BT departmanınızın kadroya oranı nedir?


24

Bu oldukça politik olabilecek bir konu ancak sistem yönetimi ile ilgili hala ... BT departmanınızdaki kullanıcılarınızı kaç kişi destekliyorsunuz? 1500 sistemin yakınında ve yaklaşık 2400 kişinin yanında bir şeyi destekleyen üç kişimiz var ve sunucuların idare etme görevlerinin yanı sıra sistemlerin değiştirilmesi, onarılması, yerine getirilmesi, vb. , proxy, filtreler, VOIP, kablosuz, yedekleme vb.)

“En iyi uygulamalar” ortalamasının insanları bir kuruluştaki çalışanlara desteklediğinin ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı?

EDIT: ... görünen bazı cevaplardan depresif hissetmeye başlıyorum ...


6
Açıkça cevap açıktır. Sen son derece yetersizsin. Bir devlet DOE için yazılım danışmanlığı yaptım ve adam öğretmenler bilgisayar ve web siteleri söz konusu olduğunda aptallar. Onlar için bir BT çalışanı olmayı hayal bile edemezdim, her yere tıkladıklarında veya yanlış formatlarda dosya gönderdiklerinde neden parçaların kırıldığına dair soruları ile başa
çıkabildim

Vay. Chris ile yukarıda anlaşmıştım. Çok aziziz ve 70'in üzerinde sunucu / ağ donanımını ve yaklaşık 900 "kullanıcıyı" destekleyen 12 farklı yetenek ve uzmanlığa sahibiz. :)
Greg Meehan

2
Muhtemelen bu soruyu wiki yapmalısın. Gerçekten doğru bir cevap olmayacak.
GregD

“1500 sistemin yakınında ve 2400 civarında bir şeyi destekleyen üç kişimiz var ve neden uzun zaman geçirdiğimiz [...] hakkında son bir soru soruldu” Ahbap, bekle ... ne? Bu soruyu soran kişi / kişiler düz bir yüz tutabildi mi? Belki bir gece kulübünde stand-up yapmalılar. O_o
Wesley

1
Bir şeyleri abartmak istemem ama bu personel seviyesini esasen imkansız olarak nitelendiriyorum. Destek teknolojisi başına en az 50 Windows kullanıcısı gördüm. Her teknoloji için 300 son derece zor olurdu. Teknoloji başına 500 - 800 çizginin dışında.
Carl C

Yanıtlar:


10

“Makul” yönetim tarafından tanımlandığı zaman işler makul bir sürede yapıldığında oranın doğru olduğunu söyleyebilirim. Oradaki BT departmanını yöneten sizseniz, departman bütçesini, işlerin yeterince hızlı yapılmadığından şikayet eden kullanıcılara karşı dengeleyebilirsiniz. Değilse, o zaman bir başkası görünüşe göre kullanıcılarınızın ihtiyaçlarının kitapları siyahta tutmak kadar önemli olmadığına karar vermiştir.

Ama oranımızı bilmek istiyorsun? 3 yarı zamanlı da dahil olmak üzere 8 kişilik bir şirketteki tek BT ​​kişisiyim. 11 sunucumuz var. Ağ oluşturma ve sunucu barındırma tamamen ortak bir şirket tarafından yapılır. Biz yaklaşık 5000 kullanıcılı bir ISP / VoIP telkolarıyuz, bununla birlikte kaç tane sunucu barındırma müşterisi olduğunu bilen biriyiz.


5

Muhtemelen genel bir cevap yoktur. Korunması gereken ortama bağlı (Uzmanlaşmış sunucular? Şişman mı, zayıf müşteri mi? Ekstra dikkat gerektiren özel yazılımlar mı?) Ve dış kaynak kullanımının ne olduğu (ağ altyapısı, kurulum, elektrik tesisatı, yardım masası görevleri ...) .

