Windows 8 / 8.1 Pro'nun hangi özellikleri Microsoft Hesabı olmadan çalışmayacak?


25

Etki alanına katılmış Windows 8 / 8.1 Pro makinelerle ilgili olarak, bir Microsoft Hesabı kullanılmadığı sürece Windows'un hangi özellikleri çalışmaz ?

Ayrıca, "özellik kaybının" yanı sıra, etki alanı ortamında bir Microsoft Hesabı kullanmama durumları var mı?

Bu, Server 2008 R2 tabanlı bir Active Directory ortamıdır. Office 365 yok.


4
Yaklaşan, Microsoft'un üzüleceği.
Mehrdad

Yanıtlar:


30

Hesap kullanılmadığı sürece Windows’un özellikleri çalışmıyor

Yok. Yalnızca çeşitli yazılımların özelliklerini kaybedersiniz ve bunun% 99'u hiç kimsenin kaçırmayacağı kolaylıklardır. "Mağaza" yı tamamen kaybedersiniz ve "Hava Durumu" gibi uygulamaların konumun yapılandırılması gerekir (bu verileri hesabınızdan çekemezler).

Etki alanı ortamında bir Microsoft Hesabı kullanmama durumlarından herhangi biri var mı?

Etki alanına veya güvenliğe özgü bir şey yok.

Mağaza ve Üye Girişi MS Hesapları ile yine de devre dışı bıraktık, böylece insanlar hiçbir şeye girmiyor:

Computer Configuration\Policies\Windows Settings\Security Settings\Local Policies\Security Options\Accounts: Block Microsoft accounts 
Computer Configuration\Policies\Administrative Templates\Windows Components\Store\Turn off the Store application

Mağazayı devre dışı bırakırsanız ancak tüm uygulamaları kaldırmazsanız, bu uygulamalar için güncellemeleri yüklemek isteyeceksiniz (en son güvenlik sorunlarının farkında değilim, ancak Microsoft yazılımı). Microsoft, bir WSUS sunucusuna içe aktarılabilen tümleşik Uygulama güncellemelerinin tam bir listesini sağlar (veya MSI yükleyicisini dolap dosyasından çıkarabilir ve istediğiniz şekilde dağıtabilirsiniz).


3
Her ne kadar microsoft'un çevrimiçi özelliklerini görmek isteyip istemediğiniz tartışılabilir olsa da, bazılarının kullanım dışı kalması inkar edilemez, bu nedenle bu cevap açık bir şekilde yanlış. MS'te kazı yapmak popüler olabilir ama neden soruyu cevaplamıyor ve gerçekte ne kaybettiğinizi listelemiyorsunuz? Bir mod tarafından ayarlanan özellikle kötü bir örnek.
JamesRyan

Mağaza kullanılamıyorsa, Weather gibi önceden yüklenmiş uygulamanın güncellemeleri alamayacağı anlamına mı geliyor (güvenlik düzeltmeleri içerebilir)?
Andy

3
@Andy Bana hatırlattığın için teşekkür ederim! Mağaza devre dışı bırakılmışsa ve varsayılan Uygulamalardan herhangi birini yüklüyse, MS, WSUS için (el ile) alabileceğiniz güncelleştirmeler sağlar. Güncel liste burada bulunabilir: support.microsoft.com/kb/2971128
Chris S

6

Hiçbir şey, tek gerçek "işlevsel" kayıp, bilgisayarların artık makinelerle uygulama ve kullanıcı yapılandırmalarını senkronize etmeyeceği ve mağazadan gelen bazı yazılımların çalıştırıldığında kimlik bilgileri isteyip istemediğidir.


Kimlik bilgileri uygulamalar tarafından tekrar tekrar isteniyor mu, yoksa kullanıcı bir kez oturum açıp kimlik bilgilerini kaydedebiliyor mu?
Monica

Uygulamaya bağlı. Daha fazla kolordu, uygulamaların veya uygulama mağazasının iyileştirilmesini istemediklerine karar verirken, daha fazla uygulama dolaşır; bu da, “kafanı kuma gömme” güvenlik modelinden kaçınmanın ve mağaza erişimini basitçe devre dışı bırakmak yerine yönetmenin başka bir nedenidir. .
Jim B

1
Tamam, bu başka bir soruyu hak ediyor olabilir, ancak Mağaza erişimini yönettiğinizde aklınızda ne var . GPO? Başka bir şey?
Ben

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.