NameVirtualHost etkisizdir


34

Sence sorunumun çözümü ne olabilir?

user@admin:~$ sudo service apache2 restart
sudo: unable to resolve host admin
* Restarting web server apache2                        
AH00548: NameVirtualHost has no effect and will be removed in the next release
/etc/apache2/ports.conf:8

Yanıtlar:


48

Apache dokümantasyonundan:

2.3.11'den önce, NameVirtualHost'a, sunucuya belirli bir IP adresinin ve bağlantı noktası kombinasyonunun ad tabanlı bir sanal konak olarak kullanılabileceğini bildirmesi gerekiyordu. 2.3.11 ve sonrasında, birden fazla sanal ana bilgisayarda bir IP adresi ve bağlantı noktası kombinasyonu kullanıldığında, ad tabanlı sanal barındırma bu adres için otomatik olarak etkinleştirilir.

Bu direktifin şu anda etkisi yoktur.

Sorununuzun çözümü, NameVirtualHost yönergesini kaldırmaktır.


36
Yükseltmeden sonra aynı hata iletisiyle karşılaştım, ancak NameVirtualHostyönergeyi kaldırmak Apache'nin benim için tekrar çalışmasını sağlamak için yeterli değildi. Her istek IP ve ana bilgisayar başlığından bağımsız olarak varsayılan vhost tarafından işlenir. Yükseltme sırasında da başka bir şeyin değiştiği ortaya çıkıyor. apache2.confAdı sonlanmayan eski izin verilen hayaletler .conf, yeni yapılandırmalar bu tür bütün hayaletleri sessizce görmezden geldi. Bu yorumu burada bırakmak istedim, öyle ki bir sonraki o kişi, inşallah o kadar fazla zaman harcamak zorunda kalmayacak.
kasperd

6
NameVirtualHost’u çıkardıktan sonra
kimliğinizi

1
Kasperd'ın yorumuna göre sitelerde bulunan .conf dosyalarının .conf uzantısına ihtiyacı vardır. Apache 2.2'den 2.4'e yükseltirken bu konuya rastladım. linode.com/docs/security/upgrading/…
saat
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.