Bazı fikirler vermek için:

Şirketimde, yaklaşık yirmi kişilik bir kadro için 3 IT çalışanımız var, çünkü BT çalışanlarımız müşterilerimiz için de çalışıyor.

Tamamen kurum içi BT için, 300 çalışan için 10 BT oranı gördüm. 1:30 veya 1:50, genel masaüstü ve bazı hafif sunucu yönetimi (posta sunucusu, dosya sunucusu) ve biraz yardım masası çalışması için doğru gibi görünüyor.

Her halükarda, 1500 kullanıcı için 3 BT, neredeyse her şeyi dış kaynak sağlamadıkça (veya kullanıcılarınızın çoğu sorunu kendileri düzeltirlerse :-P) çok az görünüyor.


1
Şişman müşterileri, zayıf müşterileri yok, ABD'deki devlet okulu sistemi, cisco ve danışmanlara dış kaynaklı bazı AD bakımı. Kurum içi AD, posta, spam, proxy, dosya, kafeterya POS, kütüphane kataloğu, idari ofis, video gözetimi, yazıcı, öğrenci kayıtları ve yedek sunucular ile birlikte çeşitli (bazı Cisco, HVAC kontrol sistemi VOIP sunucuları, bazı departmanlar) -özel sunucular) yardım masası çağrıları ve onarım / değiştirme / görüntüleme müşterileri ile kullanıcı bakım ve yazılım kurulum / konfigürasyonunu ilçe etrafındaki 7 binada sürdürmek için ...
Bart Silverstrim

Yukarıdaki bilgilerden yararlanıldığında YOLUNA faydalanıldığını söyleyebilirim. Şu anda yoğun teknik bir samll mağazasında 1:35 oranında çalışıyoruz. Tüm IT sistemlerini yukarıdan aşağıya doğru çalıştırıyoruz. Ancak, tamamen teknik destek tipi bir durumda 1: 300 oranlarını çalıştırdığımı hatırlıyorum. Her iki durumda da, bu oranların oldukça üstünde.
geeklin

2
Kullanıcılar başına gerçekten bir BT değil, Bilgisayar Kullanımı başına bir bilgisayar kullanımıdır. Kullanıcıysanız, bilgisayarları / ağı yalnızca günde yaklaşık 1 saat kullanıyorsanız, daha fazlasını destekleyebilirsiniz. Aksi takdirde 1:35 ile 1:50 arasında iyi bir oran olduğunu kabul ediyorum. 3 tam zamanlı BT'niz varsa, haftada 6000 saat bilgisayar kullanımını desteklemelisiniz.
Chris S

4

1500 sisteme 3 yönetici mi? Senin için kötü haberlerim var. 1500 sistemi desteklemiyorsunuz.

Kullanıcılarınız sistemlerini destekliyor. Sunucuları, ağ altyapısını destekliyor ve kendi sistemleri ile ilgili onlara biraz yardımcı oluyorsunuz.


Bu aslında kötü bir şey mi? Bu sistemlerin 1495'inin virüs olmadığını ve bu kişilerin kendi kendine yeterli olduklarını varsayarsak, bir sorun görmüyorum.
Justin,

2

Genel BT personelimiz, 450 dahili kullanıcıyı, 12.000 harici kullanıcıyı, 500 sunucuyu ve ağ tabanlı cihazları (yazıcılar dahil değil) ve 1000 masaüstünü destekleyen yaklaşık 65 kişiden oluşmaktadır.

