HOSTS dosyası yok sayılıyor


23

(Windows XP, Professional, v2002, SP3) iş istasyonum ana bilgisayar dosyamı tamamen görmezden geliyor.

Ana bilgisayar dosyamdaki kod:

127.0.0.1    localhost

172.17.1.107  wiki

Ancak, bir tarayıcı açıp URL çubuğuna "wiki" yazıp "Enter" tuşuna bastığımda, beni eski ana bilgisayar dosyamda göründüğü gibi wikiimin eski konumuna götürüyor:

10.0.36.100   wiki

Eski hosts dosyasını "hosts_full" olarak değiştirdim ve masaüstüme taşıdım (yani, tamamen etc klasörünün dışında).

Şimdiye kadar aşağıdaki adımları attım:

 1. Yeniden başlatıldı (3 kez)
 2. ipconfig /flushdnsKomut satırından koştu
 3. ping wikiKomut satırından koştu , yanıt oldu

Reply from 10.0.36.100: bytes=32 time=1ms TTL=63

Aklıma gelen her önbelleği temizledim (IE, FF).

Makinemde çalışan bir ISA güvenlik duvarı istemcisi var ve tüm bunları devre dışı bırakılmış ve etkin durumdayken denedim. Aslında, güvenlik duvarı kendisini çözmek için eski hosts dosyasını kullanır:

10.0.2.126   isa3

Ve bir şekilde, yeni ana bilgisayar dosyası bu satırı içermese bile hala iyi çalışıyor.

Herhangi bir fikir??? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz!


172.17.1.107 wikitest, o ip için yeni bir giriş oluşturduğunuzda ne olur?
shufler

Yanıtlar:


24

Tarama için bir proxy sunucusu kullanma ihtimaliniz var mı? Öyleyse, proxy sunucusu sizin için dns adını çözüyor olabilir.

Ve bu yüzden tarayıcıya karşı ping ile komut satırında farklı sonuçlar elde edersiniz.

Şans dışı trafik durdurulur ve değiştirilir. Çok şanssız ...


1
Evet, aslında taleplerimi engelleyen ve onlara cevap veren kurumsal bir vekil olduğunu öğrendim. Her nasılsa benim ana bilgisayar dosyamı atlıyordu. Kurumsal proxy’de bir giriş varsa, yerel bilgisayar dosya girişimi geçersiz kılıyordu. Bu cevap sorunu gerçekten "nasıl"
demediğini söylese

1
Sorun yaşadığımda kolay bir çözümdü. Bu IP'de proxy kullanmamayı seçtim (Firefox'ta proxy ayarları altında) Bu düzeltme sorununuz için geçerli olmayabilir (Güvenlik duvarı proxy olmadan giden HTTP'yi engelliyor olabilir vb.). Ayrıca, Mozilla profillerinin merkezi yönetimine sahip değilseniz, birden fazla makineye yayılan bir orospu olabilir. Kullanmadığımız için IE'ye cevap veremem.
artifex

3
.. * kaltak * roll out .. Lol
manas

1
Birisi @ silent_warrior;) fark önce 4 yıl sürdü
artifex

1
@artifex Cevabınız ve yorumunuz için teşekkürler, bu da sorunumu çözen istisnalar ayarlayabileceğimi anlamamı sağladı. İlgilenen herkes burada: stackoverflow.com/questions/37658876/…
haakym

9

Sayfalara Yanıt Verme Güvenlik Duvarı
Bu, verdiğiniz ip adresinden çok uzak, ama yeni ipi doğrudan pinglediğinizde ne olur?

Sormamın sebebi, 10.0.36.100, ping'e yanıt veren bir güvenlik duvarı olursa, farklı bir IP adresi vermiş olsanız bile ...

Büyük Hosts Dosyası?
Ayrıca, bu beni ve başka bir BT kişisini bir kez daha yakaladı, penceredeki ana bilgisayar dosyalarında bir sürü boş satır vardı ve sonra da girişler aşağıya kayıyordu - kaydırma çubuğunu fark etmiyorduk :-)

Ana dosya gerçekten ana dosya mı?
Son olarak, kayıt defterine bakın ve ana bilgisayar dosyasının, bulunduğunuz yerin neresinde olduğundan emin olun, aşağıdaki anahtar asıl ana makine dosyasının nerede olduğunu belirtir:

