Kişisel Amazon hesabımı AWS hesabımdan nasıl ayırabilirim?


27

Yakın zamanda kişisel Amazon hesabımda Amazon Web Servislerini etkinleştirdim, ancak ayrı giriş kimlik bilgilerine sahip olmak istiyorum. AWS'de farklı kullanıcılar oluşturmak için IAM'yi kullanabileceğimi biliyorum, ancak yine de AWS kök hesabım ve kişisel Amazon hesabım için aynı giriş bilgilerini bırakıyorum.

Şifreyi Web Hizmetleri içinden değiştirmeye çalışmak kişisel hesabımın şifresini de değiştiriyor.

Açıkçası, bir çözüm, farklı bir e-posta adresine sahip bir hesap oluşturmak, ancak bunun gibi sayfalar bunun gereksiz olduğunu gösteriyor gibi görünüyor:

Kişisel bir Amazon.com hesabınız varsa, yalnızca AWS etkinliğiniz için ayrı bir Amazon.com hesabınız olabilir. Amazon.com sisteminde bulunmayan yeni bir e-posta adresi sağlayabilir veya sahip olduğunuz Amazon.com hesabı için bir e-posta adresi girebilir, ancak farklı bir şifre kullanabilirsiniz. Aynı e-posta adresini kullanan ancak farklı şifreler kullanan birden fazla Amazon.com hesabınız olabilir.

Amazon Web Hizmetlerine aynı e-posta ve farklı bir şifre ile kaydolmaya çalışırsam, bu adrese sahip bir hesabın zaten mevcut olduğu söylenir. Amazon.com'a kaydolmaya çalışırsam bana şunu söyleyin:

Example@example.com e-posta adresine sahip bir Amazon hesabı zaten var.

Aynı e-posta ile yeni bir hesap oluşturursanız, mevcut hesap devre dışı bırakılır.

Öyleyse sorum şu, kişisel Amazon hesabım ve Web Servisleri kök hesabım için aynı e-posta adresini nasıl kullanabilirim, fakat farklı bir parola ile? Bu mümkün olmayabilir ve yukarıdaki bilgiler güncel değil mi?


5
Neden Amazon'a bunu nasıl yapacağını sormuyorsun? Bunu çözmenin ve çözmenin en etkili ve etkili yolu bu olmaz mıydı?
joeqwerty

Muhtemelen haklısın, nedense bunu düşünmedim bile! Ancak Amazon'dan başkalarına faydalı olabilecek bir yanıt almam durumunda bu soruyu şimdilik açık bırakmaya değmez mi?
Ellis

1
Emin. Amazon'dan bir karar alırsanız, sorunuza cevap olarak buraya yazabilirsiniz. Bu şekilde bazı itibar puanları kazanacak ve aynı anda bizi aydınlatacaksınız.
joeqwerty

Orada biraz alaycı hissediyorum. Özellikle itibar puanlarını umursamıyorum, gerçekten diğer kişilerin de ilgilenebileceğini düşündüm. Muhtemelen 1 kişinin soruyu çözdüğünden beri.
Ellis

2
Benden iğneleme yok. Bir cevap alıp buraya gönderirseniz, bizi aydınlatacak ve kendiniz için bir itibar alacaksınız. Alaycı ne bu konuda?
joeqwerty

Yanıtlar:


8

Amazon'dan bunun artık mümkün olmadığını ve sorumla bağlantılı sayfanın güncel olmadığını doğruladım. Kimlik ve Erişim Yönetimi (IAM) kullanmam önerildi ve bir AWS hesabına birden fazla kullanıcı erişimi sağlamam gerekiyordu.


6
Yeterince adil, birden fazla hesap için IAM kullanıcıları AWS üzerinde . Fakat gerçekten AWS kök bilgilerimle Amazon'da alışverişe gitmek zorunda mıyım? Belirttiginiz gibi, e-posta adresini bir hizmette deitirmek, digerinde de degistirir, böylece ayri ayri parolalara sahip olmanin bir yolu yoktur. Tek yol kaydolmak ve tamamen yeni bir hesap sağlamak gibi görünüyor. Yoksa bir şey mi kaçırdım?
PiQuer

2
Öyle görünüyor. Yapılacak olası bir şey, AWS için çok faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmek, bu nedenle AWS hesabınız giriş için Amazon hesabınızdan daha fazla bilgi gerektiriyor, ancak yapılabilecek başka bir şey göremiyorum.
Ellis,

2
AWS kök hesabınıza MFA ekleyebilirsiniz ve iyi çalışıyor. Ancak, aynı anda normal Amazon.com hesabınıza MFA eklemek istiyorsanız, özellikle doğrulama kodlarınızı oluşturmak için Google Authenticator kullanıyorsanız, bu bir çakışma oluşturabilir. Bazen Amazon.com'da oturum açmak size AWS auth kodunuzu sorar ve bu çok kafa karıştırıcıdır. Bu sabah bir AWS temsilcisi ile konuştum ve bunun bilinen bir sorun olduğunu onayladı. Yani, sadece ona dikkat edin.
cliff.meyers 13:17

@ cliff.meyers haklısın, problemli görünüyor. Her ikisi için de MFA'yı etkinleştirdim ve hiçbir zaman giriş yapamıyorum, ancak hangi kodu vermem gerektiği konusunda net olmayan bazı zamanlar oldu.
Ellis

3

Bazı (çoğu? Hepsi?) E-posta hizmetleri +, e-posta adreslerine keyfi son ekler eklemek için kullanılmasını destekler ; örneğin, e-posta me+throwaway@example.comtarafından alınacak me@example.com.

Gmail kullanıyorum ve bu mekanizmayı kullanarak yeni bir AWS hesabı için yeni kayıt oldum; Amazon onu ayırt ediyor my.amazon.account@gmail.comve my.amazon.account+aws@gmail.combu yüzden normal Amazon hesabımdan başarıyla ayırdım. Sonra gelen postaları +awsbit tabanlı olarak etiketlemek / kategorilere ayırmak için bir Gmail filtresi ayarladım .


Fakat tam olarak iki ayrı e-posta adresi nasıl kurdunuz? AWS'yi değiştirdiğimde, değişiklik Amazon kişisel hesabıma yansıtılıyor.
Dogweather

1
Gmail tarafında, tek bir adres --- Amazon tarafında, adresle tamamen ayrı (yeni) bir hesap oluşturdum +. Gördüğün gibi, mevcut AWS hesabındaki e-posta adresini değiştiremezsin, çünkü bu senin kişisel adresini de etkiler.
zweiterlinde
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.