Alternatif Uzak Masaüstü Yazılımı


27

Windows yerleşik uzak masaüstü istemcisine iyi alternatifler nelerdir?

Terminalleri denedim ve bu harika ama son sürümde (şu anda 1.7e) çok sayıda hatayla karşılaştım. Terminallere benzer bir alternatif öneren var mı?

EDIT (Adam Gibbins'in cevabına cevaben): Aradığım en büyük şeylerden biri, oturum yönetimi ve Terminaller arayüzüne benzer sekmeli bir ortam.

Yanıtlar:


18

Ben bir mRemote hayranıyım . Tüm bağlantılarim için tek bir pencerede RDP ve PuTTY kullanabilir miyim. Bir keresinde üzerimde dökülüyordu, bu benim bütün iş istasyonumun akıp gittiği zamanın küçük bir yüzdesi, bu yüzden kitabımda iyi!


Aynı zamanda mRemote'un büyük bir hayranıyım. Bu konuda belirtilen diğerlerini de denedim, ama bu benim takıldığım şey. Tüm RDP, SSH (PuTTY) ve VNC ihtiyaçlarım için kullanıyorum ve “sadece çalışıyor”. Aynı zamanda web arayüzleri ile de adil bir iş çıkarıyor.
Chris_K

Bahsettiğinden beri son birkaç gündür mRemote ile oynuyorum. Sevdim! Tam olarak aradığım şeydi. Teşekkürler!!
squillman

Ne yazık ki, mRemote ticari (potansiyel olarak etkileyici ise) bir ürünle birleştirildi, bu yüzden artık açık kaynak değil ve daha fazla güncellenmeyecek.
Tomer Gabel

Evet, visonapp'ın Remote Desktop ürünü ile. Çok etkileyici olan Uzak Masaüstü'nü satın aldık, ancak artık ücretsiz değil. Her kuruşa değer olsa da (benim şirketim parasını ödediği için söylemesi kolay!).
Milner

mRemote NG, şimdi gitmenin yolu.
Chris N

7

Gerçekten en iyi "sekmeler" çözümü değil (sanırım), ancak MMC kullanarak çok oturumlu bir uygulama oluşturabilirsiniz. 'Uzak masaüstü' ek bileşenini ekleyin ve sunucuları bu şekilde ekleyin. Oturumlar açık kalacaktır ve bu MMC uygulaması sayesinde aralarında ileri geri gidebilirsiniz, olsa da kaydettiğinizden ve kolayca erişilebilecek bir yere koyduğunuzdan emin olun.

  1. Mmc'yi başlat (çalıştır> mmc)
  2. Dosya> ekle / rem ek bileşeni
  3. "Uzak masaüstü" ek bileşenini ekleyin
  4. Terminal sunucularınızı ekleyin

İyi şanslar!


İşte bir ekran görüntüsü: i.msdn.microsoft.com/… Yönetici Paketinden başka bir MMC - Terminal Hizmetleri Yöneticisi de oturumları yönetmenize izin verecek.
atom255

Beni tamamen göz ardı ettiğim bir şeye işaret ettiğin için teşekkürler! +1
squillman

6

Orada RoyalTS Bunu yıllar önce denenmiş ve hatalar nedeniyle vazgeçti. Belki de ütülenmiştir.

Ancak, tüm bağlantılarınız için .rdp dosyası oluşturur ve görev çubuğunda grupla ilgili öğeleri seçerseniz, neredeyse hazırsınız demektir. Şimdi bunların hepsini ortak bir klasörde bulunduruyoruz, böylece tüm teknolojiler bunları kullanabilir.


RoyalTS'i biraz kullandım ve şimdi çok iyi. Tek dezavantajı, MS’in RDP’yi yalnızca “onaylanmış” istemcilere kilitlemesi ve RoyalTS’nin bir olmaması. Bunu sunucu tarafından atlayabilirsiniz, ancak bu varsayılan değildir.
GalacticCowboy

BTP, çoğunlukla RDP'yi Vista veya sonraki bir sürümünü çalıştıran ana bilgisayarları etkiliyor (Vista, 2008, Win 7)
GalacticCowboy

"MS, RDP'yi yalnızca onaylanmış istemcilere kilitleme" derken ne demek istiyorsunuz? Royal TS, Vista, 2008 ve Win7 ile harika çalışıyor.
Stefan Koell

Royal TS, bu platformlarda istemci yazılımı olarak çalışacaktır, ancak bir Vista, 2008 veya Windows 7 makinesine ana bilgisayar olarak bağlanmayı denerseniz, ana bilgisayarda ayarlanması gereken belirli bir ayar vardır (varsayılan olarak değil) "aşağı sürüm" RDP istemcilerinin bağlanmasına izin vermek için.
GalacticCowboy

3

Yerleşik uzak masaüstü istemcisi, performans açısından en iyilerinden biridir. Gerçekten de bir alternatif arıyorsanız, durumunuza bağlı olarak hayal kırıklığına uğrayabilecek çok oturumlu olmasa da, bir çeşit VNC denemek isteyebilirsiniz.

