Ev Bilgisayarını Uzaktan Açın [kapalı]


25

Seyahat ederken, tüm araçlarımı / verilerimi dizüstü bilgisayarıma aktarmak yerine, dizüstü bilgisayarımdan ev bilgisayarıma uzaktan geçirme yeteneği istiyorum. Ancak, ben yokken ev bilgisayarımı 7/24 açık bırakmak istemiyorum (ayrıca, elektrik kesintisi nedeniyle kapanma riski de vardır).

Ev bilgisayarımı ve bilgisayarımı uzaktan açmam için bana izin veren basit / ucuz bir teknoloji var mı?


1
Sanırım kendine cevabı verdin ... lanetli.
MikeyB

1
Sadece bazı donanım kombinasyonlarında, uyandırma özelliğinin her zaman işe yaramadığını unutmayın. Ve önyükleme oturumunda başarısız olduğunu gördüm. Bu bazen bazen bilgisayarımı kapattığımda, yeniden elle açıp kapatana kadar asla uyanmayacak.
Neil,

Yanıtlar:


8

Bu web sitesi mükemmel bilgiler içeriyor. Temel olarak, yönlendiricinizi açık bırakmak ve bilgisayarınızın BIOS veya ağ kartı ayarlarında Wake On LAN özelliğini etkinleştirmek isteyeceksiniz. Çalışmaya devam etmeleri için küçük güç sorunlarını azaltmak için hem yönlendiriciyi hem de bilgisayarı bir pil yedeğine yerleştirin. Yönelticinin, paketleri NAT yönlendirme yoluyla bilgisayarınızın dahili IP'sine iletecek şekilde yapılandırıldığından emin olun, böylece WOL paketleri bilgisayarınızı bulabilir. Ayrıca uzak masaüstü, ssh vb. İçin uygun bağlantı noktalarını yönlendirdiğinizden emin olun.3

İle DD-WRT Yönlendiricinizde bir wake-on-lan mesaj gönderebilir. Aynı şey domates ve diğer açık yazılımlar için de geçerlidir. WOL’u İnternet’e aktardıktan sonra çok daha güvenilir olma eğilimindeyim. NAT'lar ve Güvenlik Duvarları bazen rastgele bir wifi bağlantı noktasından gönderilen bir WOL’e giriyor.

Başka bir seçenek de bazı bağlantı noktalarını iletmek ve ardından http://www.wakeonlan.me/ gibi bir site kullanmaktır . WOL paketlerinin çıktığından emin olduklarından emin olabilirsiniz.


3

Karınızı arayın ve bilgisayarınızı açmasını isteyin.


6
Bunu sevdim, ancak birçok kişinin 'gerekli ekipmandan yoksun' kategorisine gireceğinden eminim.
Sam152


0

DD-WRT üretici yazılımına alternatif olarak, Domates üretici yazılımıdır. Bu kılavuz , LAN özelliklerinde uyanma ve DD-WRT ile nasıl karşılaştırıldığından bahseder.


Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.