65'ten:

 • 8% 100 yönetim (teknik olmayan)
 • 10, zaman dilimlerinde kabaca 2/3 denetleyici / proje yönetimi ve 1/3 teknik destek sağlayan liderlerdir. (teknik plan oluşturma ve günlük operasyonel destek)
 • 15 uygulama geliştiricileri ve multimedya geliştiricileridir (teknik ve günlük operasyonel)
 • 8 veritabanı programcısı ve ERP desteğidir (teknik ve günlük operasyonel)
 • 5 iş analistleri ve proje koordinatörleridir (teknik olmayan, çoğunlukla operasyonel olmayan)
 • Geriye kalan 19 Yardım Masası, masaüstü, iş uygulaması, sunucu ve ağ yöneticileridir. (ön hat, teknik ve günlük operasyonel)

2

Bir danışman olarak çok çeşitli oranlar gördüm: Genellikle küçük ve orta ölçekli şirketler için 1:40 veya daha iyisi gayet iyi çalışıyor gibi görünüyor (daha büyük projeler ve BT ile ilgili olmayan işler de yapılıyor). Daha büyük şirketlerde (ve 1500 sistemin "daha büyük" olduğunu düşünüyorum) genellikle daha düşük bir oran vardır çünkü personel standart donanım ve destek prosedürlerinden yararlanır. 1: 100'ü ve nadiren 1: 200 oranını oran olarak gördüm, ancak 1: 500'ünüz kadar radikal değil ... Yerel (1. seviye) destekle ya da tüm küçük sorunları çözen öğrenciler / stajyerlerle çalışabilirdi - ama bu beni şaşırtmadı, 1: 500 oranla çok yavaş bir reaksiyon süresine sahip olmanız.


2

Oranlar gerçekten önemli değil. Birbirini tamamlayan farklı görev gruplarını idare etmek için uygun ekiplere ihtiyacınız var. Yeterli bir takımı 3-4 kişilik olarak tanımlarım. Ayrıca kariyer yolları oluşturmanız gerekir.

Oranların önemli olmadığını söylüyorum, çünkü basit ortamları kolayca çalıştırabilirsiniz. 1.200 acente çağrı merkezi olan bir şirkette çalıştım. Orta büyüklükte bir yer için örnek:

 • Masaüstü ekibi - genellikle personel için bir giriş noktası. 1 kıdemli teknoloji, 3-4 junior. Yardım masası ve telekom (cep telefonları, vb.) Sağlama işlevlerini içerebilir.
 • Microsoft teknoloji ekibi. Genellikle etki alanlarını, dosya sunucularını, yazdırmayı vb. İşler.
 • Ağ ekibi
 • Uygulamalar ekibi - bu adamlar uygulamalarınızı destekliyor ve uygulama sunucuları için SA olabilir.

Şirketiniz için önemli olan karmaşıklıklar ve şeyler, daha fazla uzmanlık ve daha fazla personel ihtiyacını tetikler.

Örnekler:

 • Bir yerde halka açık uygulamaları barındıran bir sürü sunucunuz varsa, bu amaç için özel ağ çalışanlarına ihtiyacınız olacak.
 • Tonlarca veritabanınız varsa, özel DBA'lara sahip olmanız gerekir.
 • Primadonna yürütücüleriniz veya diğer VIP türleriniz varsa, bunlara dikkat etmek için özel masaüstü adamlarına ihtiyacınız var
 • Bir noktada uzman rehber / kimlik yönetimi çalışanlarına ihtiyacınız olabilir.
 • Sonunda satıcının en iyi uygulamalarını takip etmek onu kesmiyor ve özel bilgi güvenliği görevlilerine ihtiyacınız var.

Mükemmellik yoktur, bu yüzden şeylere nasıl yaklaşacağınız, ne kadar paranız olduğuna, sahip olduğunuz liderliğe vb. Bağlıdır. İyi liderler olmadan, personel yetiştirmek işleri daha da kötüleştirecektir.

Öte yandan, personelinizin tanımlandığı şekilde yetersizdir. Hayatının bu tür taleplerde ne kadar berbat olduğunu hayal edemiyorum.


1

Yaklaşık 1.800 çalışanımız var; bunların 1.800'ü düzenli olarak PC kullanıyor. Ayrıca 400'den fazla sunucuyu destekliyoruz.

