Amazon EC2 Veri Kalıcılığı


25

Amazon EC2 göre SSS , bir örnek veri sonlandırıldığında kayboldu. Örneğimin yeniden başlatılması durumunda verileri korumak için hangi adımları atabilirim? EBS ve S3'ü araştırıyordum - bunlardan biri aktif bir veritabanını saklamak için faydalı olur mu? Örnekler ne sıklıkla yeniden başlatılıyor?


2
Terminoloji hakkında bir genel bilgi: bir örneği sonlandırmanın yalnızca yeniden başlatmanın farklı olduğuna dikkat edin . Sonlandırma, yeniden başlatırken örnek deposunu siler (bkz. Örneğin stackoverflow.com/questions/637790/… ). Yani aslında yeniden başlatmayı kastetmiyorsunuz :)
Jonik

Yanıtlar:


25

Diğerlerinin de söylediği gibi, EBS - Elastic Block Storage. Ben şimdi onu genel kamuoyuna serbest bırakmak için kullanıyorum. Birden fazla noktada S3'ten daha iyidir:

  • EBS hızlı . Amazon'a göre yerel yerleşim yerlerinden bile daha hızlı.
  • EBS uygun cihazlar olarak bağlanır . Kodunuzda özel S3 oject erişim mantığına ihtiyacınız olacak S3'ten veya kendi sorunlarını ve maliyetlerini sunan ara katman yazılımını (JungleDisk, ElasticDisk, vd.)
  • EBS'nin yedeklemesi kolaydır . Amazon, S3'e kaydedilmiş fotoğraf çekebilme özelliğine sahip.
  • EBS örnekler arasında taşınabilir - hacimler bir örnekten çıkarılabilir ve başka bir örneğe eklenebilir
  • Daha fazla güvenilirlik için EBS cihazları birlikte RAID'ed olabilir

Şimdiye kadar EBS ile olan deneyimim bugüne kadar uğraştığım AWS ile ilgili en olumlu şeydi.


Güncelleme: EBS ile olan deneyimim olumlu olsa da, başkalarının da sorunları oldu. Çok özel olarak EBS, fsync () yöntemini doğru şekilde uygulamamaktadır. Ted Dziuba'nın Amazon blogunda bu konuda bazı ilginç kelimeler var - Acının Amacı : Efsane 2: Mimari, sizi Bulut Hatalarından Kurtarır

Bu, Reddit yöneticilerinin bulduğu gibi, fsync () 'nin çağrıları kabul etmekten mutluluk duyacağı ve yüzünüze yalan söyleyerek verinin diske yazıldığını söyleyerek daha eğlenceli hale geliyor. olmuştur.


EBS bazen hızlı, bazen yavaş. RAID çoklu çoklu birimleri birlikte çok yardımcı olur.
ceejayoz

4

EBS kesinlikle bir veritabanı için çalışacak ve Amazon'un EBS Açıklaması'ndaki örneklerden biri . "Amazon EBS, özellikle veritabanı gerektiren uygulamalar için uygundur ..."

EBS tıpkı bir blok aygıtı gibi çalışacak (hard diski düşünerek), size geniş özgürlük ve rahatlık sunar. S3, özel bir API ile kavramsal olarak daha hızlı bir FTP gibidir. Bir veritabanının parçası olarak makul bir şekilde kullanabilirsiniz, ancak standart veritabanları üzerinde çalışmamaktadır (henüz?).

Amazon'un performans tanımlarını (EBS> S3), dayanıklılığı (S3> EBS) ve fiyatı (bağlı) incelemek isteyeceksiniz.


2

Diğer cevaplarda belirtildiği gibi, EBS kalıcı ve uygun disk depolama için standart bir çözümdür. Varsayılan seçeneğiniz olmalı. Gerçekten de, yeni EC2 örnek türleri, özgün, kalıcı olmayan örnek depolaması yerine, varsayılan olarak kullanır.

Ancak, kalıcılığı düşünürken, verileriniz için kullanılabilirliği (verilerin bulunmadığı zamanlardan kaçınmak) ve dayanıklılığı (veri kaybından kaçınmak ) da dikkatlice düşünmek isteyeceksiniz .

EBS temel kullanım durumlarını kapsar, ancak aklınızda bulundurun:

  • S3, EBS'den daha yüksek dayanıklılık için tasarlanmıştır. Basitçe söylemek gerekirse, verilerinizin daha fazla kopyasını tutarlar ve S3 için% 99,999999999 dayanıklılık talep ederler (S3 SSS bölümüne bakın). Buradaki gerçek sayısal olasılık (ki bu, Mars işgallerinin daha muhtemel görünmesini sağlar), AWS'nin S3 dayanıklılığı konusundaki itibarını belirlemesi ve çok iyi bir siciline sahip olması kadar önemli değildir. Aynı EBS için de geçerli değil.
  • Amazon bu konuda doğrudan istatistik vermeyecek olsa da, birçok kişi örnek depolamanın tarihsel olarak EBS'den daha yüksek kullanılabilirlik sunduğuna inanıyor.

Yakın zamanda gerçekleşen AWS kesintileri, 2011'de ve 2012'de diğeri gibi çok günlü ciddi bir başarısızlık , EBS'nin karmaşıklıklarının bazı çizimlerini ve küçük ama ihmal edilemeyen kesinti ve veri kaybı risklerini göstermektedir.

Alt satır: Verilerinizi kaybetmeyeceğinizden emin olmak için, veri yedeklemelerini S3'te tutun . EBS anlık görüntüleri, EBS için bunu yapmanın kolay bir yoludur. Yüksek kullanılabilirlik kritikse, birden fazla kullanılabilirlik bölgesinde (EBS'ye ek olarak veya bunun yerine) örnek depolamayı da kullanmayı düşünün.


0

Veri kaybetme konusunda endişe duyuyorsanız, o zaman yukarıda belirtilen EBS’lere ihtiyacınız var gibi . Burada bir intro var .

Şu ana kadar kişisel olarak daha önce bu konuya daha fazla bakmadım, şu anda sadece S3 kullanıyorum .

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.