Multimedyaya yönelik versiyon kontrol sistemleri (büyük dosyalar)?


24

Dışarıda büyük dosyalarla uğraşırken özellikle iyi (veya kötü) sürüm kontrol sistemleri var mı? Çok çılgın bir şey değil, ama birkaç yüz megabayttan bir gigabayt'a diyelim.

Şu anda yerinde yıkılma var, ancak bunun için ideal olmadığı konusunda bazı mırıltılar var. Kendim bir geliştirici değilim ve onların ne kadar nesnel olduklarını bilmiyorum, bu yüzden ek bilgi için hızlı bir topluluk araştırması yapacağımı düşündüm.

Bu VCS çözümlerinin kullanıcı bakış açısının yanı sıra sistemler açısından da davranışları veya uygunlukları ile ilgileniyorum.

TIA.


2
Bir cevap bilmek isterim. şimdilik, sadece rdiff-backup ve scriptler ...
Javier,

@Javier, Bu bizim de kullandığımız çözüm, şimdiye kadar harika çalıştı!
erroryserver

/ svn / REPO / 2012 / - 811 Gb, subversion-1.6.23 (r1485506). Hiç sorun yok
ALex_hha 25:13

Yanıtlar:


4

Multimedya ve yaratıcı iş akışları için yapılan bir başka seçenek ise şimdi Avid'in sahip olduğu AlienBrain. Oyun varlıklarını ve kodlarını kontrol etmek için birçok oyun stüdyosu tarafından kullanılmaktadır.

http://www.alienbrain.com/

Medya varlıklarıyla ilgilenmiyorsanız, bu en iyi çözüm olmayabilir.


Aslında çalıştığım belli bir büyük oyun stüdyosunda kullandıkları şey buydu. İsmi hatırlayamadım. Teşekkürler. :)
DictatorBob

7

İkili dosyalar söz konusu olduğunda bunların çok fazla olduğunu göreceksiniz.

Duyduğum isabetler, büyük olasılıkla, sürüm kontrol ikili dosyalarının sürüm kontrolünün gücüyle ilgili bir miktar olduğu fikrinden kaynaklanmaktadır. İkili dosyalar değiştirilemez veya birleştirilemez, bu yüzden aptal kopyalar olarak kabul edilir. Her küçük değişiklikte dosyanın tamamı değiştirilir.

Bu demek değildir olamaz sürüm kontrolü ikili dosyaları veya gerçekten yararlı olmadığını için size bunu. Bir dosyayı dün işlemiş olduğunuz sürüme geri döndürme gereksinimi varsa. Bu durumda size bir kullanım sağladı.

Anlık görüntülere sahip bir depolama çözümü bulabilseniz de, size daha iyi ve daha verimli hizmet sunar.


2
Anlık görüntü içeren bir depolama sistemi de tavsiye ederim. Sanal makine sabit disklerimi sürümlendirmek için ZFS kullanıyorum ve iyi çalışıyor. Anlık görüntüler neredeyse anında gerçekleşir ve yalnızca değiştirilen blokları depolamak için gereken alanı kaplarlar.
Amok

Anlık görüntüler iyi bir seçenek olabilir. Sanırım (çoğunlukla) bağımsız olabilmeleri için kurabilir miyim kuramayacağına bağlı.
DictatorBob

@Dan, Bu sadece kopyala-yapıştır daha iyi değil mi?
Pacerier

6

Yaban domuzu gereksinimlerinizi karşılayacak gibi geliyor . Video veya resim gibi büyük ikili dosyalar için sürüm kontrolüdür.


Bu proje bana hitap ediyor, çünkü mevcut depo durumunun çalışma dizini kopyası bulunmuyor. Yani sadece yedeklenmiş veriler (ve revizyonlar) ve orijinal, reponun son güncellenmiş durumunun bir 'yedeği' değildir. Ya da en azından bana öyle geliyor.
MrSnowflake

4

Bir sürü ikili dosya (örneğin oyunlar) ile uğraşmak zorunda kalanların büyük çoğunluğu, bazen üzerinde bir katmanla birlikte performans kullanma eğilimindedir.


3

git-annex "dosya içeriğini git içine denetlemeden git ile dosyaları yönetmeye izin verir. Paradoksal gibi görünse de, bellekten, zamandan veya diskten kaynaklanan kısıtlamalar nedeniyle, git'den daha büyük dosyalarla uğraşmak şu anda kolayca idare edebilir. alanı."


