Bu neden bir MSI yüklememi engelliyor: Sistem Yöneticisi bu yüklemeyi engellemek için politikalar belirledi


28

Laboratuar etki alanımın bir parçası olan Windows Server 2012 makinesine bir MSI yüklemeye çalışıyorum. Ben yerel ve etki alanı yöneticisiyim, ancak bu MSI'yı yüklemem engellenmiş gibi görünüyor.

Açıklama için , yönetici grubunun bir parçası olan bir etki alanı kullanıcısı olarak oturum açan ( burada bulunan ) visual studio için git eklentisini kurmaya çalışırken aşağıdaki hatayı alıyorum

görüntü tanımını buraya girin

Hatayı bildiren makine bir Windows Server 2012'dir.

Neredeyse bir tür grup politikası kısıtlaması olması gerektiğinden eminim? Varsayılan güvenlik seviyesi değilse hiçbiri ayarlanmadı mı?

Açıklama için, bu MSI'nin bir etki alanı yöneticisi tarafından kurulmasının önlenmesinin ne olduğunu bilmek istiyorum.

Yanıtlar:


37

Grup politikasına bakarak zaman geçirdikten sonra, söyleyebildiğim kadarıyla alakalı bir şey yoktu. Daha sonra yönetici olarak çalışan bir komut tanıtımını başlatmayı ve çalıştırmayı denemeyi öneren bu yayına rastladım

 msiexec /a install.msi

Bu işe göründü, ama çok hızlı koştu - aslında olmadı . Bir hevesle, bunu yönetici komut isteminde denedim.

 msiexec /i install.msi

Hangi bir tedavi çalıştı.


Bu işe yarar ancak bir msi'den her yüklediğinizde yapmak rahatsız edici olabilir. Uzun vadeli bir çözüm için aşağıdaki Armin Sadeghi'nin cevabına bakınız.
Jake,

17

Daha önce "Sistem yöneticisi bu yüklemeyi engellemek için politikalar belirledi" ile MSI kurulumunun engellendiği bu davranışla karşılaştım. Varsayılan Windows Yazılım Kısıtlaması ilkesinden kaynaklandığına inanıyorum ve bunu hem Windows Server 2008 R2 hem de Windows Server 2012'de gördüm.

Muhtemelen poliçeyi değiştirmek için daha iyi bir GUI tabanlı yol vardır, ancak aşağıdaki reg tuşunu makinede bir yönetici olarak ayarlamak hile yapar:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Installer]
"DisableMSI"=dword:00000000

5
Bu% 100 çalışıyor
Jan Chrbolka

3
Bu benim için çalıştı. Yolun "Yükleyici" bölümünü anahtar olarak eklemek zorunda kaldım, ardından DWORD "DisableMSI" yi (tırnak işaretleri olmadan) eklemek zorunda kaldım.
Mike S

1
AcrobatReader güncelleme ile aynı hata mesajı vardı, değişiklik sıfıra sıfırlandıktan sonra değişiklik başarılı oldu.
Kemin Zhou

"HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Installer" kayıt defteri yolunda "DisableMSI" anahtarını aramaya çalıştım, ancak "Installer" klasörü yok. Bir Installer klasörü oluşturup DisableMSI dword'ünü eklemeli miyim?
Harvey Darvey

2

Bu genellikle Windows Installer'ı devre dışı bırakan bir Grup İlkesi veya Yerel İlke nedeniyledir.

"Windows Installer" ı devre dışı bırakan bir GPO'nuz varsa Etki Alanı Denetleyicinize bakın: Bilgisayar Yapılandırması> Yönetim Şablonları> Windows Bileşenleri> Windows Installer> "Windows Installer'ı Kapat".

"Yapılandırılmadı" veya "Devre dışı" olarak ayarlandığından emin olun.

GPO'larınızda bulamazsanız, bilgisayarın yerel politikalarına gpedit.msc kullanarak bakın.

Not: Bir etki alanı yöneticisi olduğunuz gerçeği önemli değildir. Hepsi GPO'nun kapsamına bağlıdır.


2
Verify that it is set to "Not configured" or "Disabled".Bu doğru değil. Varsayılan (Yapılandırılmadı) 1bu demektir managed only. msdn.microsoft.com/en-us/library/aa368304.aspx gpos açısından devre dışı, politikanın devre dışı bırakılacağı, dolayısıyla reg anahtarının silineceği ve varsayılanın kullanıldığı anlamına gelir. Ses tuhaf ama açılır kutuda seçim yapıp Enabledseçmeniz gerekiyor Never.
Jürgen Steinblock

1

Kullanarak bir MSI oluştururken de aynı sorunu yaşadık IsCmdBld.exe, ancak InstallShield yazılımı kullanıcı arayüzünden oluştururken değil.

Yükleyiciyi çalıştırırken, OP tarafından belirtilen hatayı görürüz ve kurulum günlüğü şunu gösterir: MSI_LUA: Invalid Descriptor Format.

Sorunun nedeni böyle IsCmdBld.exe komut satırına bir ProductCode Guid değerini geçen olmasıydı: -z "ProductCode"="f176c219-dec0-4fa9-a373-94a711f28a3d".

Burada verilen Kılavuzun {ve ile çevrili olmadığını görebilirsiniz }.

Kılavuzları köşeli ayraçlarla geçirerek düzelttik: -z "ProductCode"="{f176c219-dec0-4fa9-a373-94a711f28a3d}"beklendiği gibi çalışıyor ve artık hatayı göstermiyor.0

Ne msiexec ne de kayıt (hatta yeniden başlatıldıktan sonra) benim için çalıştı düzeltmeler, ancak devre dışı bırakarak Kullanıcı (önerdiği gibi Hesabı Denetimi Ha Ly içinde bu iş parçacığı ) ve yeniden başlatmadan hile yaptı.


-2

Sen değiştirerek defteri aracılığıyla UAC kapatmak için seçeneğine sahip DWORD EnableLUAden 1hiç 0de HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system. Yeniden başlatma gerektiğine dair bir bildirim alacaksınız. Yeniden başlatmanın ardından UAC devre dışı bırakıldı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.