Outlook 2013: “ilk çalıştırma” durumuna nasıl sıfırlanır?


27

TL; DR

Komut dosyası ile, powershell, reg delete, telekinesis aracılığıyla, Outlook 2013'ü hiç profil yokmuş gibi ilk defa çalıştırıyormuş gibi sıfırlamak için herhangi bir yöntem var mı?


Bu konuda hala çalışıyorum ama başkalarının da içgörüsü olduğunu umuyorum.

SENARYO

Buradaki birçok kullanıcı, şirket içi bir Exchange sunucusuna bağlanan mevcut Outlook profillerine sahiptir. Office 365'e geçişimizin tam ortasındayız. Kullanıcının Outlook'unu taşımak için Outlook'ta yeni bir profil oluşturmanız veya eski profili tamamen silmeniz ve ardından "yeni bir başlangıç" yapmanız gerekir.

Kullanıcılarımızın yeni bir başlangıç ​​yapmasını ve posta profili için "Outlook" un varsayılan profil adını (özel bir şey veya "O365" gibi 2. bir profil yerine) kullanmasını istiyoruz . Bunun nedeni, ERP sistemimizin ERP yazılımındayken e-posta göndermek için bu profili aramasıdır.

SORUN

Sorun "yeni başlıyor" gerçekten yeni başlamıyor.

"Outlook" varsayılan profilini Mailkontrol paneli ayarlarından el ile kaldırırsam, Outlook bir profil olmadan başlar ancak bir profil adı ister: görüntü tanımını buraya girin

Ben yazarsanız Outlookyeni Profil adı olarak şimdi alıyorum:

görüntü tanımını buraya girin

Eğer girip REGEDITbakarsak:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows Messaging Subsystem\Profiles

Hala "Outlook" u bir profil olarak görüyorum.

Reg DELETEBu anahtardan ve tüm alt anahtarlardan birini yapmayı denedim ve "başarılı bir şekilde silindi" yazmıyor.

Bu profil anahtarını el ile silersem, Outlook'u tekrar başlatabilirim ve yeni bir Profil adı istediğinde, ekleyebildiğim Outlookve alacağı ve yeni bir Outlook kurulumu gibi devam edeyim:

görüntü tanımını buraya girin

/ Cleanprofile öğesinin hala buralarda olduğu, Outlook 2013 için komut satırı anahtarlarından ( burada bulunur ) görünmüyor.

ALT HATTI SORU

Komut dosyası ile, powershell, reg delete, telekinesis aracılığıyla, Outlook 2013'ü hiç profil yokmuş gibi ilk defa çalıştırıyormuş gibi sıfırlamak için herhangi bir yöntem var mı?

Yanıtlar:


40
% reg.exe delete HKCU\Software\Microsoft\Office\15.0\Outlook\Profiles\Outlook /f
% reg.exe add HKCU\Software\Microsoft\Office\15.0\Outlook\Profiles\Outlook

Bu, Outlook adlı varsayılan profili siler ve ardından hiçbir ayar yapmadan yeniden oluşturur. Sonra Outlook'u yeniden çalıştırdığınızda sihirbazı başlatacak.


Doğru. Aşağıdaki cZk yorumlarında da aynı şeyi yapmıştı, ancak cevabını değiştirmek için bir daha geri gelmedi. Bu nedenle, soruyu kesin bir cevabı olduğunu göstermek için bunu kabul edeceğim. Teşekkürler!
TheCleaner

"Teşekkürler" den kaçın ... tamam, bu cevap çok güzel.
Rob

3

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Outlook\İlk çalıştırma için anahtarı Yanlış'dan Doğru'ya sıfırlayın .


0

MSDN'deki komut satırı anahtarları sayfasına göre, ilk çalıştırma gibi görünmesini sağlamak için görünüm komutunu bir komut satırı argümanı ile başlatabilirsiniz. Bir deneyin ve sizin için nasıl çalıştığını bana bildirin:

outlook /firstrun

Kaynak: https://office.microsoft.com/en-us/outlook-help/command-line-switches-HP001003110.aspx


Tecrübelerime göre bu her zaman güvenilir değildir. Yeni bir profil oluşturur, ancak eski profiller kayıt defterinde kalır ve Outlook bazen benim anladığım nedenlerden ötürü bunlardan birine geri döner. Onları tamamen kaldırmak daha iyi.
Tonny

/ firstrun 2013 için geçerli bir anahtar değil - "Komut satırı argümanı geçerli değil. Kullanmakta olduğunuz anahtarı doğrulayın."
TheCleaner

1
Bir test makinesinde Outlook 2013'üm var. Bir profil oluşturdum, çıktım ve altındaki tüm anahtarları sildim: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Office \ 15.0 \ Outlook \ Profiller Office'i yeniden başlattıktan sonra ilk çalıştırma sihirbazını çalıştırdı
cZk

@cZk - cevabınızı değiştirip son yorumunuz yaparsanız, onu oyuna dahil eder ve kabul ederim.
TheCleaner,

0

Doğru yoldasın.
Bu profilleri silmek için kayıt defterini anahtarlamanız gerekir.
Ancak, işte burada, ancak reg deletebu tuşlara dokunan hiçbir şey (ön planda veya arka planda) bulunmuyorsa bu yapılabilir.

Bu nedenle, outlook.exe'nin çalışmadığından kesinlikle emin olmalısınız. (Kapattıktan sonra genellikle arka planda 2-3 dakika daha bekletilir.)
Ayrıca ERP uygulamasının kendisi de bu tuşları kilitli tutabilir. Ve eğer bu anahtarlarla da etkileşime girebilecek bir çeşit anahtarlık veya sertifikasyon yazılımı (örneğin PGP) kullanıyorsanız.

Bu komut dosyası istiyorsanız, gerçek kullanıcı olarak çalıştırdığınızdan emin olun. Başka bir yönetici hesabı değil. Sonuçta "HKLM \ Currrent Kullanıcısı *" diye bahsediyoruz.

Bunu daha önce Office 2007 ve 2010'da yaptım (bu konuda aynı olmalı).
Delete komutunu etki alanı login komut dosyasında, yalnızca bir kez ve yalnızca kullanıcı YET geçirilmemişse çalıştırmak için bazı ek denetimlerle birlikte koyarız.


Sağol Tonny. Anahtarın silinmesi işe yarıyor ancak yine de "bir profil adı istemi" alıyorsunuz. Outlook'un son ekran görüntüsünde başladığı ilk çalıştırma senaryosunu zorlamak için bir yol bulmayı umuyorum (diğer kayıt defteri anahtarlarını Outlook
siliyor

Doğru hatırlıyorsam, silinmesi gereken başka bir anahtar daha var. 'currentuser \ software \ microsoft \ windows mail' belki de? Kontrol edebileceğim bir Windows sistemim yok.
Tonny

MSSupport ile telefondayım ve "ilk çalıştırma / kurulum sihirbazı" durumuna nasıl getireceklerinden emin değiller. Ancak, config365.com'u ve bu aracı ve profili gerektiği gibi yeniden adlandırmak için küçük bir komut dosyasını buldum ve ihtiyaçlarım için gayet iyi çalışıyor. Ama yine de yeni bir kullanıcı giriş ve Outlook'u ilk kez açılması "Outlook 2013 ile hoş geldiniz" almak olduğum gibi tam bir sıfırlama görmek isterdim
TheCleaner
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.