Nagios e-posta bildirimlerini nasıl durdurabilir / devre dışı bırakabilirsiniz?


23

E-posta bildirimlerini nasıl durdurabilirim. Yeni bir sunucu kuruyorum ve tonlarca bildirim alıyorum. Şimdilik onları devre dışı bırakmak istiyor.

Yanıtlar:


30

Sol gezinti bölmesinde "İşlem Bilgisi" ni ve ardından "Bildirimleri Devre Dışı Bırak", ardından "Tamamla" yı tıklayın.


21

nagios.cfg içinde enable_notifications = 0 değerini ayarlayın ve nagios'u yeniden başlatın


yeni bir yapılandırmayı giderirken geçici olarak tüm bildirimleri devre dışı bırakmanın bir yolunu arıyordu, bu iş için teşekkürler, teşekkürler!
Joey T

6

Nagios kişiniz için bildirimleri devre dışı bırakarak da bir iletişim düzeyinde yapabilirsiniz. Örneğin:

define contact { 
    contact_name JohnDoe
    email johndoe@example.com
    host_notifications_enabled 0
    service_notifications_enabled 0
}

Bu kediyi diğer yolu ise host_notification_options ve service_notification_options temas tanımında. Bunları n(yok) olarak ayarlayın .


1

Bunu command_filetanımladıysanız, NAGIOS adlı isimlendirilmiş kanal üzerinden de yapabilirsiniz . Bu şekilde yapmanın avantajları, NAGIOS'a dahil olması, bir web tarayıcısıyla etkileşime girmeyi gerektirmek yerine, programlanabilir atveya cronyapılandırma dosyalarının değiştirilmesini gerektirmez.

Bildirimleri devre dışı bırakmak için (CentOS6 EPEL NAGIOS - diğer dağıtımlarda command_file başka bir yerde yapılandırılmış olabilir):

echo "[`date +%s`] DISABLE_NOTIFICATIONS" > /var/nagios/rw/nagios.cmd

ve daha sonra yeniden etkinleştirmek için:

echo "[`date +%s`] ENABLE_NOTIFICATIONS" > /var/nagios/rw/nagios.cmd

0

İkisini de ayarla:

  • service_notification_period &
  • host_notification_period

için asla yerine 24x7


0

service postfix stopNagios'un kurulu olduğu yerel sistemdeki posta sunucusundan geçiş yapıyorsanız, posta sunucunuzu ( ) Nagios sunucusunda da durdurabilirsiniz . Sonra postsuper -d ALLoturan tüm postaları silmek için yapabilirsiniz mailq.


1
Bunu düşük itibarlı bir kullanıcı olarak bilmiyordunuz, ancak bu öneri zaten çoktan yapıldı, reddedildi ve gönderen tarafından silindi. Diğerlerinden (özdeş) cevap üzerine modlardan birini alıntılamak için, " Üzgünüm, bu korkunç bir çözüm. Nagios günlükleri ve ev sahibi / hizmet kullanılabilirliği verilerinin perspektifinden, bir kesinti olduğunu ve bildirimlerin olduğunu gösterecekler. Verileri tarihsel sorun giderme / trendleme için işe yaramaz hale getirir.Bu sizin için kabul edilebilir bir çözüm olsa da, öne sürmeniz gereken bir şey değil, profesyonel bir ortam için "doğru" cevaptır .
MadHatter, 11.01'de Monica
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.