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\DataBasePath

1
1: 172.17.1.107'den cevap: bytes = 32 kez <1ms TTL = 63 2: Hayır, hayır, tüm ana bilgisayarların dosya kaydırma çubuğunu ve hepsini inceledik ... 3: DataBasePath, Type = "REG_EXPAND_SZ", Data = "% SystemRoot% \ System32 \ drivers \ etc "Bu% SystemRoot% bölümü beni meraklandırdı, bu yüzden" Ortam Değişkenlerimi "açtım ve bir SystemRoot değişkeni aradım. Bir tane görmedim, o yüzden bir tane yarattım ve C: \ Windows olarak belirledim, sonra bir ipconfig / flushdns yaptım ve www.wiki.com'a ping'ledim, ancak hala 172.17.1.107 yerine 70.35.23.23'ten cevap verdim (ki bu host dosyamda neyi belirttiğimi). Yine de teşekkürler! Herkese iyi öneriler!
cmcculloh

İyi yakalama, sistemim E: sürücüsünden önyükleme yapıyordu ve C: beklendiği gibi değil.
Manny

5

DNS Önbelleğinizi Başlat -> Çalıştır ... ile yıkamayı deneyin

 ipconfig /flushdns

Ayrıca Ağ Bağdaştırıcınız için NetBIOS ve LMHOSTS özelliğini devre dışı bırakmayı deneyin. Ayarları Gelişmiş -> WINS altında, kullanılan Ağ Bağlantısının TCP / IP Özelliklerinde değiştirebilirsiniz.


Bu, bir kişinin deneyebileceği ilk şey ...
vsync

3

Göre http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb727005.aspx o yerel NETBIOS ad önbelleğinde olabilir. Bu önbelleği sorgulamak / temizlemek için nbtstat ( http://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/nbtstat.mspx?mfr=true ) kullanabilirsiniz.


"nbstat" komutunu verdiğimde "'nbstat' 'iç veya dış komut, çalıştırılabilir program veya toplu iş dosyası olarak
tanınmıyor

nbtstat, nbstat değil - ilk "t" yi kaçırıyorsunuz ... :)
Maximus Minimus

oops: P Tamam, bir nbtstat -R ve nbtstat -RR ve nbtstat -r ve ardından nbtstat -c (ve "önbellekte ad yok"
cmcculloh

ve hala btw işe yaramadı
cmcculloh

3

Ana bilgisayar dosyamdan önce kurumsal DNS'imin etkilendiği anlaşılıyor. Yani ben:

 1. TCP / IP Özelliklerimi açtım (Denetim Masası> Ağ Bağlantıları> Yerel Ağ Bağlantısı> Özellikler> (aşağı kaydır) İnternet Protokolü (TCP / IP)> Özellikler.
 2. "Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan:" seçeneğini tıklayın (DNS sunucusu adresini otomatik olarak almak yerine)
 3. "172.0.0.1" ve "172.0.0.2" girin (ve Tamam'ı tıklayın)

Artık hosts dosyam iyi çalışıyor ... Komut satırından. Ancak, www.google.com için 172.17.1.107'ye işaret eden bir girdi koyarsam, komut satırından ping işlemi yaparken, ana bilgisayar dosyasında belirttiğim IP adresinden döner. Ancak tarayıcıdan vurursam, bana yerel sitem yerine Google’ı gösterir. Ancak, "fredspc" için 172.17.1.107'ye işaret eden ve tarayıcıdan gelen bir girişi girersem, bu beni 172.17.1.107'ye götürür.

Bunu anladım, çünkü benim ana bilgisayar dosyama "tedspc" yazdıysam (yani hiçbir zaman çözülemeyecek bir şey) ve bir IP adresi verdim ve ping attıysam, bu IP adresini çözerdi. Sorun şu ki, www.wiki.com ve benim ana bilgisayar dosyama girdiğim herhangi bir şey benim kurumsal DNS sunucumda bir girişe sahipti, bu da çözülmesine neden oldu; hosts dosyasından önce ilk olarak bakar). Bu yüzden şirket DNS'sini komut istemi döngüsünün dışında bıraktım, ancak tarayıcı döngüsünün dışında değil sanırım ... Herhangi bir fikrin var mı?


1
Merhaba. Bir geçici çözümünüz olduğunu duymak güzel. Fakat bildiğim kadarıyla, hosts dosyası her zaman dns sunucusu listenizdeki her girişten önce dns araması yapmak için ilk önce kullanılmalıdır. Ana bilgisayar dosyasındaki aramayı bazı dhcp seçenekleriyle tamamen devre dışı bırakmak mümkün müdür? Belki kurumsal DNS Sunucularınızı dns sunucu listenize üçüncü ve dördüncü giriş olarak ekleyebilirsiniz.
grub

Belki de web tarayıcılarınız bir proxy sunucusu ile yapılandırılmıştır?
Oskar Duveborn

2

DNS girişlerim için ana bilgisayar dosyasını her kullandığımda (ki her zaman) Yerel olarak çalışan DNS hizmetini (services.msc) kapatıyorum (devre dışı bırakıyorum). Ardından, söz konusu sunucu / masaüstünü yeniden başlatamazsa ve önbelleği temizlerse, bir ipconfig / flushdns yapın. Hangi DNS girişleri ana bilgisayar dosyasında bulunmuyorsa, sunucu / masaüstünün ayarlanmış olan Ağ Arayüzünün Varsayılan DNS ayarlarına başvurması gerekir. Bu aynı zamanda farklı güvenlik duvarlarının test edilmesini sağlar.


