GoDaddy kontrol panelinde “@” CNAME kaydını yapılandırma


25

Bu mydomain.comadında bir Azure VM örneğinde barındırılıyor.mymachine.cloudapp.net

Her iki böylece yapılandırmak DNS gerek www.mydomain.comve mydomain.comaynı ana bilgisayara eşleştirilmemektedir. GoDaddy'yi kayıt şirketi olarak kullanıyorum.

Şu anda GoDaddy bana boş bir ( @) A kaydı oluşturmamı öneriyor , böylece mymachine.cloudapp.netVIP adresini ping edip çözersem, A kaydında saklayabilirim.

Maalesef, eğer VIP değişirse ve yeniden bağlanmayı unutursam mydomain.comulaşılamaz hale gelirim ve bu normaldir.

Bu @kaydı CNAME bölümüne taşımaya çalıştığımda , VM ana bilgisayar adına en iyi şekilde işaret ediyor, aşağıdaki hatayı alıyorum:

A record of a different type exists for the hostname @, could not create CNAME

Bu, hem A kaydını silip CNAME yazıyorsam hem @de A bölümünde kayıt yoksa oluşur .

Bir @CNAME kaydını bir GoDaddy yönetilen etki alanında nasıl ayarlayabilirim ?

Yanıtlar:


30

Kısacası, @ için tüm diğer kaynak kayıtlarını silmeden @ kaydını bir CNAME yapamazsınız ve uygun DNS işlevselliği için bazıları (NS kayıtları gibi) gerektiğinden bunu yapamazsınız. Bu, Heroku gibi sağlayıcıların size çıplak alan adları kullanmamalarını söylemelerinin bir nedenidir .

Sen HTTP yeniden yönlendirme işlemi bir host gerekir example.comiçin www.example.com, sizin için hangi Sizin işaret eder A(ve AAAArekorunu) @.

DNS'niz GoDaddy'de barındırılıyorsa, bunu sizin için yapacak ücretsiz bir servisi var. GoDaddy etki alanı yöneticinizde, "Yönlendirme" için sol tarafa bakın ve "Yönet" i tıklayın. Sonra ileri ayarlayın example.cometmek www.example.comve değişim desteklemek için DNS güncelleyin. Gelişmiş Seçenekleri varsayılan ayarlarında bırakmalısınız.

GoDaddy Domain Yönlendirme Kontrolü


2
Domain Yönlendirme ayrıca alt alanları etkiler mi? Tüm kullanıcıları example.org'a, www.example.org adresine yönlendirmek istiyorum.
Ut xD

URL'de argümanları iletmek istersem ne olur? URL'yi, asıl isteğin içinden URL argümanları iletilen çıplak olandan ilettiğimde, url'nin sorgu dizesini çıkarır ve sadece beni www'ye iletir. sitemin limanı
Coty Embry

Çıplak URL'den iletilen Godaddy artık derin linklerle çalışmıyor. Buna engel olan kısa bir bağlantı özelliğine sahiptir.
Peter DeWeese,

-1

GoDaddy'deki diğer tüm kayıtları silmeden yeni bir @ CNAME kaydı ekleyemezsiniz.

Bunun yerine CNAME kayıtlarını olduğu gibi bırakın ve http://surge.sh/help/adding-a-custom-domain belgelerinde belirtildiği gibi A (Apex) Kayıt ayarını yapın görüntü tanımını buraya girin

Bu gibi görünmeli:

; A Records
@   1800    IN  A   45.55.110.124

veya GUI’de:

Type: A
Name: @
Points to: 45.55.110.124

Bunun soruyu nasıl cevapladığından emin değil misiniz? Soru, bir A kaydının şu anda yapıldığı şey olduğunu belirtti, ancak hareketli ip adresi için uygun değildi.
oligofren
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.