IIS8'de varsayılan SSL sitesi kurma


25

Aynı joker SSL sertifikasını kullanarak IIS8’de birkaç web sitesi kurdum. Sitelerin bazılarının eski tarayıcılar ve işletim sistemleri için erişilebilir olması gerekir, bu yüzden "Sunucu Adı Belirtme İste" seçeneğini kullanamıyorum.

SNI tüm cihazlar tarafından desteklenmediğinden, IIS aşağıdaki uyarıyı gösteriyor:

"Varsayılan bir SSL sitesi oluşturulmadı. SNI özelliği olmayan tarayıcıları desteklemek için, varsayılan bir SSL sitesi oluşturmanız önerilir."

Varsayılan bir SSL sitesi nasıl oluştururum? En yakın makale buldum çok açık değildir ve ben daha kolay bir çözüm olması gerektiğini his var.

Sunucu detayları: Windows Server 2012, IIS8, Bir dış IP adresi


Bunun nasıl bir şey olduğunu seviyorum "Peki, ne yapmamı istiyorsun? mesaj. Neyse ki, serverfault her zamanki gibi cevap veriyor.
SilverbackNet

Yanıtlar:


36

IIS’de barındırılan web sitelerinden herhangi birini seçebilir ve SNI’nin işaretini kaldırabilirsiniz (Burada Sunucu Adı Gösterimi. Bunu kontrol edin)

görüntü tanımını buraya girin


14
Varsayılan SSL web sitesi olarak işlev görmesi için 'ana bilgisayar adı' alanını da temizlemeniz gerekir. En azından, varsayılan bir SSL sitesine sahip olmama uyarısı, bunu yapana kadar kaybolmadı ve birden fazla HTTPS sitesi kurma konusunda IIS8 kılavuzu aynı kurulumu anlattı.
angularsen

Bilginize, yukarıdaki yorumla ilgili olarak, yalnızca "SNI İste" seçeneğinin işaretlenmemiş uyarısının kaybolması için "Ana bilgisayar adı" alanını temizlememe gerek yoktu. IIS 8.0.9200
Jimbo,

Özel bir kullanım durumunuz yoksa, bu noktada işaretini kaldırmanın gerekli olduğunu sanmıyorum. Tüm modern tarayıcılar destekliyor .
Ryan Gates

-1

Şu anda bir * ciltlemeniz varsa bunu da temizleyin (ve bu ciltleme için gereken SNI kutusunu işaretleyin)


* Herhangi bir ana bilgisayar adına eşit değil mi , burada tam olarak ihtiyacımız olan şey bu mu?
MEMark
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.