Windows 7 / Vista'dan FAT32 olarak nasıl formatlanır


23

Windows 7 / Vista'dan bir USB sürücüsünü FAT32 ile (Mac uyumluluğu için) biçimlendirmenin en iyi yolu nedir?

Disk Yönetimi yalnızca exFAT seçmenize izin verdiği için (disk 32 GB'ın üzerinde olduğundan inanıyorum) soruyorum.

Bunu diskpart ile komut satırından yapmak da işe yaramaz.


1
Mac OS X "Snow Leopard" 10.6.5 ('10 Kasım'da yayınlandı), okuma / yazma exFAT desteği içeriyor. Daha sonraki tüm OS X sürümleri de bu desteği içerir. Yani, OS X'in modern bir versiyonunu kullanıyorsanız, exFAT ile iyi olacaksınız.
Unutulmazdır

Yanıtlar:50

Komut satırında FAT32 birimlerini biçimlendirme

Bu seçenek hala GUI Biçimlendir penceresinde olmalıdır, ancak değil. Bununla birlikte, diğer cevapların önerdiği gibi, FAT32 hala komut satırından bir seçenektir. Tam talimatlar:

Hit Windows / Başlat Düğmesi -> tipi cmd.exe arama kutusuna -> basın Ctrl + Shift + Enter Yönetici Komut Satırı alır. İstenirse, Evet tuşuna basın veya UAC açılır kutusuna yönetici kimlik bilgilerini girin.

Komut satırında girin

format <drive letter>: /FS:FAT32

Tüm komut seçeneklerinin bir listesi için

help format

FAT32 birimlerini biçimlendirme için Windows 32 GB sınırı

PS3 ile kullanmak için 60 GB'lık bir "Video" bölümünün biçimlendirilmesiyle ilgili bir deney yaptıktan sonra, Windows 2000 ve sonraki sürümlerinin 32 GB'den büyük FAT32 bölümlerinin biçimlendirilmesinde yapay bir sınırlama olduğunu keşfettim (ancak geçerli herhangi bir FAT32 bölümü kuracaklar).

 • Her ne kadar Windows, 32 GB'tan büyük bir sürücüyü FAT32 olarak biçimlendirmeyecek olsa da, başka bir biçimde biçimlendirilmiş böyle bir sürücüyü monte edeceğini unutmayın.

Windows'ta> 32GB FAT32 birimlerini biçimlendirme

İyi bir çözümdür komut satırı programıfat32format.exe temin Ridgecrop Danışmanlar veya bunların gui'de . Yalnızca hızlı biçimlendirme yeteneğine sahiptir (sıfırlama / denetleme yok), ancak çok hızlıdır.


2
bu seçilen cevap olmalı
Arnold Zokas

Not 32GB daha büyük komut satırı uzun süre biçimi geçer ve sadece sonunda buna .... çok büyük olduğunu söyleyecektir o
thedrs

4

Windows standardı komut satırının "biçim birimi / FS: FAT32" nin hala Vista ve (muhtemelen W7) üzerinde çalıştığına inanıyorum, ancak şu anda test etmek için bir sistemim yok. Bunu kullanmak bir şey indirmekten daha kolay olurdu.


eğer cihaz> 32g ise, doğru komut satırı parametreleri ile güzelce sorsanız bile fat32'yi biçimlendirmenize izin vermez.
dethSwatch

2

Mac'ler ayrıca Uygulamalar> Yardımcı Programlar> Disk Yardımcı Programı'nı kullanarak bir sürücüyü FAT32 olarak biçimlendirebilir.


2

Windows 7 Ultimate ( format [drive letter]: /FS:FAT32) içindeki yerleşik komut satırı yöntemi sorunsuz çalışmaya başlarken, tamamlanamadı. Can sıkıcı şey, başarısızlığın bir saat sürmesiydi.

Sebep? "FAT32 için birim çok büyük". Komut ilk çalıştırıldığında sistemin basit bir kontrol yapması iyi olurdu, bu yüzden sabahları tamamen biçimlendirilmiş bir FAT32 80GB sürücüye uyanacağımı düşünerek uykuya dalmayacağım.

İşte gerçekte anlam ifade etmeyen şey.

/QHızlı bir format için anahtarla aynı komutu çalıştırın ve hemen "çok büyük" hata verir. Emin değilim neden. Çalıştırdığınız zaman harcamak Yani önce format [drive letter]: /FS:FAT32çalıştırın format [drive letter]: /FS:FAT32 /Q.

Dürüst düşünceme göre, Knoppix gibi bir Linux canlı CD'sine önyüklemenin daha kolay ve kolay bir yolu. Yukarıda belirtilen komut satırı yöntemini kullanarak ve başarısız olduktan sonra, 80 GB SATA dizüstü bilgisayar sürücümü biçimlendirmeye çalıştıktan sonra (USB kasasına bağlı) başvurdum.

Bu adımları takip et:

 1. Knoppix ISO'yu indirin

 2. Uyumlu CD yazma yazılımı kullanarak Knoppix ISO'yu CD'ye yazın. Windows 7 kullanıyorsanız, yerleşik ISO yazma yeteneklerini kullanabilirsiniz. Aksi takdirde ImgBurn gibi iyi bir ücretsiz program çalışır.