1

Adobe, multimedya projeleri için yapılan Version Cue CS4'ü sunar. Bunu kontrol etmek isteyebilirsiniz.


1

Bazaar'ın ikili dosyaları oldukça iyi ele aldığına inanıyorum , bunun burada belgelendiği görülüyor (4.1). Sanırım bunun para harcamak isteyip istemediğinize bağlı olduğunu düşünüyorum.


3
Bu siteden alıntı: Bu, bzr'nin öncelikle bir medya arşiv sistemi değil bir kaynak kod kontrol sistemi olduğunu söyledi. Bu yüzden, muazzam (yüz megabayt) ikili dosyaları veya çoklu gigabayt ağaçları desteklemek bir öncelik değildir. Buna daha uygun başka araçlar da var.
Cristian Ciupitu

1

Subversion için Wikipedia sayfası, bununla ilgili kişisel deneyimim olmadığı halde, ikili dosyaları desteklediğini belirtir;

Yer tasarrufu sağlayan binary-diff depolama alanlı ikili dosyalar için yerel destek.


1

Eğer ve eğer büyükse, Autodesk yazılımını kullanıyorsunuz (Maya, Autocad, Inventor vb.) O zaman Autodesk Vault var .

Bunu son zamanlarda işyerinde keşfettim. Ücretsiz değil, ancak görünüşe göre Autodesk media varlık dosyalarında çalışan tek VCS.

Bununla birlikte, yalnızca inceleyebildiği dosyalardaki değişiklikleri izlemek için gerçekten uygundur, bu nedenle dosyaları iyi, ancak 'işlenen varlıklar' için mümkün değildir.

Muhtemelen git ile giderdim.


1

Tamamen yanal bir yöntem, Docker tarafından kullanıcıların tüm dosya sistemi düğümlerine karşı farklılıklar yaratmalarına ve yayınlamalarına izin vermek için kullanılan sendika dosya sistemi AUFS'yi kullanmaktır . Bloglarında bunun hakkında konuşuyorlar .

Bu, git'in tüm araçlarıyla sürüm kontrolü değildir, ancak birinin büyük bir ağaçta gerçek boyut sınırı olmadan dosya ekleyip değiştirmesine izin verir.

Bu sadece medya dosyaları için çok sağlam bir çözüm olurdu, ancak ayrıntılı kontrol sağladığını sanmıyorum, bu nedenle ihtiyacın Docker'a benzer olduğu projeler için en iyisi olacağını düşünüyorum.


0

Git "birkaç yüz megabaytlık bir gigabayt" ikili dosyaları ile başa çıkmak mümkün olacak. Çok hızlı.


1
Ayrıca sunucu tabanlı değildir. Şimdi, yerel makinenizin tüm deponun bir kopyasına sahip olduğu dağıtılmış bir VCS fikrini gerçekten çok sevmeme rağmen, bu, deponuz 1000 gb kullandığında biraz LITTLE yavaş ve hantal olabilir; Gigabayt boyutu. Daha sonra merkezi bir depo + yerel çalışma klasörü yerel makinelerin aklı başında kalmasını sağlar.
TomTom

0

Dijital Varlık Yönetimi'nde yapılan arama "BARAJ" olarak adlandırılıyor - oyun geliştiricileri, stüdyolar ve büyük dosyaları olan bilim adamlarını hedefleyen bir bölüm. Çok az sayıda ticari ürün var ve segmenti sanatçılar ve mühendis olmayan tiplere yönelik olduğundan GUI kolay olacak. Şuan açık kaynak kodlu ve basit ve esnek göründüğü için resourcespace.org'a bakıyorum.


Git-lfs açıklandı. YMMV
Deer Hunter

Evet, git-lfs ve ayrıca pencereler için github var ... kullanımım için bunlardan vazgeçmedim, ama git-lfs + gitforwindows'ın daha kötü bir GUI'si var, ancak yerel depolama kullanmama izin veriyor; github (bence) bu konu için başlangıç ​​niteliğinde olmayan githuib'te saklamanızı gerektirir. Güzel bir GUI var. Her ikisi de size harika olan Git Bash'i veriyor!
John Fisher
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.