Bluetooth klavye / fare gibi çalışacak bir linux bilgisayarı kurun [kapalı]


32

Dizüstü bilgisayarımın bir bluetooth klavyesi veya / veya bir bluetooth faresi olarak kendisini duyurmasını istiyorum. Bilgisayarı telefonuma veya medya bilgisayarıma bluetooth kullanarak bağlayabilmek güzel olurdu.

Bunu yapmanın iyi bir yolunu bilen var mı?


4
Düşünce , fare ve klavye odağını farklı işletim sistemlerine sahip bilgisayarlar arasında sorunsuz bir şekilde hareket ettirmek için sinerji ( synergy2.sourceforge.net ) kullandığımız işyerinde ortaya çıktı . Her bilgisayar için bir ekran (veya daha fazla) olduğunda, gerçekten iyi çalışıyor! Ancak, yazılım geliştirmekte olduğumuz mobil cihazlarla benzer şekilde çalışmanın bir yolu olsaydı bunun gerçekten iyi olacağını düşündük! Ve bir çok cihaz en azından bluetooth klavyelerini destekliyor olduğundan ... Ah evet - Ayrıca beni daha da çok meraklı kılar.
Greget,

Yanıtlar:


11

Söylediğim gibi, dizüstü bilgisayarınızı bir HID cihaz profili uygulamak için yapılandırmanız gerekir.

Linux kullanıyorsanız, iyi bir başlangıç ​​noktası libhid olabilir.

HID Cihaz Arabirimi ( hiddev ) çok iyi çalışıyor ve aslında anlaşılması çok kolay. Belgeler, her zaman olduğu gibi Çekirdek belgelerinde de bulunabilir. Ayrıca, / usr / include / linux içerisindeki hiddev.h dosyası da elbette çok yardımcı oldu.


3
Bilginize: bu ref bağlantısı şimdi bozuldu
Jimsmithkka

1
Ölü bağlantı! Lütfen güncelle!
F. Hauri,

13

Hidclient

Hidclient programı, Bluetooth® teknolojisine sahip bir bilgisayarın diğer makinelere Bluetooth® klavye ve fare aygıtı olarak görünmesini sağlar. Yerel olarak bağlanmış giriş cihazlarının giriş olayları (tuş vuruşları ve fare hareketleri gibi), Bluetooth® bağlantısı üzerinden başka bir makineye iletilecektir. Karşı taraf için (bir Linux PC, bir Win PC, bir PDA ... olabilir), "gerçek" Bluetooth® giriş cihazlarıyla ilgili teknik bir fark yoktur.

Artık korunmuyor gibi görünüyor, ancak biraz güncellenen çatal https://github.com/benizi/hidclient adresinden erişilebilir durumda.


Bu cevap OP
kaay

Bağlantı koptu, web sitesinin tamamı kapalı.
crypdick

3

Bunu yapmak istediğinizi en yakın olan BlueMaemo http://www.valeriovalerio.org/?page_id=174

Nokia tabletleri için, ama yine de Linux kullanıyorlar.

Birisinin bir dizüstü bilgisayar ile kullanmak için port yerleştirmesi çok zor olmamalı.


3

Bu küçük kod parçası , istediğini yaptığını iddia ediyor. Marko'nun kastettiği şeyin bu olduğunu farz ediyorum (başka bir cevap). Aynı şeyi arıyorum: Cep telefonumda başka bir donanım satın almadan gerçek bir klavyeyi (çoğunlukla e-posta için) kullanmak için hızlı bir yol. Açıklamadan:

Bu ne?

  xkbd-bthid is a Bluetooth HID Keyboard in software, meaning this is an

Bluetooth Klavye taklit eden bir uygulama. Ben buna yumuşak HID diyorum.

  What could you use it for?

Herhangi bir Linux kutusunu, PDA'yı veya tabletini Bluetooth klavyesine dönüştürebilir ve DVR, MP3 çalarınızı ya da onunla olanları kontrol edebilirsiniz.

Derlemek için ön çaba gösterdim, ancak BlueZ v4'e karşı çalışmaz. Bununla birlikte, Ubuntu depolarının BlueZ 3 ile geriye dönük uyumluluk için bazı paketleri var ki bu bana biraz umut veriyor. xkbd-bthid, BlueZ 2.4'e bağlıdır. Bluetooth yığınım şu anda Linux'ta dağınık olduğundan, şimdi derhal daha fazla ilerlemeyeceğim, ancak derlemeyi başarırsanız buraya gönderin.


2

Klavyeyi ve fareyi yalnızca paylaşmayı düşünüyorsanız, Synergy'yi kullanmayı düşünebilirsiniz . Bluetooth kurulumunu almaya çalışmaktan muhtemelen çok daha kolay.

Web sitesinden:

Synergy, özel bir donanıma sahip olmayan, her biri kendi ekranına sahip farklı işletim sistemlerine sahip birden fazla bilgisayar arasında tek bir fareyi ve klavyeyi kolayca paylaşmanıza olanak tanır. Her sistem kendi monitörünü kullandığından masasında birden fazla bilgisayar kullanan kullanıcılar için tasarlanmıştır.

Fareyi ve klavyeyi yeniden yönlendirmek, fareyi ekranınızın kenarından uzaklaştırmak kadar kolaydır. Synergy ayrıca tüm sistemlerdeki panoları bir araya getirerek sistemler arasında kes-yapıştır işlemine izin verir. Ayrıca, ekran koruyucuları senkronize eder, böylece hepsi birlikte başlayıp dururlar ve ekran kilitleme etkinse, hepsinin kilidini açmak için yalnızca bir ekran parola gerektirir. Nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Her iki bilgisayarı da kullanırken masaüstümün faresini ve klavyesini dizüstü bilgisayarımla paylaşmak için kullanıyorum.


3
Evet sinerji harika, çok kullanıyorum. Ancak farklı işletim sistemlerine sahip mobil cihazları kontrol etmek için kullanabileceğim bir bluetooth çözümü arıyorum. Bir bluetooth çözümü ile harika bir şey, uzak cihaza istemci yazılımı yüklemeye gerek olmayacak olmasıdır. Bu gerçek platform bağımsızlığı demektir! WOHOOO!
Greget,


1

Bluetooth cihazlarını hatırladığım kadarıyla bir dizi profil uyguluyorum, uzak bir klavye görevi görebilmek için dizüstü bilgisayarınızın HID profilini oluşturuyor gibi görünmesi gerekiyor. Muhtemelen böyle bir işlevsellik sağlamak için dizüstü bilgisayarınızın bluetooth sürücüsünü hacklemeniz gerekir.


1

Bu, çoğu Bluetooth yığınının uyguladığı HID ​​Ana Bilgisayar profilinin aksine HID Aygıt profilinin uygulanmasını içerir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.