Windows 7'de SMTP sunucusu


30

Windows 7'de Windows Server 2008'de yükleyebileceğiniz SMTP sunucusunu kurmak mümkün mü? Veya benzeri?

Kullanacak bir uygulama geliştiriyorum ve test edip yerel olarak denemek istiyorum.

Yanıtlar:


44

Sadece geliştirme için buna ihtiyaç duyduğum için, e-posta gönderen bir uygulama geliştirirken tam olarak ihtiyacınız olan smtp4dev'i kullandım .

Proje açıklaması:

Sistem tepsisinde oturan ve alınan mesajları iletmeyen sahte SMTP sunucusu. Alınan mesajlar hızlı bir şekilde görüntülenebilir, kaydedilebilir ve kaynak / yapı denetlenebilir. E-posta üreten test / hata ayıklama yazılımı için kullanışlıdır.


1
Güzel bir araç, daha sonra gmail hesabımı doldurmak daha iyi;)
rdkleine

6

Windows'taki .NET uygulamalarında, giden e-postayı görüntülemek üzere yerel bir klasörde yakalamak için web.config veya app.config dosyasına aşağıdakileri ekleyebilirsiniz.

SpecifiedPickupDirectory eleman ihtiyaçları web sitesi kullanıcı veya uygulama havuzu yazılabilir izinlerini (site altında çalışan ne olursa olsun örneğin Ağ Servis ya) verir sabit diskinizdeki bir yol ile özelleştirilmiş olması.

</configuration>

 <!-- other configuration elements -->

 <system.net>
  <mailSettings>
   <smtp deliveryMethod="SpecifiedPickupDirectory">
    <specifiedPickupDirectory pickupDirectoryLocation="C:\capture\mail" />
   </smtp>
  </mailSettings>
 </system.net>

</configuration>

Bu sadece harika! Yapabilseydim, 10 oy verirdim!
Alfero Chingono

Bu, çoğu durumda en basit çözümdür! Thanks
kwoodfriend


2

Hayır, Microsoft artık Windows'ta herhangi bir SMTP / POP3 hizmeti içermemektedir.


1

IIRC Windows 2008, daha sonraki Windows Server sürümlerinde görünmüyor ve Vista'da bulunmamasına rağmen, IIS6 ile gelen eski SMTP hizmetini (II6 uyumluluk / eski bölüm veya özellikler / rol alanlarının altında bulacaksınız) içerir hiç de buna güvenmemesini tavsiye ederim.

Eski Windows sürümlerinde Cygwin'in dış bağlantı noktasını öneririm, ancak 2008'de bununla ilgili sorun yaşadım (Vista'yı ve 2008'i en son kontrol ettiğimde resmen desteklenmiş platformlar değildi ama şu ana kadar değişmiş olsa da, 7'nin desteklendiğinden şüpheliyim).

Hızlı bir Google, artık açık kaynak olmamasına rağmen ücretsiz görünen hMailServer'ı açar (hala eski 4.x sürümleri için kaynak alabilirsiniz).

Bunun dışında, ağınızdaki bir yere, belki de mevcut makinelerinizden birinde çalışan sanal bir makineye veya yedek bir bilgisayara sahip olan bir sanal makineye temel bir Linux kurulumu ekleyebilirsiniz. Exim4 çalıştıran çok temel (X) bir Debian yüklemesi 64Mb'ye sığmamalıdır.


-1

Ben olsaydım, VMware Server ya da VirtualBox kullanarak sanal makinenin içinde Linux ve MTA'nızı seçiyor olurdum. Yerel bir MTA'yı çalıştırmaktan biraz daha fazla ama çok daha güçlü ve kendi kendine yeten.


Posta gönderme uygulamamı iki kez test etmek için beklemek çok zor; ayrıca, üretim sunucusunda localhost aracılığıyla gönderilecek ve aynı makineye ihtiyacım var.
pupeno

-1

Sadece IIS için IIS ve ASP servislerini kurun ve ardından IIS yöneticisinin SMTP'nin otomatik olarak kurulacağını kontrol edin. ve oradan u yapılandırabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.