"Operasyonlar" bölümünde, sunucuları, masaüstlerini, veri ve ses bağlantılarını, veritabanlarını vb. Destekleyen 9 personelimiz var (bunların 9'u yönetici veya ekip lideridir). Başlıca iş kolu uygulama desteğinin çoğu, 100'den fazla çalışanı olan farklı bir departman içindedir.

Ve biz meşgulüz. Çok meşgul.

Kullanıcı ve işletme destek işlerinin çoğu zamanında yapılır, ancak hem proje geliştirme hem de yükseltme gibi iç işlerde ve büyük iş projelerini desteklemede zorlanırız.

Yani evet, iyi olduğunuzu söyleyebilirim.


1

İş dünyasında norm olarak 1:25 ila 1:50 gördüm. Küçük şirketler için - 1:25 oranına, büyük şirketler ise 1:50 oranına doğru yönelir. Bu, tüm iç BT destek personelini (geliştiriciler, yöneticiler, yardım masası vb.) İçerir. Gelir getirici tarafta çalışan (yazılım şirketindeki geliştiriciler) çalışanları İÇERMEZ.


1

Şirketimde sadece ben varım ve sadece yaklaşık 30 kişiden oluşan bir yazılım geliştiriciyim. Bir geliştirici olmanın yanı sıra, etki alanı yöneticisi olmak için bir deneyim oldu.

Tamamen kurulumlu bir ağa girdim ve yazılım ve web sitemizi barındıran 3. şahısların birçoğunu yapıyoruz, bu yüzden bu kaba çalışmaların birçoğu başkaları tarafından omuzlandı. Makinelerimizi dell'den alıyoruz, bu yüzden yeni müşteriler kurma konusunda çok az çalışıyorum.

Bir noktada, her şeyi gözden geçirmek için bir ağ güvenlik ekibi danışmanı bulmam gerekecek çünkü güvenlik tarafı kesinlikle en büyük zayıflığım.


1

Sorunun yetersiz olduğundan şüpheleniyorum çünkü soruyorsun ve cevap verme konusunda sorunların var. Bu, BT kullanıcılarını kullanıcılara nasıl saydığınıza çılgınca bağlıdır. Masaüstü desteğini sayıyor musunuz? Veya sadece sunucu yöneticileri? Tüm teknoloji personeli için 30 - 50 - 1, gördüklerim için oldukça normal, ancak DBA'lar, Destek Masası, Ağ İletişimi, Ağ Güvenliği, Web millet, geliştiriciler, vb ...

Burada, bir grup yüksek verimli uygulamada çalışan çok çeşitli sunucularımız var, bu yüzden yaklaşık 320 sunucu için 7 sistem yöneticimiz ve 2 dbas sunucumuz var. Bu muhtemelen biraz yüksek. Öte yandan, yanıt sürelerimiz harika ve kullanıcılara yanıt için neler sağlayabileceğimiz konusunda çok esnekiz. Ayrıca 20k kullanıcı var ve muhtemelen 40 garip müşteri hizmeti insanlarla onlarla başa çıkacak.


Üçümüz var ... bunlardan biri yönetmen, departman ve bütçeden sorumlu ... ve yaklaşık 1500 bilgisayarı kullanan 2400 kişi. Çoğunlukla öğrenciler. Laboratuvarlar, sınıf sistemleri. Sunucular, masaüstleri ve kullanıcı hesapları dahil sistemlerin çalışır durumda tutulmasından sorumluyuz. Mümkün olduğunda insanları uzaktan yardım eder, telefon görüşmeleri yapar, görüntü sistemleri kurar ve sistem arızası olduğunda onları değiştiririz, gerektiğinde fonksiyonel sistemler elde etmek için parçaları birleştirmeyi deneyin, vb… sunucu bakımı ve izlemesi ile birlikte.
Bart Silverstrim

1

"Tam zamanlı eşdeğer" terimleri:
Tüm personel: 1.446
(5 ana ofise bölünmüş, ayrıca düzenli çalışanı olan 30-40 diğer site .)
BT Bölümü: 46
(4 boş görev içerir)

46 IT çalışanından 27'si "genel operasyon" dediğim şeydi, yani

 • destek masası
 • Ağ / donanım malzemeleri için 2. / 3. hat desteği
 • Altyapı malzemeleri (yedekler, ağ bakımı vb.)

