IDRAC, IPMI ve ILO arasındaki fark nedir?


29

Bazen IDRAC, IPMI and ILObir sunucuyu yeniden başlatırken meslektaşlarım hakkında konuştuğumu duyuyorum . Bu terimlerin sıklıkla yanlış kullanıldığı anlaşılıyor.

Örneğin, bağlandığınızı söylemek arasında bir fark var IPMI and IDRACmı?

İyi IDRAC and LILOanlarsam , sırasıyla Dell and HPyeni işlevler getiren ipmi tabanlı araçlar mı uygulanıyor ?


Dell'in iDrac'ında da güvenlik sorunları var, internetle bağlantı kurmuyor, yalnızca özel ağınızda kullanıyorsunuz.
Copche

Yanıtlar:


36

Bunların hepsi bant dışı yönetim biçimleridir . IPMI bir standarttır. DRAC, Dell'in tescilli bir teklifidir. ILO, HP ProLiant çeşididir. Sun / Oracle için ILOM. Bazı durumlarda, kullanılan terimleri karşılıklı olarak duyabilirsiniz.

Özel aydınlatma yönetimi çözümleri, donanıma daha fazla entegrasyon sağlar ve genellikle zaman, genel bir IPMI uygulamasından daha iyi özelliklere (izleme, kayıt, erişim) sahiptir.


14

IPMI veya Akıllı Platform Yönetimi Arabirimi'nin işaretini vermek isterim ağ üzerinden sunucu sistemlerinin yönetimi için tasarlanmış bir açık, endüstri standardı arayüzdür. Sunucu platformunuzu izlemenizi ve kontrol etmenizi sağlar, ayrıca sunucu platformunuz hakkında bilgi almak da bir standarttır. FRU envanter raporlama, sistem izleme, sistem olaylarının kaydedilmesi, sistem kurtarma (sistem sıfırlama veya kapatma) veya uyarmayı destekler.

Ancak, daha önemlisi, yukarıda belirtilen tüm hizmet işlemcilerinin - iDRAC, iLO veya ILOM - bu standarda (veya bunun belirli bir sürümüne) uygun olması, satıcıya kendileriyle iletişim kurmak için standart araçlar veya standart IPMI araçları kullanabilmenizdir. . Bu, platformu IPMI standardını destekleyen ancak belirli bir servis işlemcisini desteklemeyen bazı izleme sistemlerine entegre etmeniz gerektiğinde bir avantaj olabilir.@davenpcj Bu 2013’deydi, şu anda 2017'deyiz ...
inf3rno

1
@ inf3rno hayır değiliz.
GargantuChet

3

Eski soru ama ...;

  • IPMI - Akıllı Platform Yönetim Arabirimi (Genel Standart)
  • IDRAC - Tümleşik Dell Uzaktan Erişim (Dell)
  • ILO - Tümleşik Işıklar (HP)
  • IMM - Tümleşik Yönetim Modülü (IBM)

Bu gömülü sunucu yönetimi teknolojileri, makinenin açık olup olmadığına veya bir işletim sisteminin kurulup kurulmadığına veya bir işletim sisteminin kurulup kurulmadığına bakılmaksızın, sistem yöneticisinin, sunucuları ve ağa bağlı diğer ekipmanları uzaktan kumanda ile izlemesini ve yönetmesini sağlar.

Rahipler için, bunlar benzer ancak teknik insanlar için farklıdır. Öyleyse, hatalı donanımda sorun gidermeyi yaşıyorsanız pls bunları birbirleriyle değiştirmeyin. Açık ol.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.