 3. Knoppix CD'sine önyükleyin. Bu konuda yeniyseniz, bunu mahvetmek ve birincil işletim sisteminizi yok etmek zor olmadığından, biçimlendirilmesini istemediğiniz depolama aygıtlarının bağlantısını kesinlikle kesmelisiniz .

 4. Bir konsol / terminal penceresi açın ("görev çubuğu" alanında bir simge olmalıdır).

 5. Terminal penceresinden çalıştırın sudo gparted. Bu, Partition Magic'e benzer bir grafik bölüm editörü başlattı. Elbette ki tek fark, kullanmak için Symantec'e ödeme yapmanız gerekmiyor. Açık kaynak topluluğunu sevmelisin. Ama ben dalıyorum.

 6. GParted'de, FAT32 olarak formatlamak istediğiniz sürücüyü seçmek için açılır listeyi kullanın. GParted sadece "FAT" olarak adlandırıyor, ancak hile yapıyor gibi görünüyor.

 7. Sürücüdeki mevcut bölümleri silin.

 8. Sürücüye sağ tıklayın ve formatı seçin. Dosya sistemi türü olarak "FAT" yi seçin. Ne istersen onu etiketle (benim durumumda "80GB_SATA").

 9. Tüm işlemleri uygulamak, onaylamak ve devam etmek için yeşil oku tıklayın!

 10. Tamamlandığında, GParted başarı / başarısızlığı onaylar. Programı kapatın ve kapatma / yeniden başlatma. Büyük şişman FAT sürücünüz iyi gitmeli!

Tamam, bu yüzden çok adım. Eğer bilginiz varsa Ama olan bu Windows gerçekleşmesi için çalışırken daha kolay. Ayrıca daha güvenilir ve daha az sinir bozucu. Kendinize birkaç adım kaydetmek istiyorsanız , SourceForge'dan canlı bir GParted CD'si de indirebilirsiniz . Rahatlık için CD veya USB sürücüye yerleştirilebilir.


0

Windows 7, harici bir bölümü 32 GB veya daha az olduğu sürece FAT32 olarak biçimlendirir. "Denetim Masası -> Sistem ve Güvenlik -> İdari Seçenekler". "Bilgisayar Yönetimi" üzerine sağ tıklayın, "Yönetici Olarak Çalıştır" ı seçin, "Depolama" yı ve ardından "Disk Yönetimi" ne tıklayın, harici sürücünüze sağ tıklayın. "Birimi Küçült" ü seçin, 32 GB veya daha az küçültün, ardından ayrılmamış alana sağ tıklayın, formatı seçin ve "FAT32" format sihirbazı sırasında bir seçenek olarak görünecektir.

Bu, Mac OS'lerden Windows'a bazı dosyaları kopyalamak için harici bir sabit sürücüde küçük bir alan yaratmanın bir yoludur.

İyi şanslar ve iyi geceler.


0

Az önce ücretsiz olan Partition Master'ı indirdim. Windows 7'deki bir bölümü FAT32'yi zahmetsiz olarak biçimlendirebilir. 500GB harici sabit diskim üzerinde çalıştı.


0

Harici bir sabit disk sürücüsünü FAT32'ye biçimlendirmenin başka bir yolunu buldum ve PS3 için çalışıyor. İndirme veya komut satırı gerekli değil ...: p

Adımlar:

 1. Sabit disk sürücüsünü takın :) ve ihtiyacınız olan tüm verileri biçimlendirin.
 2. Windows Gezgini'ne git
 3. "Bilgisayar" a sağ tıklayın (pencerenin sol düzleminde) ve "yönet" in (yönetici parolanızı yazmanız gerekebilir) altına gidin.
 4. Depolama → disk yönetimi üzerine tıklayın. Harici sabit disk sürücünüzü bulun (HERHANGİ bir veri kaybolacak, böylece yedekle - son uyarı) ve ardından sağ tıklayıp "birimi sil" i tıkladığınızda, sabit disk sürücüsünün ayrılmamış alanını göreceksiniz
 5. Ardından ayrılmamış alana sağ tıklayın ve "yeni basit birim" i bulursunuz, daha Nextsonra 31.000 MB basit birim boyutuna tahsis et ve ardından ileri
 6. Bir sürücü harfi verin (varsayılan değer genellikle iyidir), "ileri" yi tıklayın ve ardından dosya sistemini FAT32 olarak değiştirin (değilse)
 7. Tıkla Nextve bitir ve ta da ... FAT32 (31 GB alan)
 8. Boşluğun kalanını ayırmak istiyorsanız 5 - 7. adımları tekrarlayın.

alkış john prensibi iyi çalışıyor gibi görünüyor PS3 yarın yarın test edecek. 160 gb portatif hdd'yi 2 31 gb FAT32 sürücüye ve geri kalanı standart bir NTFS'ye bölünmüş. Hepsi 3 benim PC tarafından tanınır (Win7).
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.