PowerShell - Windows 10'da Install-WindowsFeature (ve ailesi) eksik mi?


25

Çeşitli geliştirme / test / prod ortamları ayarlamak için kullanılan bazı Powershell komut dosyalarımız var ve bunlardan biri IIS'yi yükleyip yapılandırıyor. Ne yazık ki bu komut dosyaları şu anda Windows 10 altında çalışıyor görünmüyor çünkü Install-WindowsFeature cmdlet'i eksik.

Bunların kasıtlı olarak çıkarıldığı veya daha önce gerekli olmayan parçaları yerleştirmek için atlamam gereken bir çember var mı?


ev versiyonu mu?
Colyn1337

Atılgan aslında.
Bay Smythe

Yanıtlar:


28

Ryan'ın cevabı doğru olsa da Install-WindowsFeature, scriptlerinizi iş istasyonlarında da çalıştırmak istiyorsanız cmdletlerden uzak durmanızı tavsiye ederim . Aksi halde ihtiyacın olmasa bile her zaman RSAT'a bağımlı olacaksın.

Sunucularda ve iş istasyonlarında çalışan Enable-WindowsOptionalFeature uygulamasını kullanın . Komut dosyalarınızı değiştirmeniz gerekir, özellik adları da farklıdır.

Hakkında biraz yazdım: Windows özelliklerini komut satırına yüklemek için farklı yollar


1
Bunu daha esnek göründüğü ve kibarca yanlış yaptığımı işaret ettiği için bunu kabul ediyorum. :) Şimdi, Install-WindowsFeature içine beslediğim xml şablonunun Enable-WindowsOptionalFeature ile de çalışıp çalışmayacağını öğrenmek için kapalı.
Bay Smythe

1
Enable-WindowsOptionalFeaturebiraz tuhaf davranış olsa da. Onay istemini bastırmanıza izin vermez. Şef gibi otomatik bir düzenekte kullanım için uygun değildir. Daha iyi bir cevabım yok, Powershell'in yerleşik tercihini onaylayacak şekilde yazılmadığıma şaşırdım.
Jason Morgan

@JasonMorgan - Böyle bir durum için bir örneğiniz var mı?
Peter Hahndorf

2

Henüz çıkmadı. Her zaman olduğu gibi, Uzak Sunucu Yönetim Araçları (RSAT - *-WindowsFeaturecmdlet'leri de içerir ), işletim sistemi sürümüne her zaman çok duyarlıdır. Yani, sen Server 2008 R2, işletim sistemi sürümleri arasında RSAT kullanma vb Server 2012 R2, yönetmek Win 8.1 Windows 8.1 RSAT yönetmek için Windows 7, Windows 7 RSAT kullanmayı tercih edebilir çalışmak, ama aynı zamanda beklenmedik çökebilir. *-WindowsFeatureDavranırlar teknik bir parçasıdır ServerManagermodülü ve Sunucu 2016 Henüz yayınlanmamış olduğundan, bir süre bu cmdlet'leri göremeyebilirsiniz.

Bu işe almak mümkün olabilir: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=45520

Ya da değilse, uzaktan yönetiminizi şimdilik yapmak için yalnızca bir alt düzey Windows iş istasyonu bulun.


1
Cevabınıza sadece bir not, bu ay Windows 10 için RSAT bekleniyor ve Windows Server 2016 Teknik Önizlemesi 3 ile birlikte gelecek
yagmoth555 - GoFundMe Monica

Kayıt için, tüm bunlar yerel olarak yapılıyor. Ancak bir bağımlılık bir bağımlılıktır.
Bay Smythe

@ Mr.Smythe Elbette, sorunuzun kapsamı dışında, sunucularınızı bu makineden
yönetirseniz

1
fyi; microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=45520 :) yayınlanmış bugün (ve winserv 2016 teknik önizleme 3 de!) Mr.Smythe @ / cc
yagmoth555 - GoFundMe Monica
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.