Kullanıcı my_usernameadım ve şifrem my_passworddenilen bir alan adında MY_DOMAIN. Hadi T:sürücüye monte edelim .

Öncelikle, herhangi bir yerde yeni bir metin dosyası oluşturun (örneğin, Masaüstünüzde). Aç ve bunu ayrıştır:

@ECHO OFF
net use s: \\target_server\target_dir /persistent:yes

Sonra onu yeniden adlandırın mount_drive.batve bu dosyayı taşıyınC:\Windows\System32\GroupPolicy\Machine\Scripts\Startup .

.txtDosyanın artık bir dosya olmadığından emin olun .

Şimdi, basın Win+R, Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisi'ni yazın gpedit.mscve çalıştırın .

Gözatın Computer Configuration\Windows Settings\Scripts (Startup/Shutdown)ve üzerine çift tıklayın Startup. Sonra
üzerine tıklayın, henüz taşıdığınız dosyayı seçin.Add...Browse...

Sonra göz Computer Configuration\Administrative Templates\System\Logon, set Always wait for the network at computer startup and logoniçin enabled, kaydetme ve kapatın.

Kimlik bilgilerinizi kaydetmek için yükseltilmiş bir terminal açın . Sonra Windows'u zaman aşımından sonra bu sürücünün bağlantısını kesmeyecek şekilde yapılandırın.

cmdkey /add:target_server /user:MY_DOMAIN\my_username /pass:my_password
NET CONFIG SERVER /AUTODISCONNECT:-1

İsteğe bağlı olarak çalıştırarak her şeyin çalıştığını doğrulayabilirsiniz C:\Windows\System32\GroupPolicy\Machine\Scripts\Startup\mount_drive.bat

Yeniden Başlatma

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.