Birden çok etki alanı için birden çok SPF kaydı


24

Kısa bir süre önce, e-postamız için Office 365 kullanmaya başladık; bu, değere sahip bir DNS TXT kaydı eklememizi gerektiriyor v=spf1 include:spf.protection.outlook.com -all. Ayrıca kullandığımız bir SMTP göndericisi olan Mandrill'in SPFdeğerine sahip bir v=spf1 include:spf.mandrillapp.com ?allsicilimiz var.

görüntü tanımını buraya girin

Endişem, bu bazı çatışmalara neden olabilir. Endişem geçerli mi yoksa bu iki SPF kaydında sorun olur mu?

Yanıtlar:


36

Yalnızca bir SPF kaydınız olabilir ( https://tools.ietf.org/html/rfc4408#section-3.1.2 ).
Onları böyle birleştirmen gerekiyor:

v=spf1 include:spf.mandrillapp.com include:spf.protection.outlook.com -all

veya

v=spf1 include:spf.mandrillapp.com include:spf.protection.outlook.com ?all

Burada tam olarak aynı pozisyondayım ... satır 1 veya satır 2'yi uygularken ... -all ve? Tümü arasındaki fark nedir
Adrian Salazar

4
@AdrianSalazar -all: Ana bilgisayarlardan gönderilen ve özellikle izin verilmeyen postaların posta göndermesine izin verilmez. ?all: belirtilmemiş herhangi bir konağın nötr olduğu ve geçerliliği hakkında hiçbir şey söylenemeyeceği anlamına gelir. Uygulamada spam gönderilmez. ?allSPF kaydını neredeyse işe yaramaz hale getiriyor. Bununla birlikte, bazı üçüncü taraflar, IP'leri sık sık değiştirdikleri ve bunun sorunlara neden olmasını istemedikleri için kullanmanızı sağlar.
Faker

"Sadece bir SPF kaydınız olabilir." Bu benim aldığım mesajdan daha açık: "Office 365 önceden kesilmiş één SPF-rekoru kırdı" (Office365 sadece 1 SPF kaydını destekliyor "). - Gönderinizi okuduğumda, sadece 1 SPF kaydını desteklemek normaldir
Michel

Nitekim, her alıcı hizmetin SPF'de zorlu, yumuşak hata vb. İşlemlerini nasıl yapmak istedikleri konusunda bir miktar boş alanı vardır. Office 365 bir mesaj alırsa, yalnızca bir SPF araması gerçekleştirir. Ayrıca, SPF hardfail'inin nasıl yönetileceği konusunda yapılandırılabilir bir seçeneğe sahiptir.
blaughw
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.