Windows Server'a giriş yaparken varsayılan tarayıcı msn.com'a açılıyor


24

Bir VMware VM'de GUI örneği ile yeni bir Windows Server 2012 R2 Standard yükledim. Yönetici olarak ilk kez oturum açtığımda, otomatik olarak http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=255141 adresine açılan ve http://www.msn.com/ adresine yönlendirilmiş bir Internet Explorer penceresi olduğunu fark ettim. ocid = wispr . Bu, varsayılan Internet Explorer Başlangıç ​​Sayfası gibi görünüyor.

Bu devam etti - her yönetici veya başka bir kullanıcı olarak oturum açtığımda bu sayfa açılıyor.

Daha sonra Firefox'u yükledim ve şimdi Firefox oturum açma sırasında bu aynı sayfaya açılıyor (Firefox ana sayfasını değil, varsayılan Internet Explorer Başlangıç ​​Sayfası!).

Administrator ve tüm kullanıcılar için Programlar Menüsü Başlangıç ​​klasörlerini kontrol ettim ve boşuna bir şey aramak için Sysinternals Autoruns kullandım. Oturum açma sırasında IE başlatılması gereken bir şey yok gibi görünüyor.

Bu, çok sınırlı (beyaz listeye alınmış) giden Internet erişimi olan bir ağa GUI içeren Windows Server'ın varsayılan kurulumuydu. Aslında, msn.com beyaz listede bulunmadığından, sayfayı hiçbir zaman göremiyorum, yalnızca güvenlik duvarımdaki engellenmiş mesaj.

Bu VM'yi birkaç diğer VM'ye klonladım ve aynı davranışı sergiliyorlar.

Bu tür bir sorun için bulabildiğim tek isabet, masaüstü makinelerdeki casus yazılımları veya Başlangıç ​​klasöründeki kısayolları içerir. Bu benim için bir gizem.

Hatta kayıt defterine baktım ve dört referansın hepsini LinkId = 255141'e kaldırdım:

  • HKLM \ Yazılım \ Microsoft \ Internet Explorer \ Ana: Başlangıç ​​Sayfası ve Default_Page_URL (her ikisi de yaklaşık olarak değiştirildi: boş)
  • HKLM \ Software \ Wow6432Node \ Microsoft \ Internet Explorer \ Main: Başlangıç ​​Sayfası ve Default_Page_URL (her ikisi de yaklaşık olarak değiştirildi: boş)

Bir etki alanına katıldı, GP Mgmt Console'u kontrol ettiniz mi veya yerel makinede GPResult'u çalıştırdınız mı?
Ed Fries,

'Msconfig'i açar ve orada başlatılıp başlatılmadığını görmek için' başlangıç ​​'sekmesini kontrol ederdim.

@EdFries Henüz bir etki alanına katılmamış.
MZS

1
Bunun yeni bir yükleme ile tüm Windows Server işletim sistemi için varsayılan davranış olduğuna oldukça eminim. Bunun içinde değilse bu Windows Server 2003 yılından bu yana meydana görmeye oldum MSCONFIG, o kalmış olabilir Start Menu > All Programs > Startupveya kayıt yerde de.
CIA

1
@TessellatingHeckler Masaüstü işletim sistemlerinde Windows XP günlerinden ve sunucu işletim sistemlerinde Windows Server 2003/2008/2012'den (STD, SBS, DC vb. Dahil) gördüm; bazen, yükleme medya kaynağına (perakende vs OEM vs MSDN'yi aldıysanız) veya medyanın post config için belirli bir şekilde paketlenip paketlenmediğine bağlıdır. Sizi, bir MS KB makalesine veya web sitesine bağlayan ve Windows'u yüklediğiniz veya Windows Güncelleştirmeleri hakkında sizi bilgilendirdiğiniz için sizi ilk kez çalıştıran bir şey gibi davranması gerekiyordu.
CIA

Yanıtlar:


33

Windows 8 kurulumunda da aynı sorunu yaşadım. Bir microsoft.com forumunda açıklanan çözüm :

Aşağıdaki kayıt defteri girişini 1'den 0'a ayarlayarak devre dışı bırakabilirsiniz:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ NlaSvc \ Parameters \ Internet \ EnableActiveProbing


1
Bu benim için düzeltti ve msftncsi.com sitesine erişim izni vermenin de bunu çözeceğine inanıyorum. Ağ Bağlantısı Durum Göstergesine (NCSI) gelir; Bir hotspot'a giriş yapmanız gerekebilir diye msftncsi.com'a ulaşamazsa bir tarayıcı penceresi açacağını tahmin ediyorum. Çok teşekkürler!
MZS

6
Ev ağıma Pi-Hole yükledikten sonra bu davranışı görmeye başladım - Sanırım msftncsi.com engelliyordu. Bu kayıt defteri düzeltme benim için +1 çözdü
MattDavey

Pi-hole her yere kavuştu :) bu benim için yeni bir galibiyet 10 kurulumunda da düzeltildi.
Mike Redrobe

Bu kayıt defteri anahtarı bilgisayarımda yok, ancak bu sorunu alıyorum. Ben var HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parametersve bu kadarıyla. Windows'a her giriş yaptığımda msn.com'un varsayılan tarayıcımda açılmasına neden olabilecek başka bir şey var mı?
Michael Hoffmann

Kayıt defteri anahtarını bulamayan başka biri için regedit'i Yönetici olarak çalıştırın ve / veya anahtarı el ile oluşturun ve değerini 0 olarak ayarlayın.
Michael Hoffmann
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.