Mevcut uzak masaüstü istemcisinde tam olarak neyin eksik olduğunu açıklayabilirseniz yardımcı olabilir mi?


UltraVNC'yi memnuniyetim için kullandım, ancak gerçekten, yerleşik uzak masaüstünün gördüğüm kadar iyi olduğuna katılıyorum.
Jason Bunting

2
Vnc çok yavaş
Charles Faiga

3

Windows yerleşik MMC ek bileşeni "Uzak Masaüstü" belki de? ^^ (çoğul halini not edin)


Beni de tamamen göz ardı ettiğim bir şeye işaret ettiğin için teşekkürler +1
squillman

3

RAdmin'i kullanıyorduk ( http://www.radmin.com/ ) - (birkaç yıl önce) piyasadaki her şeyden çok daha hızlıydı. Hala olabilir mi ...


Ben de kullanırdım. Tekrar bakmalıyım, ömür boyu lisansı var. Sadece Win2k günlerinde kullanırdım.
notandy

Ben de kullandım ve en azından
VNC'den

3

Kullandığım RD Sekmeler . İşi çok iyi yapıyor ve ücretsiz. Hem x86 hem de x64 sürümleri mevcuttur.


3

Mağazamda visionapp kullanıyoruz . Patronun bizi satın almasını sağlamak için kullandığımız ücretli bir ücretsiz sürümü de var. Pek çok makineniz varsa ve konsola kolayca erişebiliyorsanız, profil kurulumu kolaydır.


MRemote'un yaşadığı yer burası. MRemote daha az hata ile cilalı uygulaması ve ayrıca desteği vardır.
Wesley

2

MRemote'un açık kaynak alanda devam etmesi üzerine tökezledi: http://www.mremoteng.org/

UltraVNC desteği arıyordu çünkü mRemote'un son serbest sürümü onunla iyi çalışmadı. mRemoteNG şu ana kadar harika çalışıyor!


1

Terminallerde ki hatalar konusunda hemfikirim, umarım onları düzeltirler. Ama dürüst olmak gerekirse, Terminal'lerin böceklerle bile kullandığım çok büyük potansiyeli var ...


1

Şimdiye kadar kullandığım en iyisinin elleri aşağıya çekiliyor

Ücretsizdir, kullanımı çok kolaydır (hem BT hem de BT dışı insanlar için) ve ailemle ve uzaktaki müşterilerimin çoğuyla kullanıyorum.


Ben de aynı şekilde çapraz kullandım. Bunun için harika bir araçtır.
Gary.Ray

1
Uzak masaüstü oturumu işi için, masaüstü paylaşım işleminin aksine daha fazla gidiyordu. Yine de teşekkürler!
squillman

1

Terminalleri tüm uzak masaüstü oturumları için kullanıyorum - Vista ve WS2K8'in istediği ek kimlik doğrulaması gerekmedikçe.

Aslında, terminallerin hayatımı daha kolay hale getirdiğini söylemeye kadar giderdim. Çok sayıda farklı pencere olmadan birbirine bağlı birden fazla oturum olması harika. Özellikle pencere içeriğini yeniden boyutlandırma yeteneğini seviyorum!

VNC ve SSH için denedim ama işe yaramadı. Zamanım olsaydı, terminaller yardım etmek isterdim!0

Ben "sanal" bir KVM anahtarı olarak faturalandırılan Kavoom! 'U kullandım. Crossloop, yardımcı pilot kullandım ve yerleşik Uzak Masaüstü (Win XP) ve Kavoom en üretken olanı.

[ http://www.kavoom.biz/tr/tr] 1

Bu var harika bir çoklu monitör kurulumu ile. 2 düğmeli küçük bir pencere alırsınız (Yerel, Uzak, vb. Bunları adlandırabilirsiniz). Sen tıklarsan ve viyola tıklarsan, bu bilgisayar senin uzaktaki bilgisayarın. Fare ve klavye normalde üzerinde çalışır. Oldukça hızlı (Win Remote masaüstünde olduğu gibi). "Uzak pencereden" içeri / dışarı bile kopyalayıp yapıştırabilirsiniz.

40,00 $ maliyeti

[1]: http://www.kavoom.biz/ http://www.kavoom.biz/


0

Bildiğim bir başka uzak masaüstü çözümü, uzak bir bilgisayarda Ctrl + Alt + Del işlevselliğine izin veriyor RHUB aracıdır . Kolaylığı gelişmiş özelliklerle birleştiren birkaç çözümden biridir. Tamamen uzaktan PC kontrolü elde edersiniz ve uzaktan yeniden başlatma ve uzaktan kilitleme de yapabilirsiniz.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.