Kişi “iç” ssh oturumuna nasıl komut gönderebilir?


32

Yerel makinemden bir sunucuya ("Wallace" dediğimiz) sunucuya giriş yaptığımı ve oradan sshbaşka bir sunucuya ("Gromit" adını vereceğimiz ) bir senaryo düşünün:

laptop ---ssh---> Wallace ---ssh---> Gromit

Sonra Wallace'dan Gromit'in ssh oturumu kilitleniyor ve onu öldürmek istiyorum. Eğer ~.ssh'yi öldürmek için girersem, bu ssh oturumunu dizüstü bilgisayarımdan Wallace'a öldürür, çünkü ~bu ssh oturumu tarafından engellenir .ve oturumu öldürme komutu olarak alınır. Wallace ve Gromit arasındaki ssh oturumuna nasıl komut gönderirim? "İç" ssh'ımı nasıl öldürürüm?


FYI: Bazı klavye düzenleri, bir '~' karakteri basmak için '~' tuşuna iki kez basılmasını gerektirebilir. Sık sık ekranı kullanırım, böylece ssh bağlantısı kesildiğinde bu oturumu öldüren başka bir kabuğa başlayabilirim.
matematik

Yanıtlar:


42

Başka bir tilde ekleyin (yani, yazın ~~.). Her art arda tilde, henüz bir tane yememiş en dıştaki ssh seansı tarafından yenilir, ancak bir sonraki karakter başka bir tilde ise, sonraki seansa geçer.

Gromit 1’den üçüncü bir ana bilgisayara geçtiyseniz (hadi wensleydale diyelim), o ~~~.zaman oturumu wensleydale’e bırakıp sizi gromit istemine geri döndürürsünüz.

1 Ve bu ne harika bir sunucu; Bir geliştiricinin ne sıklıkta "cracking host, gromit" sözlerini duydum?1
Oh, bu muhteşem; Daha önce rastlayamadığıma inanamıyorum.
MadHatter, 15

Böyle laptop --> Wallace --> Gromit --> Shaun --> Timmybir çılgınca ya da çılgınca bir şey olursa, istifin ne kadar düşük olduğuna dair görsel geri bildirim almanın bir yolu olsaydı harika olurdu ...
iconoclast

-2

İsteğe bağlı komutlar verebilir ve çıktıyı en içteki kabuktan bir değişkene yakalayabilirsiniz.

export output=`echo some_cmd | ssh user@host |  echo some_cmd2 | ssh user2@host2`

1
Bu çok ilginç, ama bunun soru ile ne kadar ilgili olduğundan emin değilim. Açıklayabilir misin?
iconoclast
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.