Diğer 19 personel arasında bölünmüş durumda

 • proje Yönetimi
 • DBA’nın / özel uygulama desteği
 • iş analistleri / veri depoları

Muhtemelen iş dünyasında BT'de çalışmayan fakat esas olarak BT yapan% 3 + çalışan 3 kişi daha var. Bu personel ya olarak görülebilir
a) ağ güvenliğini baltalamak ve kötü uygulamaları teşvik etmek için çalışan, uğursuz bir "gölge" BT .
b) daha fazla sıkıcı destekle uğraşan topaklar şahsen daha uzun bir ödeme derecesi talep eder.

Son olarak, bütçede çok fazla paramız olduğunda ve "eski ip" stokumuz tehlikeli derecede düşük olduğunda ... ... çağrılan başka bir 3 veya 4 danışman daha var ...


1

1: 250 ama tavsiye etmiyorum


1

Burada yaklaşık 40 çalışan; Bunların 1.5 FTE'si BT personelidir. BT yaklaşık 40 sunucu ve 50-60 iş istasyonu bulunduruyor (bazı çalışanların birden fazla iş istasyonu var .. yazılım geliştirme evi).

Benim daha önceki şirket (aynı zamanda yazılım geliştirme ev) 150 imsi çalışanı ve çok sayıda iş istasyonları gibi muhafaza 4-imsi BT personeli vardı sürü sunucularının.


0

10 kişilik bir şirket için üç, ancak daha da önemlisi 30 sunucumuz var.


Bunlar özel BT personeli mi?
Highstead

110 şirket için üç artı stajyerimiz var ve çok iyi olduğumuzu düşündüm
prestomation 08

Çok iyi bir sayı olduğunu söyleyebilirim, 10 sunucu başına 1 kişi. Bu korumak için donanım ve yazılım bir sürü.
Chris Marisic,

0

2 kişilik bilişim ekibimiz var, kendim ve yaklaşık 50 kişilik yöneticim. "Yardım masası" malzemelerinin büyük kısmı bana düşüyor, bu 50 kişiyi idare etmede büyük bir sorun değil.


0

Tamamen şirkete ve iş gereksinimlerine bağlıdır. İşyerimde toplam 20 personelin 3'ü "Sistem" çalışanı var. Ancak, tüm destek altyapısı, ikinci bir geliştirme kümesi ve Amazon'un EC2'sine giderken yeni bir uzantısı olan yaklaşık 80 düğümlü bir HPC kümemiz var. Bunun da ötesinde, yazılım geliştiricileri ve bilim adamlarını ve diğer tüm standart ofis malzemelerini desteklemek için bir sürü uygulama sunucumuz var.

Ayrıca, bilgi işlem altyapısı için hızla değişen gereksinimleri ve oldukça yüksek bir büyüme oranını ele alıyoruz, bu nedenle çalışanların kullanıcılara oranı yüksek olsa da, yapılacak çok şey var.


0

BT organizasyonumuzda, işe alınacak 3 kişiyle daha fazla 8 personeli (Müdür / Başkan hariç) vardır. Destekliyoruz:

 • 70+ kullanıcılı bir geliştirme organizasyonu.
 • İK / İç personel yaklaşık aynı büyüklükte.
 • ~ 30 sistemli iki üretim tesisi, şebeke teçhizatı, SAN.
 • ~ 80 sistemli bir geliştirme sitesi, ağ donanımı, SAN.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.