Bir wifi erişim noktasının SSID'sinin maksimum uzunluğu nedir?


29

Bir tarayıcının SSID'sinin maksimum dize uzunluğunun ne olduğunu veya bu tür bir bilgiyi nerede arayabileceğimi bilen var mıydı diye merak ediyordum. (Bir tür özellikten)

Yanıtlar:


53

Standardın dokümantasyonuna göre, bir SSID'nin uzunluğu maksimum 32 karakterden oluşmalıdır (standardın değerleri hariç tutmasa da, 32 oktet, normalde ASCII harfleri ve rakamları).

Bazı erişim noktası / yönlendirici üretici yazılımı sürümleri boş sonlandırılmış dizeler kullanır ve yalnızca 31 karakter kabul eder.

IEEE standart belgesinden tanımlayan paragraf:

IEEE PDF alıntı

İndirme linki: PDF . Telekomünikasyon ve sistemler arasında bilgi alışverişi - Yerel ve büyükşehir alan ağları - Özel gereksinimler Bölüm 11: Kablosuz LAN Orta Erişim Kontrolü (MAC) ve Fiziksel Katman (PHY) Özellikleri) *5

Kablosuz bir ağ için bir SSID'nin maksimum uzunluğu 32 karakterdir.


-2

SSID'nin uzunluğunun değiştirilmesi, wifi ağının güvenliği ile ilgili değildir. Kolayca havadan koklanabilir, kismet, SSID'yi 'gizleyip gizlemediğiniz' ne olursa olsun size gösterir.


uzunluğu değiştirmek güvenliği arttırmaz, ancak "linksys" veya "default" dışında bir şeye "thisismyrouterkeepoffmylawnkids" diyebileceğini bilmek oldukça kullanışlı
warren

2
Soru uzunlukla ilgiliydi ve uzunluk önemsiz. Özellikle SSID'nin tuz olarak kullanıldığı WPA'da bir varsayılan olmaması, mümkün olduğu kadar rastgele olması gerekir, bu nedenle onu varsayılan olmayan bir şeye değiştirmek iyi bir şeydir.
Marcin,

-3

32 karakterdir, bu nedenle 64 bit WEP anahtarınız 32 karakter uzunluğundaysa, SSID'niz olarak da kullanabilirsiniz. SSID ve WEP ANAHTARININ aynı olması güvenli değildir.


1
WEP kullanmak güvenli değil, süre. IEEE kullanımına son verdi ve "wep crack" için bir google araması önemsiz WEP ağına girmeyi engelleyen bir bajillion aracı ortaya koyuyor.
Gerald Combs

1
ve 64-bit 8 karakterdir, 32 değil :)
warren
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.