Python'u Ubuntu 14.4'te 2.7.9'a nasıl yükseltebilirim?


32

Ubuntu 14.4 yerleşik Python 2.7.6 ile birlikte geliyor, ancak onu 2.7.9'a yükseltmek istiyorum (istediğim güvenlik özelliklerine sahip).

Bu mümkün mü? Eğer öyleyse, bu nasıl başarılabilir?


2
Python 2.7'nin akış yukarı sürümü her zaman 2.7.6 olacak. Dağıtım sürüm numarasını kontrol edin ve ardından güvenlik güncellemelerinin desteklenip desteklenmediğini görmek için değişiklik tarihini ( paketler.ubuntu.com/source/trusty/python2.7 ) kontrol edin .
Roger Sherman

Yanıtlar:


16

Pyenv kullanabilirsiniz:

 git clone https://github.com/pyenv/pyenv.git ~/.pyenv
 git clone https://github.com/pyenv/pyenv-virtualenv.git ~/.pyenv/plugins/pyenv-virtualenv

Sonra Ekle

   #   for PyEnv
  export PYENV_ROOT="$HOME/.pyenv"
  export PATH="$HOME/.pyenv/bin:$PATH"
  export PATH="$HOME/.pyenv/shims:$PATH"
  eval "$(pyenv init -)"

.bash_profile dosyasını yüklemek veya güncellemek istediğiniz python sürümünü görebilirsiniz:

pyenv install --list

python 2.7.10 ister misiniz? deneyebilirsin:

 pyenv virtualenv 2.7.10

Umarım size yardımcı olabilir.


Ubuntu için bu blok ~ / .bash_profile yerine ~ / .bashrc içinde daha iyi çalışır. Ardından "$ SHELL" komutunu uygulayın.
brendan

31

ppa: fkrull / deadsnakes python2.7'nin en son sürümüdür.

sudo add-apt-repository ppa:fkrull/deadsnakes
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

Python'u 2.7.10'a yükseltir


1
geliştirme makinelerinde (hepsi 14.04 masaüstünde) denenmiş, çok iyi bir alternatif.
Yonsy Solis, 28:15

Ancak uygulamamla uyumlu olmadığını gördüm.
gibi

4
Resmi olmayan bir pakete ve / veya bir PPA'ya, özellikle de Ubuntu'daki Python gibi temel bir şeye güvenmenin, önemli güvenlik süreçlerini atladığını ve birçok soruna yol açabileceğini unutmayın. Bazı paketler açıkça resmi paketlere veya sürümlere bağlıdır. Bunun yerine, sadece ihtiyaç duyduğunuz uygulamalar için daha yeni bir python sürümüne sahip bir sanalenv kullanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca bkz . Ubuntu
14.04 LTS'deki Python 2.7.9'a yükseltme

İyi. Haklısın. Yaklaşımımı birkaç ay önce bıraktım.
gibi

3
Bu, tüm paketlerinizi yükseltir .
01' de 01:26

10

Çeşitli PPA'lardan kurulum yapılmasını öneren önceki cevapların hayranı değilim. Amaçlanan saygısızlık etmek istemem ama onları yapan insanları tanımıyorum ve orada ne olabileceği hakkında hiçbir fikrim yok. Birinin bir güvenlik uzmanına cevap vermesi gereken herhangi bir ortamda, bu uygulama üzerine kaşlarını çatmak gerekir.

Kaynaktan 2.7.9 indirmenin ve yan yana kurmanın iyi bir başlangıç ​​olduğunu buldum. Bu müthiş blog yazısı adımları kapsıyordu. (burada taşma kurallarına uyması için yeniden yaratılmıştır)

wget https://www.python.org/ftp/python/2.7.9/Python-2.7.9.tgz
tar xfz Python-2.7.9.tgz
cd Python-2.7.9/
./configure --prefix /usr/local/lib/python2.7.9
make
make install

Sürümün çalışıp çalışmadığını test edin

/usr/local/lib/python2.7.9/bin/python -V
Python 2.7.9

Şimdi 2.7.9 yükledim, doğrudan arayabilirim veya istediğim yerden bağlantı kurabilirim. (veya sanalenv'e kopyalayın vs.)

Ve buraya, güvensiz platform uyarıları ve SNI Eksik uyarıları aldığım bir durumdan geldiğime dikkat edin. Beni buraya yönlendirdi . Birçok insanın bu soruyu aynı yoldan bulduğunu hayal ediyorum. Bu yüzden burda olmanızın nedeni bu pasajı sizin için de yararlı olabilir.

pip install urllib3[secure]

Bu aslında daha iyi cevap, özellikle zaten kullanıyorsanız virtualenv. Bunun daha iyi olduğunu düşündüğüm neden, başka bir şeyi kırabilecek üçüncü taraf uygulamalarına veya depolarına güvenmemesidir.
Andre

3

İşte yeni yükseltilen üçüncü taraf deposu:

sudo add-apt-repository ppa:jonathonf/python-2.7
sudo apt-get update
sudo apt-get install python2.7
python --version

2

Python.org adresine gidip .tar.gz dosyasını indirebilir ve yükleyebilirsiniz. Kaynak kodu derlemek için temel araçlara ihtiyacınız olacak. "Build-essential" paketinin yeterli olup olmadığını hatırlamıyorum ama bir deneyin.


2

İstediğiniz sürüm zaten Ubuntu'da, Vivid (pre) sürümünde. Cesursanız, yayınları karıştırabilir ve Vivid'in Python sürümünü Trusty altında yükleyebilirsiniz. Aşağıda bazı paketlerde çalışan genel bir çözüm var, Python ile garanti edemiyorum. Şanslar ~ 50/50 başarılı olacak. Eğer ancak uygun bir bulursanız backports sizin gerekli paket sürümü ile 14.04 için depo, o zaman daha iyi bir seçim olacaktır.

  1. İçinde '... güvenilir ana' satır var /etc/apt/sources.list, iki kere kopyala, 'güvenilir'i' ütopik 've' canlı 'olarak değiştir.

  2. Koş apt-get updateve sonra apt-get -t vivid install python2.7. Devam etmeden önce yüklenen bağımlılıkları gözden geçirin. Sisteminizde herhangi bir hasar olduğundan şüphelendiğinizde yükseltme işlemini iptal edin (önemli paketler vb. Silindi).

  3. İki çizgiyi çıkarın veya karma çıkarın /etc/apt/sources.list.

Asla üretim makinelerinde yapmayın. İşletim sisteminizi yedekleyin ve gerekirse geri yüklemek için önyükleme ortamı hazırlayın. Yükseltmelerle ilgili sorunları bekleyin. Uyarılmıştın.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.