Apache tamam, ancak error.log - [mpm_prefork: notice] 'de bu nedir?


32

Apache sunucum sorunsuz çalışıyor. Ayrıca yeniden başlatma sırasında herhangi bir uyarı vermez. Ancak, incelersem error.logzaman zaman tekrarlayan aşağıdaki satırları görebilirim:

[Wed Jun 25 18:15:56.295408 2014] [mpm_prefork:notice] [pid 8817] AH00163: Apache/2.4.7 (Ubuntu) PHP/5.5.9-1ubuntu4 configured -- resuming normal operations
[Wed Jun 25 18:15:56.295570 2014] [core:notice] [pid 8817] AH00094: Command line: '/usr/sbin/apache2'
[Wed Jun 25 18:26:34.511247 2014] [mpm_prefork:notice] [pid 8817] AH00169: caught SIGTERM, shutting down

Ne diyorlar? Nasıl düzeltebilirim?


"Zaman zaman" ne demek? Her birkaç hafta, gün, saat, dakika?
Sven

@SvW, 20 dakika içinde. Ama şu anda belki nedeni bu yüzden sunucusu (ofter yeniden başlatmadan) ile çalışıyorum
Maxim Koretskyi

Sorunun nedeni olup olmadığını görmek için lütfen bunu izleyin.
Sven

@SvW, thisne? :) Bağlantıyı unuttun mu?
Maxim Koretskyi

1
Hayır, ben sadece Apache yapılandırma ve gördük nasıl farz yapılandırma direktifleri için mpm_prefork.
Sven

Yanıtlar:


40

Günlük dosyası sadece Apache çalışanlarının bazı başlangıçlarını / kapanmalarını gösterir. Apache konfigürasyonunuzda, Apache'nin kaç işçi (aka iş parçacığı) kullanabileceğini ayarlayabilirsiniz. Düzenli bir kurulumda Apache birkaç kez başlatılabilir. Özellikle sunucunuz meşgul olduğunda (örneğin, vhost'larınızdan birinde çok sayıda ziyaretçi var), 20 (veya daha fazla) Apache işleminin çalıştığını görmek garip değildir. Endişelenecek bir şey yok, sadece bilgilendirme yapıyorlar.

[mpm_prefork: not] [pid 8817] AH00163: Apache / 2.4.7 (Ubuntu) PHP / 5.5.9-1ubuntu4 yapılandırıldı - normal işlemlere devam ediliyor

Bu, 8817 işlem kimliği altında ortaya çıkan yeni bir iş parçacığı anlamına gelir.

[core: notice] [pid 8817] AH00094: Komut satırı: '/ usr / sbin / apache2'

Bu sadece /usr/sbin/apache2komutun iş parçacığını başlatmak için kullanıldığını söyleyen bir haberdir, bu yüzden kendisine özel bayrak / seçenek iletilmedi.

[mpm_prefork: not] [pid 8817] AH00169: SIGTERM'i yakaladı, kapatıldı

Bu satır, 8817 işlem kimliğine sahip işlemin yeniden durdurulduğunu bildirir.

[Güncelleme] Bu günlük, /etc/apache2/apache2.confgörmekte olduğunuz günlük dosyasına işaret eden yönergeye sahip olduğu için çağrıldı . Az günlüğü görmek için, bu çizgiyi düzenleyebilirsiniz apache2.conf LogLevel warniçin LogLevel errorarızaya sunucuyu neden olduğu hata yoktur, sadece log hangi. Bu günlüğe kaydetme seçenekleri şunlardır: izleme1, hata ayıklama, bilgi, bildirim, uyarı, hata, ölçüt, uyarı, acil durum . En çok hangi günlük kaydı seviyesini sevdiğinizi bulmak için tüm bu seçeneklerle oynayabilirsiniz.

Etki alanınızın günlüğünü görmek için, etki alanı barındırıcısının yapılandırmalarını barındıran conf dosyanızda bunu bulabilirsiniz /etc/apache2/sites-available. Yani siten.conf


Teşekkürler, ama prefork MPM kullanıyorum, bu yüzden konu yok. Yeni çocuk sürecinin ne zaman başladığını mı kastediyorsunuz?
Maxim Koretskyi

1
Prefork modülü, başlangıçta StartServerssunucu işlemlerini başlatacak MaxClients, sunucu meşgul olursa MaxSpareServersişlemlere ayrılacak ve yedek işlemleri koruyacak şekilde yapılandırılabilir ; bu nedenle, gördüğünüz günlük girişlerinin, eğer varsa, tekrar öldürülen ek yumurtlama işlemlerinin bir sonucu olduğu görülebilir. sunucu daha az meşgul olur.
Sven

Teşekkürler, şimdi amacını anlıyorum. Acaba neden onları bulduğumdan beri bu hata olarak kabul ediliyor error.log? Bu arada, 5 MaxClients'lı iki sunucuya sahip ve 10 MaxClients'lı bir sunucuya sahip olmak arasında bir fark olup olmadığını biliyor musunuz?
Maxim Koretskyi

Bu bir PHP kodu için bir sorun mu, değil mi? Web uygulamamı veya kod yürütülmesini etkiler mi?
Neocortex

4
bunlar hata değil, sadece bilgilendirme amaçlı. error.log yanlış adlandırılmış; Neyin işe yarayacağı çoğu sadece bilgi amaçlı.
25’te

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.