Varolan bir gitlab'da yedekleme oluşturmanın ve aynı yedeklemeyi yeni bir gitlab sunucusunda geri yüklemenin en iyi yolu nedir? [kapalı]


33

Tüm depoları kapsayan gitlab'ı yedeklemenin ve geri yüklemenin, yorum yapmanın, duvar yorumları, wiki vs.'nin en iyi yolu nedir?


3
Ne deneyeceğimi bilsem soruyu sorar mıydım?
newbie

Bu soruyla ilgili iki ana sorun var - (1) "en iyi" çok öznel. "En iyi" çözüm, ortamınıza ve gereksinimlerinize bağlıdır. (2) Sizin için tüm işleri yapmak için Sunucu Hatası mevcut değil. Masaya araştırmanızla gelmeniz ve en azından kendi kendinize bir çözüm bulmak ve daha sonra özel sorular sormak için biraz çaba harcamanız bekleniyor .
voretaq7

5
Bu bana geçerli bir soru gibi görünüyor (ve ben de şu anda bir cevap istiyorum). Bunu "yapıcı değil" olarak kapatmak, bir soru sormak için OP'nin yaptıklarından çok daha az yapıcıdır. "En iyi" öznel olup olmadığını kim umursar? İnsanların soruyu, bildikleri bu işi yapmak için (gözlerinde) en iyi yolu sunarak yanıtlamasını sağlayın.
Tyler Rick,

Yanıtlar:


32

Gönderen belgeler :

Yedekleme, veritabanını, tüm depoları ve tüm ekleri içeren bir arşiv dosyası oluşturur. Bu arşiv backup_path içine kaydedilir (bkz. config/gitlab.yml).

Dosya adı olacak [TIMESTAMP]_gitlab_backup.tar. Bu zaman damgası belirli bir yedeği geri yüklemek için kullanılabilir.

sudo gitlab-rake gitlab:backup:create


Teşekkürler ve yedekleme yolu nerede?
Marian Klühspies

2
Kaynak gelen gitlab yüklediyseniz Bu cevap yalnızca öğrencilerin sürümü içinse, ve
user3791372

GitLab'ın push-pull'lar ve benzeri şeyler yapan wikipler üzerinde çalışan kullanıcıları varken bu komutu verebilir miyim?
kiltek

1
Çok amaçlı sürüm için, yedekleme gitlab_rails['backup_path'] = "/mnt/backup"
yolunuzu aşağıdakiler

1
@ XtraSimplicity Aslında denemekten vazgeçtiğimi sanmıyorum. IIRC, geçici olarak veri tabanı sürümünü düşürdük, bu yüzden eşleştiler ...
Tyler Rick
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.