Windows seri konsol


29

Windows'ta (2008 ve / veya 2012) seri bir konsolu, Gerçek Sunucuların Eski Güzel Günleri gibi oturum açabildiğim ve ideal olarak PowerShell aracılığıyla sağlama komutları verebileceğim şekilde nasıl etkinleştiririm?

$ cu -l /dev/ttyS0
Connected.

Welcome to ad1.adlab.brazzers.com

Microsoft Windows [Version 6.1.7601]
Copyright (C) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

Login: Administrator
Password: 

PS C:\Users\Administrator> New-NetIPAddress –InterfaceAlias eth0 –IPv4Address 192.168.101.11 –PrefixLength 24 -DefaultGateway 192.168.101.1

PS C:\Users\Administrator> 

LOL, bu gerçek mi? : D
Ryan Ries,

3
Dün gece uyumamış olabilirim, o yüzden şimdi daha iyi bir dünya hayal ediyorum.
MikeyB

Yanıtlar:


36

Vay canına, istediğin şeye Acil Durum Yönetim Hizmetleri (EMS) yönlendirmesi denir.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff542282(v=vs.85).aspx

Ve Windows'un modern sürümlerinde çalışır.

XP / 2003’te, etkinleştirmek gibi görünüyordu

bootcfg /ems on /port com1 /baud 9600 /id 1

Windows Vista / 2008 + 'da aşağıdaki komutu yazarak etkinleştirilir, burada {default} BCDedit içindeki işletim sistemi girişidir:

BCDedit /bootems {default} ON

Aşağıdaki komutlar, genel EMS yeniden yönlendirme ayarlarını COM2 ve 115200 baud hızını kullanacak ve belirtilen önyükleme girişi için EMS'yi etkinleştirecek şekilde ayarlar.

bcdedit /emssettings EMSPORT:2 EMSBAUDRATE:115200

Çoğu kişinin biliyorum şey bile hala EMS kullanarak bir Windows bilgisayara bağlanmak ve birkaç idari işlevleri yerine olmasıdır sonra bilgisayarın bir DUR / hata denetimi / BSOD yaşadı!

Güç kalkanı? Bunu bilmiyorum ... Şüphe duyuyorum ama kim bilir. EMS için öngörülen kullanım her şeyin başarısız olmasından sonradır, ancak EMS ile bir cmd.exe kabuğu alabilirsiniz ... ve bir Cmd.exe kabuğundan powershell.exe yazabilirsiniz ... belki de.

Bu alacağın en iyi Microsoft yerli şey. Aksi halde, bir COM veya USB portu üzerinden bir sunucuyu çalıştırmak için üçüncü taraf yazılımlara bakıyorsunuzdur.

Orin Thomas'ın Windows Server 2008 R2 Sırları adlı kitabı EMS ile ilgili ve aslında serbestçe Googlable olan iyi bir bölüme sahip.

Düzenleme: Onaylandı, Powershell EMS ile mümkündür!

PS: Sen delisin!


Tatlı! Nasıl yapılacağını bilmek güzel. İşte göründüğü gibi: gist.github.com/Supermathie/7423949
MikeyB

Muhteşem. Bir üretim ortamında kullanılan EMS'yi hiç görmedim. Sadece çekirdek hata ayıklayıcıları ve aygıt sürücüsü yazarları tarafından daha önce kullanıldığını gördüm. Ama sana daha fazla güç! Yapabilseydim bu soruyu iki kez atardım. :)
Ryan Ries

EMS’de "sadece bir seri konsol" seçeneğinin olmadığı konusunda biraz endişeliyim. Bu faydalı olurdu .
MikeyB

Peki, Windows normal işlemlerde gerçekten bir komut satırına sahip değildir. Unix gibi çalışma seviyelerine sahip değil. Çekirdeğe GUI.
mfinni

2
@mfinni Günümüzün modül tabanlı Windows'larında tamamen doğru değil. Sunucu Çekirdeğine veya Hyper-V Sunucusuna (bağımsız ücretsiz hipervizör) bakın. Windows oldukça zayıf ve PS sayesinde GUI bağımlılığından yavaşça uzaklaşıyor.
Ashley
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.