2

% SystemRoot% C: \ windows yerine C: \ WINNT olarak tanımlandığında C: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \ hosts değiştirirken yakalandım ... bu sunucunun neden bir bütününün olduğunu bilmiyorum hem C: \ windows hem de C: \ winnt Windows kurulumları ama en azından artık deli hissetmiyorum.

Kendimi aptal hissediyorum ama bu sorunla karşılaşan diğer insanlar için hızlıca bir kontrol daha!


2

RIGHT hosts dosyasını düzenlediğinizden emin misiniz? Genellikle bulunduğu

%SystemRoot%\system32\drivers\etc\hosts


2

Önerilen birçok farklı çözümü denedikten sonra, 'etc' klasöründeki güvenliği kontrol ettim ve izinlerini 'es-ES' klasörününkiyle karşılaştırdım ve kullanıcılar grubundaki gibi Kullanıcıların Okuma ve yürütme haklarına sahip olmadığını gördüm. diğer. 'Etc' klasörünün sahipliğini (tekrar) aldıktan sonra, grup Kullanıcılarına Okuma ve Uygulama izinleri verdim ve bunları klasör içerikleri tarafından miras aldım. Bu benim için sorunu çözdü - sistemin hangi kısmı ana bilgisayar dosyasını sorguluyorsa sorguluyor Kullanıcı grubunun kısıtlamaları altında. Hosts dosyasını değiştirmeye çalışırken grubun izinlerini bir noktada yanlışlıkla kaldırmış olmalıyım.


Bu benim için düzeltti. Kullanıcılar grubunu doğrudan yeni ana bilgisayar dosyasına ekledim, önbelleği temizledim ve ana bilgisayar dosyasına hemen tekrar saygı duydum.
user51928

2

Orijinal dosyayı pencerelerden silmek ve yenisiyle değiştirmek önemlidir!

Sorunun cevaplandığını biliyorum, ancak birçok farklı neden ve olası çözüm olduğu açık. Benim için püf noktası, üzerine yazmak yerine dosyayı silmek oldu.

Ayrıca @olefebvre'nin zaten benzer bir şey yayınladığını da biliyorum, ama kısaltmalarıyla tanıyamadım ve tek karakterlerle ilgili değil (sadece), dosyayı tanımak için pencereler getirmek.


Teşekkürler, bu beni çok zaman ve hayal kırıklığına uğrattı.
Andy Lester,

2

lütfen sekmeler yerine boşluk kullanmaya çalışın.

Burası gibi:

127.0.0.1 localhost
172.17.1.107 wiki

1

Ana bilgisayar dosyasındaki izninizi kontrol eder misiniz? Hostfile "wiki" girişi için bir FQDN kullanmaya çalışın.


İzinler ne olmalı (şu anda dosya yalnızca okunmuyor ve tüm izinler tüm kullanıcılar için izin verecek şekilde ayarlanmış)? Www.wiki.com adresine ayarlamayı denedim ve hala işe yaramadı. (Satırı 172.17.1.107 www.wiki.com olarak değiştirdim) Daha sonra komut istemimi açtım ve www.wiki.com'a ping göndermeye çalıştım ve "Pinging www.wiki.com [70.35.23.23] 32 byte veri ile" "ama sonra" İstek zaman aşımına uğradı "üç kez dedi. Sonra ping yapmaya çalıştığım her şey zaman aşımına uğradı. Bunu denemek ve düzeltmek için şimdi bir BIND kurulumunun ortasındayım, bunun pingleri
etkileyip

Ve şimdi ben de BIND yanlış yüklenmiş ya da ... ya çalışmıyor çünkü bilgisayarım da o görmezden geliyor
cmcculloh

Dosyayı silmeyi deneyin ve kopyalayıp / yapıştırmadan yeni bir tane oluşturun. Belki de bazı metin editörleri tuhaf karakterler eklemiştir (UTF8).
olefebvre

1

ana bilgisayarları ve lmhosts.sam’ı kontrol ettiniz mi?


Evet, lmhosts.sam'daki her şey yorumlandı ve sadece ana
dosyamda
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.