Bir paketi yeniden yüklemek ve kurulum komut dosyalarını çalıştırmak için nasıl apt-get edinirim?


24

Bu yüzden mailutils (apt-get install mailutils) yükledim ve küçük bir kurulum ekranı açtım ve bana sorular sormaya başladım. Yapılandırmam gereken bütün bilgilere sahip olmadan önce batırdım ve iptal ettim. Her neyse, bu kurulum betiğini yeniden çalıştırmayı nasıl sağlayabilirim?

PBI

Yanıtlar:


36

Deneyebilirsin

dpkg-reconfigure -plow <PACKAGE>

Bu, tekrar paket hakkındaki yapılandırma sorularını soracaktır. İlgili paketleri de yeniden yapılandırmanızı isteyebilir.


Debian 9'un karşılığı nedir? bu komut benim sistemimde mevcut değil. Çok fazla dpkg-*emir aldım ama bu değil.
realtebo

6

Mailutils'in kendisi gerçekten de belirli bir yapılandırmaya sahip değil, çünkü yalnızca çeşitli posta hizmet programları topluluğu.

Mailutils'in bağımlılıklarından biri ubuntu'da postfix olan default-mta paketidir. Koştuğunuzda apt-get install mailutilspostfix kurulmuştu ve muhtemelen gördüğünüz postfix yapılandırma ekranı.

Bu yapılandırma sihirbazı yeniden çalıştırmak için, sadece çalıştırın: $ dpkg-reconfigure postfix.


2

İki seçeneğiniz var, paketi yeniden kurun (belki de temizlemeniz ve yeniden kurmanız gerekir) veya sadece yeniden yapılandırın (bu tercih edilir):

dpkg-reconfigure mailutils


3
Mailutils paketi gerçekten bir konfigürasyona sahip değil (bazı / etc / alternatif seçenekleri belirlemek dışında). Bahsedilen yapılandırma diyalogu mailutils için değil postfix içindir. Daha /var/lib/dpkg/infofazla bilgi için dosyalara bakın ...
AÇAA

1

Genellikle debian paket kurulumları, dpkg tarafından önbelleklenen postinst çalıştırılabilir dosyasını çalıştırarak çalıştırılabilir.

En azından Ubuntu kutumda, altında bulunabilirler /var/lib/dpkg/info/. Dosya adlandırılmalıdır <package-name>.postinst.


1
Bu aslında doğru değil /var/lib/dpkg/info/package.postinst, kurulum talimatlarını yeniden çalıştıracak, ancak soruları sormadan, /var/lib/dpkg/info/package.configsenaryo onlara soran ve her şeyi yeniden yapılandıracaktır, bu yüzden işlemi manuel olarak tekrarlamak istiyorsanız, reconfigureparametre ile çağırmanız gerekir .
Javier López,
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.