VMware ESXi'yi yüklediğim USB anahtar veya SD kart başarısız olduğunda ne olur?


29

VMware ESXi çalıştıran bir HP ProLiant DL380p Gen8 sunucusuna takılan bir SD (SDHC) kartı henüz başarısız oldu :(

VCenter konsolunda ve HP ProLiant ILO olay günlüğünde bazı uğursuz görünümlü mesajlarla karşılaştım ...

Cihaza olan bağlantı kesildi ... önyükleme dosya sistemini destekliyor. Sonuç olarak, ana bilgisayar yapılandırma değişiklikleri kalıcı depolamaya kaydedilmez.

görüntü tanımını buraya girin

Dahili Flash / SD-CARD: Medya 0 yazılırken hata oluştu, fiziksel blok 848880: İstisna İstisnası.

görüntü tanımını buraya girin


VMware, ESXi için USB ve SD (SDHC) önyükleme aygıtlarının kullanılmasını savunur. Daha az yer kaplayan ESXi'nin geliştirilmesinin temel nedenlerinden biriydi (eski ESX'e karşı). ESXE'nin yüklenebilir ve gömülü modları arasındaki farkları iş arkadaşlarınız ve istemcilerle vurgulamak için çok zaman harcadım . Ancak, bu başarısızlıklar olmuş gibi görünüyor. Bu durumda, bu benim üçüncü örneğim.

Neyse ki, bu SAN depolama özelliğine sahip bir vSphere kümesidir. Bu arızayı gidermek için hangi adımlar atılmalıdır?

Yanıtlar:


29

İşte bunu çözmek için kullandığım süreç:

VMware ESXi yerleşik modda veya yüklenebilir modda yüklenebilir . Belirtildiği gibi burada , montaj modu hedef medya ve ESXi yükleyici mevcut hacmin büyüklüğü ile belirlenir.

 • USB, SDHC veya boyutu 5 GB'tan küçük herhangi bir cihaz: Gömülü
 • Büyüklüğü 5GB'tan büyük veya eşit olan sabit diskler / birimler: Yüklenebilir

ESXi'yi gömülü modda çalıştırmanın benzersiz özelliklerinden biri , işletim sisteminin RAM'e yüklenmesi ve USB / SD aygıtına normal çalışma sırasında yalnızca saatte dokunmasıdır . Benim durumumda, sistem arızalı bir SDHC cihazıyla bile çalışmaya devam etti.

VCenter arabiriminde aldığım hata mesajı , yapılandırma değişikliklerinin kaydedilmeyeceğini , ancak kümenin hala kullanılabilir olduğunu belirtti. SD kartı değiştirmek için veri merkezine ulaşana kadar sistemi birkaç gün bu durumda bıraktım.


Bir USB veya SD cihazının arızalanmasından sonra atılması gereken adımlar ile ilgili olarak , ana makinenizin ayarlarının bir kopyasını çıkartmanız ve kaydetmeniz önemlidir !

Bu, PowerCLI veya vSphere CLI ile kolayca yapılabilir . VCenter sunucusundan çalışan PowerCLI'yı kullandım:

Get-VMHostFirmware -VMHost 10.10.8.22 -BackupConfiguration -DestinationPath C:\Users\ewwhite\Downloads
 • Daha sonra, tüm sanal makineleri etkilenen ana makineden tahliye ettim ve bakım moduna geçirdim.
 • Ana bilgisayar kapatıldı, SDHC kartı yeni bir cihazla değiştirildi ve tekrar ESXi kurdum.
 • Ana bilgisayar, yeni bir ESXi kurulumuyla yeniden kurulduktan sonra, ana bilgisayarı ağda görünür hale getirmek için gereken minimum yapılandırma değişikliklerini yaptım; IP bilgisi, vlan bilgisi ve şifreyi ayarlayın.
 • PowerCLI üzerinden kaydedilen konfigürasyonu ana bilgisayara yükledim ...

Bu adım için kullandım:

Set-VMHostFirmware -VMHost 10.10.8.22 -Restore -SourcePath c:\Users\ewwhite\configBundle-10.10.8.22.tgz -HostUser root -HostPassword YoMama!!

Yapılandırmayı geri yüklemek bir ana bilgisayarı yeniden başlatmaya zorlar. Bir kez daha, ana makineye tekrar vCenter'da katılmak ve bakım modundan çıkmak için yeniden bağlanabildim.


PowerCLI mevcut değilse, ESXi kabuğu komutları şuna benzer:

vim-cmd hostsvc/firmware/backup_config 

Bu, ana bilgisayarın yapılandırmasına ait bir tarball'a göz atabileceğiniz ve indirebileceğiniz bir web bağlantısı oluşturur.

Bir ana bilgisayara bir yapılandırma dosyası SCP yapabilir ve ayarları geri yüklemek için aşağıdakileri kullanabilirsiniz.

vim-cmd hostsvc/firmware/restore_config /tmp/configBundle.tgz

Bu kadar!


3
PowerCLI'yı daha önce hiç kullanmadıysanız, önce C:\PS>Connect-VIServer -Server vcenter01 -User admin -Password pass kümenize
Oscar

11

KB makalesi: http://kb.vmware.com/selfservice/documentLinkInt.do?micrositeID=&popup=true&languageId=&externalID=2004784

Not : Orijinal SD flaş kartınızın veya USB sürücünüzün arızalanması durumunda, bu adımlar tamamen işlevsel bir ESXi sunucusunun yedek bir USB sürücüsünde veya SD flash kartta olabildiğince hızlı çalışmasını sağlamak için olağanüstü durum kurtarma kapasitesinde kullanılabilir.

Felaket Kurtarma Senaryosu

Üretim bilgilerini içeren yerel bir veri deposuna sahipseniz ve olağanüstü durum kurtarma senaryosunda yedek bir USB flash sürücüye veya SD flash karttaki yüklemeyi tamamladıysanız, aşağıdaki ek adımları gerçekleştirmeniz gerekebilir:

 1. VSphere İstemcisini kullanarak ESXi ana bilgisayarına bağlanın veya mevcut bir vCenter Sunucu uygulamasına ESXi ana bilgisayarını ekleyin.
 2. Ana bilgisayarı tıklayın.
 3. Yapılandırma sekmesini tıklayın.
 4. Depolama'yı tıklayın.
 5. Tüm veri depolarını görebildiğinizden emin olmak için Yeniden Tara'yı tıklayın.
 6. Veri deposuna göz atın ve veri depolarında bulunan sanal makineleri kaydedin.

5

ESXi'yi yeni bir karta yeni bir şekilde yeniden yüklemek, mevcut karttaki potansiyel olarak bozuk verileri korumaya çalışmak için zaman ya da çaba harcayacağınızı söyleyebilirim.


1

Ana bilgisayarlarımdan biri aynı "Kayıp bağlantı" hatasını gösterdi. Googled ve bu yazı buldum. Bu yüzden yapılandırmayı önerildiği gibi PowerCLI ve vCLI ile yedeklemeye çalıştım. Yedekleme "Dahili hata" ile geri döndü. VMWare denir. Cevap, SD başarısız olduğunda, konfigürasyonunuzu yedekleyemezsiniz çünkü yedekleme komutu sadece konfigürasyonu SD karttan alabilir.


SD Kart gerçekten başarısız olursa bu doğrudur sanırım. PowerCLI komutlarını bu hatayı iyi gösteren bir ana bilgisayara karşı çalıştırabilirim, bu nedenle "dahili hatanın" sizin için neden olduğundan emin değilim.
TheCleaner
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.