Windows makinede oturum açmak için kullanılan “. \” (Nokta eğik çizgi) kestirme yolu için belirli bir ad var mı?


32

Sanırım başlık her şeyi söylüyor. Ve evet, .\o eski \.şey değil .

Bilmiyorum olanlar için, .\"Bu bilgisayar" demenin bir stenografi yoludur * "dipnot" bakın size yerel bilgisayar adını ancak ihtiyaç bilmediği yada bakım yokken çok kullanışlı bir oturum açma ekranında Windows, fiziksel olarak bir makineye gitmek zorunda kalacak kadar şanssızsanız, RDP yoluyla veya bir dizi paylaşılan yerel kullanıcı ve şifreye karşı komut dosyası yazmak gibi, hatta yerel olarak kimlik doğrulaması yapmak.

Bunun gerçek bir adı var mı ve eğer öyleyse, bu nedir? Kendimi aptalca bir şekilde hissediyorum the dot-slash thing, bu yüzden böyle atıfta bulundum.

* Dipnot: itibarıyla @OliverSalzburg tarafından işaret .aslında "bu makinenin" ve için kısaltmadır \arasında ayırıcı olarak sunulduğunda hostnameve usernamekullanırken [host]\[user]Windows makineye karşı kimlik doğrulama tarzı.


10
+1 ". \" Öğesinin "<bu bilgisayar> \ <kullanıcı adı>" için kısaca olduğunu bilmiyordum, İPUCU için teşekkürler!
HeatfanJohn

1
Hep "Yerel" olarak anılacaktır ettik, yolda da tahmin .ve (Local)SQL Server Management Studio'da birbirinin yerine kullanılabilir. Bu arada, çoğu durumda noktaya bile ihtiyacınız yoktur - kesinlikle uzak makinelerde UNC yollarına bağlandığımda ve bu makinede bir hesap kullanmak istediğimde, daha önce kullandım\Username
Chris McKeown

7
.\ steno değil. .olduğunu. Ters eğik çizgi her zaman ana bilgisayarı kullanıcıdan ayırmak için kullanılır.
Der Hochstapler 21:12

2
@Oliver Salzburg Teknik olarak doğru olsa da, .karakterin adının ne olduğunu soran bir sorunun kimsenin zamanını harcamak için yapıcı ya da kullanışlı bir yol olacağını düşünmüyorum .
UmutsuzN00b

1
Sadece karışıklığı önlemek için Dot BACKslash NOT dot slash olarak bilinir

Yanıtlar:


18

Hayır, oturum açmak için bu kombinasyon için belirli bir ad yoktur. Birçok insanın kendi adı vardır, ancak Microsoft hiçbir zaman bir ad vermedi ve hiçbir zaman sözde standart geliştirilmedi. ". \" Kullanımı zaten dosya sistemi adreslemesi için kullanıldığından ve makine referansına genişletilmesinde anlamlı olduğu için kullanıldı. Resmi bir isim almaya en yakın olanı “.” "bu" olarak adlandırılır, ancak bu gayri resmidir.


Çok teşekkürler. Bunu düşünmeye başlamıştım, ama emin olmak istedim ve sen de öyle diyorsun ki benim için çok kesin
UmutsuzN00b

1

"." PATH / URI sistemlerinde yerel "ne olursa olsun" sorununu çözer. Yani bir dosya sisteminde "." Geçerli dizini ve etki alanı alanındaki geçerli sistemi ifade eder. "\" Etki alanını kullanıcıdan ayırır, bu nedenle. \ Tam anlamıyla geçerli sisteme aşağıdaki kullanıcı adıyla çözümlenir. Eğer steno için bir isim arıyorsanız - bunu her zaman "localhost" olarak adlandırdık (kesin olarak doğru olmasa da (URI programında. / Localhost olur)).


in the URI scheme ./ would be localhost<- Bir URI'da "." Bir DNS girişinin sonu olur, yani kök bölge. Localhost değil.
Chris S
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.